Çatlaklar TCA Çatlaklara Kesin Çözüm Olabilir

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
  • Konu Sahibi sevgisiz_asla:)
kılıçbalığı acaba senin ten rengin nedir?Buarada yanlızca yazılanları okuyorum ve bu şekilde davranılmasını anlayamıyorum.Doktorlar bile tereddüt ediyorsa kişi bunu nasıl tek başına yapabilir?Sonra muhtemel şunlar olucak.Dönüşümsüz yaralar açılacak bundanda topiği açan sorumlu tutulacak.Çok iyi yapmışsınız kapatmakla.

kılıçbalığı acaba senin ten rengin nedir?Buarada yanlızca yazılanları okuyorum ve bu şekilde davranılmasını anlayamıyorum.Doktorlar bile tereddüt ediyorsa kişi bunu nasıl tek başına yapabilir?Sonra muhtemel şunlar olucak.Dönüşümsüz yaralar açılacak bundanda topiği açan sorumlu tutulacak.Çok iyi yapmışsınız kapatmakla.

Teşekkür ederin innuma, insanlar bu olayın ciddiyetini kavrayamıyorlar ve tehlikeninde farkında değiller...Ben beyaz tenliyim.

sevgili kılıçbalığı
insanlara gerçekten çok önem verdikleri bir konuda yardımcı olmaya çalışıyorsun senin ikazlarını anlamayacak bir şey yok defalarca yazmışsın yüzde 80 lik tca yı evde yapacak kadar aptal değiliz.sana hakaret etmişim gibi davranmana gerek yok.bildiklerini bizimle paylaştığın için tşk ederim.sen evde yapacak cesareti kendinde bulmuşsun seni tebrik etmek lazım öncelikle.benim sorum şu arkadaşım sende beni anlamamışsın drların bile geçmez dediği şeyi sen geçtiğini söyledin ve forumu kapattın.

sevgili kılıçbalığı
senin kadar cesaretli olmadığımız için yüzde 15 lik tca yı evde uyguladım asla korkulacak bir miktar değildir bu sinek ısırığı kadar bir acı verdi ancak ve işe yaramadı daha yüksek miktarda tca ya dr kontrolunde uyularsam işe yararmı
bu kadar önemli bir konuda geçti şeklinde bir başlık açarsan unutmaki insanlar bundan bu kadar şikayetçiyken deli cesaretiyle bunu uygulamaları mümkün bunun için canını sıkma ama burayı açan arkadaşda sana bakarak daha düşük dozda evde uyguladı bende ona bakarak uyguladım alınmana gücenmene gerek yok.

bütün arkadaşlara sesleniyorum
%15 lik tca çok düşük bir doz.evde uygulanabiir.ancak çatlakları geçirmiyor.daha yüksek tca konusunda buraya yazan herkes dr kontrolünde yapılması gerektiğini az çok anlayabilir.

ben %50 glycolik asit uygulamasını 3 seferdir göğüslerime uyguluyorum yanma olmuyor fakat bacaklarım acaip kaşınıyo gibi oluyor sürünce neden acaba akannehir

sevgili kılıçbalığı
insanlara gerçekten çok önem verdikleri bir konuda yardımcı olmaya çalışıyorsun senin ikazlarını anlamayacak bir şey yok defalarca yazmışsın yüzde 80 lik tca yı evde yapacak kadar aptal değiliz.sana hakaret etmişim gibi davranmana gerek yok.bildiklerini bizimle paylaştığın için tşk ederim.sen evde yapacak cesareti kendinde bulmuşsun seni tebrik etmek lazım öncelikle.benim sorum şu arkadaşım sende beni anlamamışsın drların bile geçmez dediği şeyi sen geçtiğini söyledin ve forumu kapattın.

Bence sen burada saçma bir şekilde hala ortadan kayboldun imasını sürdürmek yerine şunun cevabını ver bana arkadaşım, sen bana yazdığın özel mesajda bu uygulamayı sana para karşılığında yapmamı istedin mi istemedin mi? Bir zahmet sana verdiğim cevabıda ekle ama olur mu, ekle ki bana yazdığın mesajla şu an burada yazdıkların arasındaki farkı insanlar görsün...

