tek başına tatile çıkma fikri?

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.179
25.539
selamlar hanımlar, birkaç gün önce bir konu açmıştım bayram tatili ile ilgili. planım şuydu; güney tarafındaki bir arkadaşıma gidecektim, uzun bir karayolu yolculuğu olacaktı vs. kimisi boşver gitme dedi, kimisi git dedi falan derken bizim o tatil planı iptal oldu. ben izmir'de yaşıyorum ve şimdi bayram tatilini değerlendirmek için ege bölgesi tarafında bir tatil yapmak istiyorum.

tatilden kastım aslında pek deniz tatili değil çünkü denize giren, plajda güneşlenen bir insan değilim. benimki daha çok gezelim görelim, eğlenelim şeklinde olacak. ailem gelir mi şu an kesin değil, kesin olmadığı için için bu tatile tek başıma çıkma ihtimalim var.

tüm yakın arkadaşlarım zaten başka planlar yaptığı için şu an ben biraz geçe kaldım plan yapmakta :)

ben yaklaşık 1000 TL kadar bütçe ayırabilirim gerçekten bana iyi gelebilecek, kafa dağıtmama yardımcı olabilecek bir gezi-tatil olayına.

gezip görülecek yer, otel, pansiyon gibi yer önerileriniz var mı? tek başına tatile çıkanlar ne der çok merak ediyorum. kesinlikle evde oturmayı düşünmüyorum mutlaka bir yerlere kaçmam lazım zira evde kalırsam patlarım sıcaktan ve sıkıntıdan. o yüzden "gitme boşver, bayram kalabalığı çekilmez" diyecek olan yorumların bana faydası olmayacak, ille de gideceğim.

Bu sıcakta egede elbet deniz temalı yerler uygun olur. Yoksa sıcakta gezilmez. Karadeniz’e gidebilirsiniz.
Yakın koylar ve hergün başka yeri görmece derseniz Marmaris Fethiye bölgesine bakın bence.
Ek olarak Salda gölü olabilir, kelebekler vadisi olabilir ya da festivallerin yapıldığı bölgeleri inceleyin.

Ben de şu an tatil programi yapmaya calisiyorum ve her yer inanilmaz pahali ve dolu, gokceadaya gitmek istiyorduk ama bos oda yok resmen :KK43:
Yalniz tatile gidecek olsam, butceyi de hesaba katarak egede assos, cunda, ya da akdenize yonelip kaş, olimpos bakardim. Hatta deniz tatili istemeyene kapadokya da güzel bir alternatif olabilir.

Bu sicakta pek gezelim gorelim tatili yapilmaz gibi geliyor ama yok illa gezmek istoyorum dersen sirince'ye gidebilirsin , ya da akyaka

Gezi tatili egede zor ya bence, su dort bes gunluk karadeniz turlari oluyor ya gecen gordum bi yerde afişini oralar daha mantikli sanki

X