Lekeler, Çiller tca deneyimim..( Resimli )

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Bir erkek olarak,Hanımlar özür dileyerek konu hakkında yardım isteyeceğim.ben Pazartesi akşam %25 lik yüzüme uyguladım izlerden kurtulmak için.hafta içi mesai olduğu için sakal traşı olmam lazım,yüzümde soyulma hala başlamadı.sakal traşı olursam sakıncası zararı olur mu?

Arkadaşlar ben birkaç ay önce %20 oranında tca peeling uyguladım ancak sonuç hiç umduğum gibi olmadı. Cildimde ne yazık ki doğru düzgün bir soyulma bile olmadı. kullandığım markayla ilgisi olabilir mi? Siz hangi markanın peelingini kullandınız?

KilicBaligi KilicBaligi merhaba, ben çatlaklarım için %30'luk tca uyguadım. 3 dk beklettim aradan uzun süre geçti ama kaşıntıdan başka birşey olmadı sizce ne yapmalıyım?

Rica ederim canım, konunu takipteyim merak etme... Soyulduktan sonra güneş koruyucu kullanmayı ihmal etme, sadece dışarıda değil evin içinde bilhassa pc başında tv izlerken vs gerekli...
Ben dövme için istiyorum fakat uzun zamandır araştırma yaptım ama yine kandırılma korkusuyla cesaret edemedim sizin yazınızı okudum cok aydınlatmişsiniz tşk ederim rica etsem nereden alabiliriz ve tam olarak tavsiyeniz nedir acaba

Sakın ha, leke kalır :KK19:

Canım iyi ama şimdi siz herhalde durup duruken TCA uygulamaya niyet etmediniz, muhakkak bir yerlerde görüp okudunuz veya duydunuz bu uygulamayı peki iyi hoş ama size kimse TCA yapılan yere ikinci defa uygulama yapılmaz demedi mi? Sakın elini sürme sakın, inşallah renk farkı olmaz... İkinci defa sürdüğün yer daha fazla daha derin soyulabilir...

Aynen...

Bir daha ve bir daha yapacaksın emin ol, bende lanet olsun bir daha yapmam deyip deyip yapardım haha

Bir haftada tamamen kurtulmuş olursun soyulma vs durumunda... Gözeneklere 10 seans civarı gerekli yine de çok muazzam bir etkisi olmuyor maalesef ama TCA dan sonra siyah noktan kalmayacak bir süreliğine, eğer iyi bakarsan siyah noktaların yeniden yerleşmesini engellersin...

Daha kokulu bir şey bulamadı mı yahu:KK1::KK1::KK1: İstersen sen bak eczaneden çok güzel kokanları da var yani... Kremi elinde iyice yumuşatıp öyle sür derim...

Dıtttt sakın!

1.20 çok uzun bir süre kaliteli bir TCA ile maksimum 20 saniyede işlem tamamdır...

Bunun ten rengi ile alakası yok, sana daha öncede açıklamıştım kullandığınız TCA lar iyi kalite değil çünkü hem 20 saniye gibi bir zaman diliminde işlem biter hem acısına dayanamayacak kadar yakar, benim uygulamalarımda istemsiz olarak gözümden yaş gelirdi mesela...

Banyo yapılabilir...

Sorun yok, normal durum...

Normal...

Çok sevindim, bir daha öyle mudahale etmek yok :)

Biraz yukarıda bunu cevapladım...

Soyulma tamamen bittikten sonra bir ay beklenmesi makbuldür normalde 21 gün ama ben 30 gün derim.Kızarıklık duruma bağlı buna kimse cevap veremez.Soyulma genelde 4.gün başlar. Bence ilk uygulama için izin al. Kaliteli TCA için ben senin yerinde olsam bir kaç kimya şirketini arardım... Google'da TIP kim San olarak araştır hazır TCA çözeltileri zaten sitelerinde mevcut... Arama kısmına TRİKLORASETİKASİT yazarsan tüm ürünler ve çözeltiler çıkıyor ve güvenilir şirkettir, biz tüm kimya alışverişlerimizi buradan yapıyoruz...

Niye 1.20 tuttuğun anlaşıldı :KK1::KK1::KK1: Bepanthene olmaz bilgin olsun...

Soyulur soyulur ama 1.20 bekletilecek kadar zor frozen olduysa o zaten %20 TCA olamaz iddia ediyorum hatta video ile görsel bile hazırlarım kaç saniyede frozen olduğuna dair...

Canım %15 çok yüksek bir oran esasında yani siz ciddiye almıyor olabilirsiniz ama gayet başarılıdır...

Tonik de işe yaramıyor canım... Ben çözümünü buldum ama size burada tarif veremeyeceğim kadar karışık bir kimyasal grubu mevcut :KK1::KK1::KK1: Tabii insanın kendi kozmetiklerini kendi ürünleirni yapabiliyor olması güzel bir durum, saçma sapan işe yaramaz şeylere para ödemiyorum ve güvenle kullanıyorum, ne de olsa yapan benim :KK1::KK1::KK1: İyi reklamyaptım hadi iyiyim :KK1::KK1::KK1:

Canım 2 dakika tutulan kalitesiz TCA işte :KK43: Ya karışım oluyor ya oranı düşük olup size yüksek diye satılıyor... Ben cidden bununla alakalı video çekeceğim size, görün bakın kaç saniye sürüyor...

Ben 3. gün itibari ile krem sürmeyi keserim çünkü krem soyulmayı zorlaştırıyor aynen...

Geciktirir tatlım, tecrübe ile sabit...

Hemetan kullanma derim...

Canım, kremi elinde iyice dağıtıp erit sonra yavaş yavaş sür aski halde aynen maske gibi kalıyor...

E sürüyor işte kız ne yapsın :KK1:

Düzelir yahu panik yok... Sabır...

Tonik işe yaramazzzzz

İkinci uygulama ilkinden daha zor geçecek çünkü altta ki daha taze deri oluyor, cilt rengi işlem gördükçe yavaş yavaş açılıyot zaten ben zaten bembeyaz bir insandım ama bildiğin karlar kraliçesi gibi oldum bildiğin porselen...

Eğer ciltten sarı bir akıntı gelmiyorsa yani serum salgılanmıyorsa korkulacak bir şey yok yanmamıştır... Yandığında sarı bir akıntı oluşması gerek...
Abla gozenek icin ne yapalim bende sivilceler iz birskt8 gibi gozenek gozenek birde hafif kahve lekeler var tca yapmak istiyorum sonrada iyi bir cilt bakimiyla siyah nokta gozenek olusumunu engellemek istiyorum yardimci olabilir misinn ?

X