Artı anlamadığın nasılda belli, hala cesareti bulmuşsun diyorsun ... ben uzmanım, işte o başlıktaki arkadaşlar da bunu idrak edemedikleri için o başlık kapatıldı eh hala başlığın kapatılma nedenini anlayamadıysa bir zahmet Kazen'e soruverde sana anlatsın olur mu çünkü bu bizim ortak verdğimi bir karardı, eh artık bunun üzerine başkada bir şey yazmazsın herhalde...

ben %50 glycolik asit uygulamasını 3 seferdir göğüslerime uyguluyorum yanma olmuyor fakat bacaklarım acaip kaşınıyo gibi oluyor sürünce neden acaba akannehir

canım dikkat et ne olur, hatta hiç yapma
hemde göğsüne uygulamışsın en hassas cilt yerlerinden biridir göğüs

dr kontrolünde olmadan neden yapıyorsunuz. arkadaşlar yazmış ya
doktorlar bile yaparken her cilt tipine yapmıyorlarmış

Bence sen burada saçma bir şekilde hala ortadan kayboldun imasını sürdürmek yerine şunun cevabını ver bana arkadaşım, sen bana yazdığın özel mesajda bu uygulamayı sana para karşılığında yapmamı istedin mi istemedin mi? Bir zahmet sana verdiğim cevabıda ekle ama olur mu, ekle ki bana yazdığın mesajla şu an burada yazdıkların arasındaki farkı insanlar görsün...

Artı anlamadığın nasılda belli, hala cesareti bulmuşsun diyorsun ... ben uzmanım, işte o başlıktaki arkadaşlar da bunu idrak edemedikleri için o başlık kapatıldı eh hala başlığın kapatılma nedenini anlayamadıysa bir zahmet Kazen'e soruverde sana anlatsın olur mu çünkü bu bizim ortak verdğimi bir karardı, eh artık bunun üzerine başkada bir şey yazmazsın herhalde...

neden herşeyi sana saldırı gibi algılıyorsun anlayamıyorum.sana sadece basit bi soru sordum neden uğramaz oldun bunu kişisel bir saldırı olarak algılaman ve bu kadar laf etmen anlamsız.konuyu neden kapattığını anlıyoruz cevabında hiç tatmin edici değil. elbette eğer senin işin bu ise bana ve burdakilere para karşılığında bunu uygulamanı istemem kadar doğal bişey olamaz sanırım.bunu kendinde denemiş ve başarılı bir sonuç alman bu konuda da uzman olman elbette böyle bir istekte bulunmama sebep oldu.bunu da senin işin olduğuna göre ücret karşılığı yapacaksın burada tuhaf olan nedir.sende yanıtını vermişsin zaten bunu bu kadar uzatmaya lüzum yok.

senden uzman olduğunu söylediğin için bunu ücretle uygulamanı istedim.çünkü denemiş ve sonuç almış bir uzmansın.oysa bunu doktora sorduğum halde geçmez dedi ve bunu anlamaya çalışıyorum.gerçekten geçmesi mucize ve böyle bir şey varsa bize yardımcı olmaya çalışsan en azından kişisel olarak olarak algılamayıp uzmanlık alanının ne olduğunu bu konuda bize kimin yardımcı olabileceğini söylesen daha iyi olmazmı sevgili arkadaşım şayet dr a sormuş ve red cevabı almış biriyim.bu konuda dr mu yoksa güzellik uzmanı ilemi görüşmeliyiz.sen ne uzmanısın bu konuda en azından bilgi versen.yapan bir dr tanıdığın ya da uzman varmı mesela

neden herşeyi sana saldırı gibi algılıyorsun anlayamıyorum.sana sadece basit bi soru sordum neden uğramaz oldun bunu kişisel bir saldırı olarak algılaman ve bu kadar laf etmen anlamsız.konuyu neden kapattığını anlıyoruz cevabında hiç tatmin edici değil..

Sisolin bu TCA konusunda bana mesaj yazmadan evvel biz seninle hiç görüşüp konuştuk mu? Herhangi bir samimiyetimiz veya dostluğumuz oldu mu? Kısa ve öz bir evet veya hayır lütfen...

senden uzman olduğunu söylediğin için bunu ücretle uygulamanı istedim.çünkü denemiş ve sonuç almış bir uzmansın.oysa bunu doktora sorduğum halde geçmez dedi ve bunu anlamaya çalışıyorum.gerçekten geçmesi mucize ve böyle bir şey varsa bize yardımcı olmaya çalışsan en azından kişisel olarak olarak algılamayıp uzmanlık alanının ne olduğunu bu konuda bize kimin yardımcı olabileceğini söylesen daha iyi olmazmı sevgili arkadaşım şayet dr a sormuş ve red cevabı almış biriyim.bu konuda dr mu yoksa güzellik uzmanı ilemi görüşmeliyiz.sen ne uzmanısın bu konuda en azından bilgi versen.yapan bir dr tanıdığın ya da uzman varmı mesela

