Tebessüm Sadakadir

seyran

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2007
842
7
54
Ne kaybettirir ki bir tebessüm.Ya da zaman kaybına uğratır mı kişiyi?HAYIR hatta ASLA.

Peki neden bazılarımız bozuk bir yüzle dolaşmakta bu kadar inatçı?Çünkü kaybetmeye alışkın tipler onlar.Gülmezler,güleryüz görmezler,kızarlar,kızdırırlar,severler aslında ama belli etmezler(ne zaman belli edeceklerse),sevilmezler vs...vs...

Aslında bir bilseler tebessüm ettiklerinde neleri elde edeceklerini,hangi kalbi kazanacaklarını ,kendilerine gelecek olan güveni...

Aldanırlar hep.

"TEBESSÜM SADAKADIR"der alemlere rahmet Peygamber Efendimiz(asm).Korur bizi tüm kötülüklerden.

Allah'ın rızasını kazanmak için bir yol,

Annemizi mutlu edebilmek için bir hal,

Babamızın en dertli gününde moral,

Arkadaşımızın gözyaşında dostluk,

Alışverişte ticaret,

Güne güzel başlamak için bir renk,

Hastaya sağlık....

Herşeyin 2.başlangıdır tebessüm BESMELE'den sonra.

İşte sırf bunun için ...Hayatımızı ahiretle birleştirmek için tebessümün bir köprü olduğunu düşünerek...Yürekten tebessüm edelim.Karşılık beklemeden.Çünkü TEBESSÜM SADAKADIR..

alinti

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Ey nefis! Bil ki dünkü gün senin elinden çıktı. Yarın ise senin elinde sened yok ki, ona maliksin. Öyle ise hakiki ömrünü, bulunduğun gün bil.

Bediüzzaman Said Nursi (R.A.)
Ey ademoğlu!Tek başına ölecek,tek başına dirilecek,tek başına hesaba çekileceksin.

HASAN BASRİ (K.S.)

Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası,Dostunun yüz karası,düşmanının maskarası.

M.Akif Ersoy
Gerçeği ,insanların ölçüsü ile değil;insanları gerçeğin ölçüsü ile tanı.

Hz.Ali(R.anh)

Sabır yüzü ekşitmeden acıyı yudum yudum içine sindirmektir.

CÜNEYD-İ BAĞDADİ

Dertlerini dökecek dost bulamayanlar,kendi yüreklerini kemirirler.

Bacon

İyiliği gizlemek, kötülüğü gizlemekten daha üstündür.

Ebu Bekir Ferra
Kafaları bilgi nuru ile aydınlatınız ki, onları kesme ihtiyacı duymayasınız...

Victor Hugo

Ne kadar zengin olsan yiyebileceğini yersin.Denize testiyi daldırsan alabileceği kadar alır,gerisi kalır.

MEVLANA
Sevgilinin sevmediğini sevmek,sevgi alameti değildir.Rabbimiz dünyayı kötüledi,biz ise onu övmekle meşguluz.İbrahim Edhem(R.anh)

Ne elbiseler gördüm içinde adam yok,ne adamlar gördüm sırtında elbise yok.

Mevlana

Bir kimsenin Allah'ı sevmesinin belirtisi üçtür:KK70:eniz gibi cömertlik,güneş gibi şefkat,yer gibi tevazu.

BAYEZİD-İ BİSTAMİ
Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.

PEYAMİ SAFA
Giysilerini kendilerinin en önemli yanı sananlar, genellikle giysilerinden daha değerli olamazlar..

William Hazlitt

Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

HZ.MUHAMMED (S.A.V)
Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor.

EMERSON

Işığı önüne al yürü,gölgen arkandan ister gelsin ister gelmesin

ARİF NİHAT ASYA

X