Lekeler, Çiller tca deneyimim..( Resimli )

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

tiona

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Mart 2010
28.014
14.080
46
$ygý 002.jpg
Arkadaşlar kk den benim için çok değerli olan bir arkadaşımı önerisi ile konuyu açtım faydalı olmak adına..

Son düzenleyen: Moderatör:
ilk önce 25 likle başladım ama hep iki kat soyulduğunda 15 indim arkadaşlar,bu 4 .uygulamam..
25 likte iyileşme süreside uzuyor ve lekelenme olasılığıda yükseliyor..benimde yüzümde hafif kahverengimsi bir leke oluşmuştu..

yüzde 15 i tavsiye ediyorum kısa sürede iyileşmesi açısından..
tca evet uygulamada profösyönellik istiyor..hızlı sürmek önemli..
temiz cildimize 15 lik tca yı iyice çalkalayıp pamuğa damlatıyoruz ..aslında iki pamuk hazırlayıp sonra uygulamayada geçebilirsiniz pamuklar yeterince ıslansın..alın bölgesi geç soyuluyor..o nedenle hızlı hızlı ilk önce alnımıza..burnumuza..çenemize dudak üstü ve en son yanaklara sürüyoruz 2 dakika bekletip bol su ile yıkıyoruz..yıkama yalnız su ile olacak..yanma hissi geçene dek durulayın..daha sonra bepenten krem sürüyoruz..ilk gün bol sürebilirsiniz..
ikinci gün gerildikçe az miktarda sürün bepanteni..ve dışarı çıkarken 50 faktör güneş kremi..şapka..
tca sonbahar kış ayları yapılan bir uygulama özellikle dışarı çıkmak durumundaysanız bu aydan sonra yani nisan ayındayız ve güneş kendini göstermeye başlayacak,pek önerilmiyor..

uygulamanın başarısı size ve ürününüzün kalitesine bağlı ,el becerisi istiyor,,takriben 2 .3 gün sonra soyulmaya başlar ..soymamak çok önemli kendisi soyulrsa lekelenme sorunu yaşamazsınız....cildi soyulmaya hazırlamak için buhar faydalı..
soyulduktan sonra ben çinko içerikli pişik kremleride kullandım..desitin çok iyi geldi mustela da iyi..
soyulan cilde önce bepanten sonra pişik kremi sürdüm daha hızlı iyileşiyor..alabilirseniz sprey termel sular var eczaneden alabilirsiniz..soyulan cilde ilk onu pükürtüp kururken bepanten sürersenizde yine iyileşme süreci hızlanıyor arkadaşlar..
kolay gibi görünsede meşakkatli bir iş..

Eki Görüntüle 1042635
Arkadaşlar kk den benim için çok değerli olan bir arkadaşımı önerisi ile konuyu açtım faydalı olmak adına..

Evet bu kişi ben oluyorum elbette, malum forumda çoook uzun yıllar önce TCA isimli bir asit ile harikalar yaratılabildiğini uzun uzun anlatmıştım... Ellerine sağlık, deneyimini tarafsız biçimde paylaşman diğer arkadaşlar için çok yararlı olacaktır...

Normal şartta yüzünde leke kalmaması gerek, leke oluştuysa sen farkında olmadan bir şekilde ya uyurken deri kalktı, ya giyinirken, ya yıkarken sert davrandın, kremlerken azıcık kanırttın vs vs yani zamanından önce soyulmuş kuzum.Bunun dışında buhar vs, bunlar kullanılmamalı çünkü alttan taze cilt geliyor henüz çok hassas ve bu cildi her türlü darbeden,ısıdan ve kozmetikten korumak gerek dışarıdan etkiye gerek yok yani...

Bunun dışında aven termal su kullandığım oldu o süreçte ama negatif etki gördüm... Bepanthene yerine de klasik eczane malı çinko oksitli pişik kremi olması daha iyi oluyor, bu sayede cilt hem kendini toparlamaya fırsat buluyor hem olası bakterilerin hasarlı cilde yerleşmesi engelleniyor.

Herşeyden önemlisi bilindik markaların asitlerini kullanın TCA laboratuvarlarda kullandığımız pahalı bir asit dolayısı ile orda burda satılan ucuz ürünleri kullanıp cildinizle kumar oynamayın ve kendinizi kullandırmayın.Nereden anlarız diyorsanız satın aldığınız satıcılardan ürünün menşei,markası hakkında bilgi alın gerekirse ithalat belgelerini talep edin çünkü TCA asla ve asla tırıvırı markalar adı altında satılmaz öyle 30 ml falanda bulunmaz zira tca granül halde bulunur bunu kullanabilmek için önce saf su ile seyreltmke gerekiyor ve oldukça zor bir hesaplama yöntemi var. Örnek biz Merck Sharp Dohme TCA kullanıyoruz, bunu laboratuvarda kullanabildiğimiz gibi seyreltip peeling ajanı olarakda kullanabiliyoruz yani; cilt için ayrı, laboratuvar için ayrı TCA yoktur... Diğer bir şey ise kk haricindeki bazı cilt bakımı forumlarını araştırırken 3-5 dakika tutabildiklerini okudum ve dehşete kapıldım, genellikle frozen etkisinin oluşması kaliteli bir ürün için yalnızca 20 saniyedir, buna göre elinizdeki ürünün kalitesini anlarsınız zaten...