Heh işte bu şekilde sorarsan cevabını alırsın benden...Bu mucize değil Amerika'da çok uzun yıllardır yapılan bir uygulama, sadece çatlaklar için değil selülitler içinde uygulanabiliyor.ımkanı olan Amerika'da yaptırabilir ama yoksa Ankara Hacettepe Hastanesinde TCA uygulaması yapılıyor bir çok arkadaşımı memnun kaldılar.Eğer cilt tipiniz uygunsa uygulama kabul ediliyor elbette birazda zorlamanız şart çünkü onlar ilk olarak çatlaklar için farklı tedavi yöntemleri uygulamayı öneriyorlar.Elbette kaç uygulama yapacağını bilemem fakat şu sıralar bu uygulama için yanlış bir zaman bunuda bilin...Kasım gibi yapılması çok daha uygun.

Diğer güzellik uzmanlarına gelince, kimseye kefil olamam çünkü yaptıkları işleri bilmiyorum...

Son düzenleme:
Heh işte bu şekilde sorarsan cevabını alırsın benden...Bu mucize değil Amerika'da çok uzun yıllardır yapılan bir uygulama, sadece çatlaklar için değil selülitler içinde uygulanabiliyor.İmkanı olan Amerika'da yaptırabilir ama yoksa Ankara Hacettepe Hastanesinde TCA uygulaması yapılıyor bir çok arkadaşımı memnun kaldılar.Eğer cilt tipiniz uygunsa uygulama kabul ediliyor elbette birazda zorlamanız şart çünkü onlar ilk olarak çatlaklar için farklı tedavi yöntemleri uygulamayı öneriyorlar.Elbette kaç uygulama yapacağını bilemem fakat şu sıralar bu uygulama için yanlış bir zaman bunuda bilin...Kasım gibi yapılması çok daha uygun.

Diğer güzellik uzmanlarına gelince, kimseye kefil olamam çünkü yaptıkları işleri bilmiyorum...

egonu tatmin edebildim sanırım sende lütfedip en başta vermen gereken cevabı verdin.çok saol sevgili uzmanımız.burdan sakın ha evde yapmayın dedin eyvalla nedense bu açıklama biraz geç geldi.bi kusurumuz olduysa affola.tecrübelerini paylaştın saolasın.

sevgili kılıçbalığı
seninle daha önce konuşmamıştık sadece yazılarını dikkatle okuyordum çünkü bu konuda gerçekten canım sıkılıyor bir çözüm arıyorum bulamıyorum geçiyorsa neden dr lar bunu yapmıyor suna dinç diye birinin tedavisi var biliorsundur ona gitmeyide düşündüm fakat geçmiyor diyenler oldu.
eğer istanbuldaysan sana yaptırmak istedim bende burdayım ama sen risk almak istemiyorsun bir yıl daha mı beklicez şimdi kasıma kadar yaptıramıcaz ayrıca ben istanbuldan yakında ayrılacam bi kaç ay içinde yaptırabilsem süper olacak yardımcı olabilecek biri yokmu acaba istanbulda.

sevgili kılıçbalığı
seninle daha önce konuşmamıştık sadece yazılarını dikkatle okuyordum çünkü bu konuda gerçekten canım sıkılıyor bir çözüm arıyorum bulamıyorum geçiyorsa neden dr lar bunu yapmıyor suna dinç diye birinin tedavisi var biliorsundur ona gitmeyide düşündüm fakat geçmiyor diyenler oldu.
eğer istanbuldaysan sana yaptırmak istedim bende burdayım ama sen risk almak istemiyorsun bir yıl daha mı beklicez şimdi kasıma kadar yaptıramıcaz ayrıca ben istanbuldan yakında ayrılacam bi kaç ay içinde yaptırabilsem süper olacak yardımcı olabilecek biri yokmu acaba istanbulda.

Sisolin sana özel mesajda da açıkladım, ben artık bu işi yapmıyorum, ancak kendime veya çok yakınımdakilere risk alıp yaparım ama yabancı birine yapamam.Bak şöyle açıklayayım daha yardımcı olur, bir ameliyattan önce hastalara ameliyatta oluşabilecek komplikasyonlara karşı tüm riskleri kendi üzerlerine aldıklarına dair bir belge imzalatılır.Tca da da oluşabilecek sorunlar olduğu için buradada riski kendi üzerinize almanız istenir.Ciddi bir konu olduğu için yasal yükümlülükleri var benimde bu sorumluluğu alabilmem için bir merkezde yeniden sigortalı olarak işe başlamış olmam gerekli.Yardımcı olamadığım için üzgünüm.

Kasım ayınının sebebine gelince, bu işlemden önce cildin kesinlikle bronz olmaması gerekir aynı şekilde işlem yapılan cildinde güenşten korunması gerekir, bu koruma süresi 3-6 ay arası.Eğer üzerinde işlem yapılan cilt güneşe veya uva ışınına maruz kalırsa pigmentasyon bozukluğu oluşuyor. Yüz için TCA uygulaması yapıldığında bilgisayar ekranından yansıyan ışınlar bile aynı şekilde pigmentasyon bozukluğuna yol açabiliyor bu yüzden yüksek oranlı koruyucu kullanmak gerekir...Ben istanbul'da TCA uygulaması yapan bir hastane duymadım ama bir ihtimal Yeditepe Üniversiyesi hastanesi yapıyor olabilir sizin için araştıracağım...

Suna Dinç ismini senden duydum ilk defa ama buzlu terapi sistemini biliyorum hatta başlığımda o sistemide tavsiye etmiştim sen o yorumlarıda bir oku uygulama yapılan kişilerin çatlaklarının ne kadar eski olduğunu ve yaşlarını öğren çünkü yaş ilerledikçe kolajen sentezi düşüyor ve buna bağlı olarak başarı şansıda düşüyor ne yazık ki :KK43:

Son düzenleme:
fakat bu TCA değil GLYCOLIC ASİT :) yine de saol beni düşündüğün için:) bi geçsin müjdeyle gelecem:):)
canım dikkat et ne olur, hatta hiç yapma
hemde göğsüne uygulamışsın en hassas cilt yerlerinden biridir göğüs

dr kontrolünde olmadan neden yapıyorsunuz. arkadaşlar yazmış ya
doktorlar bile yaparken her cilt tipine yapmıyorlarmış

ıki isim daha öğrendim Ankara GATA Dermatoloji Doç. Dr. Hakan Erbil ve Mustafa Tunca benzer peeling uygulamaları yapıyormuş

Acaba ızmir de bu uygulamayı yapan doktor varmı???Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi??

İki isim daha öğrendim Ankara GATA Dermatoloji Doç. Dr. Hakan Erbil ve Mustafa Tunca benzer peeling uygulamaları yapıyormuş

evet bu isimleri duydum ancak ankaraya gitmem şu an için çok zor.
dr habibullah öztaş ta bu isimleri söylemişti.
sanırım bu çok üzücü çatlaklardan kurtulmak tahmin ettiğim kadar kolay olmayack.
yüzde 20 lik pek işe yaramadı
ben de her güzellk uzmanına güvenemem
,sen bunu kendinde denediğin için istemiştim
napalım sağlık olsun.
acaba uzun bi müddet yüzde 20 liğe devam etsem geçmezmi diorum.
yinede çok tşk ederm.bikaç ayda geçecek bişey deil galiba bunlar.ama sen söylediğinde ne yalan söyliyim çok heveslenmiştim.:nazar:

evet bu isimleri duydum ancak ankaraya gitmem şu an için çok zor.
dr habibullah öztaş ta bu isimleri söylemişti.
sanırım bu çok üzücü çatlaklardan kurtulmak tahmin ettiğim kadar kolay olmayack.
yüzde 20 lik pek işe yaramadı
ben de her güzellk uzmanına güvenemem
,sen bunu kendinde denediğin için istemiştim
napalım sağlık olsun.
acaba uzun bi müddet yüzde 20 liğe devam etsem geçmezmi diorum.
yinede çok tşk ederm.bikaç ayda geçecek bişey deil galiba bunlar.ama sen söylediğinde ne yalan söyliyim çok heveslenmiştim.:nazar:

Evet araştırırken buldum Habibullah Bey'in mesajını oradan kopya ettim...%20 lik ancak üst katmanlara etki ettiği için çatlaklarda işe yaramıyor maalesef,ancak yüzdeki ince kırışıklıklar için :KK43:

Bence dermatologların açtığı güzellik merkezlerini araştır.Anadolu yakasında bir kaç yer var...Dün akşam araştırırken gördüm...

X