Gittigidiyor vs tarzı alışveriş siteleriden ürün satın alırken özellikle dikkat edin derim kaldı ki bu ürünlerin satışı zaten bakanlık tarafından yasaklandı yalnızca kimyasal satan yerlerde satışları serbest zira bunlar kozmetik ürün olarak kabul edilmiyorlar haliyle, zaten kozmetik ürün değil kimyasal ürünler bu açıdan haklı bir uygulama olarak görüyorum...

Çok uzun yazdım, şimdilik söyleyebileceklerim bunlar...

kılıçbalığım bilgilerini bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim..çabuk soyulsun diye buhar yapıyordum mutlaka hatalarım olduki leke oluştu,yazdıklarını dikkate alacağım canım ciltle kumar oynanmaz dedğin gibi..tekrar teşekkürler...:KK16:

kılıçbalığım bilgilerini bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim..çabuk soyulsun diye buhar yapıyordum mutlaka hatalarım olduki leke oluştu,yazdıklarını dikkate alacağım canım ciltle kumar oynanmaz dedğin gibi..tekrar teşekkürler...:KK16:

Rica ederim canım, konunu takipteyim merak etme... Soyulduktan sonra güneş koruyucu kullanmayı ihmal etme, sadece dışarıda değil evin içinde bilhassa pc başında tv izlerken vs gerekli...

Rica ederim canım, konunu takipteyim merak etme... Soyulduktan sonra güneş koruyucu kullanmayı ihmal etme, sadece dışarıda değil evin içinde bilhassa pc başında tv izlerken vs gerekli...

umarım bu defa başarı ile sonuçlanır canım tabi lekenin derinliğinede bağlı değilmi hafif sis gibi inşallah tamamı ile kaybolur ,50 faktör aldım canım souylduğunda uygularım artık..

umarım bu defa başarı ile sonuçlanır canım tabi lekenin derinliğinede bağlı değilmi hafif sis gibi inşallah tamamı ile kaybolur ,50 faktör aldım canım souylduğunda uygularım artık..

Evet canım aynen öyle, umarım istediğin sonucu alırsın zaten artık mevsimi geçti olmadı kışa kadar bekleyeceksin mecburen...

merhaba canım acnelyse ban yeterli gelmezse bu uygulamayı yapmak istiyorum önerir misin evde yapablir miyim

Kesinlikle tavsiye ederim ve uygulama kurallarına uyduğun, sabırlı olduğun sürece evde uygulamanda sakınca yok, zaten zamanı gelince detaylıca anlatırım burada ama sende Sonbaharı bekle derim... Bu gün İstanbul'da hava nefisdi mesela, artık bu mevsimlerde kimyasallardan uzak durmak lazım kızlar...

Kesinlikle tavsiye ederim ve uygulama kurallarına uyduğun, sabırlı olduğun sürece evde uygulamanda sakınca yok, zaten zamanı gelince detaylıca anlatırım burada ama sende Sonbaharı bekle derim... Bu gün İstanbul'da hava nefisdi mesela, artık bu mevsimlerde kimyasallardan uzak durmak lazım kızlar...

şimdilik acnelyse ile baslayayım buna sonbaharda geçeriz eğer hala devam ederse sorun ah canm sağol çok tatlısın kiiiiii:KK54:

Son düzenleme:
şimdilik acnelyse ile baslayayım buna sonbaharda geçeriz eğer hala devam ederse sorun ah canm sağol çok tatlısın kiiiiii:KK54:

Canım yalnız acnelyse'de yazın sakıncalı olabilir muhakkak güneş koruyucu kullanman lazım... Tabii ki sorabilirsin her daim :KK16:

Canım yalnız acnelyse'de yazın sakıncalı olabilir muhakkak güneş koruyucu kullanman lazım... Tabii ki sorabilirsin her daim :KK16:

evet canım hem geceleri süürorum hemde güneş koruycu kullanıorum zaten bugün hastayım gün raporluyum hiç çıkmadım dışarı :KK70:

bide sana sorum olcak bb krem sivilce yapar mı acaba hiç bildiğin varmı ben missha kullanıyorum ?

Son düzenleme:
evet canım hem geceleri süürorum hemde güneş koruycu kullanıorum zaten bugün hastayım gün raporluyum hiç çıkmadım dışarı :KK70:

bide sana sorum olcak bb krem sivilce yapar mı acaba hiç bildiğin varmı ben missha kullanıyorum ?

Missha'nin sivilce yapacağını sanmam yıllardır kullanıyorum purebeauty ile dönüşümlü olarak... Hayatım boyunca da kullanmaya devam edeceğim, bb ile tanıştığımdan beri benden mutlusu yok :)

kılıçbalığım bugün allahın izni ile yapıcam son kez tca yı aynı dediğin gibi yapıcam hadi hayırlısı..:KK49:

Missha'nin sivilce yapacağını sanmam yıllardır kullanıyorum purebeauty ile dönüşümlü olarak... Hayatım boyunca da kullanmaya devam edeceğim, bb ile tanıştığımdan beri benden mutlusu yok :)

hakikaten bb çok güzel bişi ya missha da baya kaliteli bende bırakmak istmiyorummm saol tatlım

kılıçbalığım bugün allahın izni ile yapıcam son kez tca yı aynı dediğin gibi yapıcam hadi hayırlısı..:KK49:

Dikkatli bir biçimde yap canım, haber ver :KK9:

hakikaten bb çok güzel bişi ya missha da baya kaliteli bende bırakmak istmiyorummm saol tatlım

En kalitelilerden biri Missha, Holika Holika'da çeşitlilik açısından başarılı...

X