Tek tüple hamile kalan var mı?

Merhaba henüz gebelik elde edemedim bende yorulduğumu hissediyorum tüp bebeğemi başlasam diye düşünüyorum doktorumda zaten yoruldun olmadı tüp bebeğe başlarsın demişti bide dediğin gibi bir ay sağ bir ay soldan yumurtlama oluyor bende bilemedim ne yapacağımı senin aklında varmı tüp beb

Benimde tuplerden bırı kist yuzunden alındı diger tupumdende kesmıwler.Son gıtdıyım doktor aşılamayı onerdı.Bı tupum yok dıyerınıde hangı yonden nasıl kesmıwler bılemedıyım için bılmek ıcın amelıyyat olmam gerekıyomuw açıp bakmaları lazımmıw o yuzden aşılamayı onerırım dedı

Benimde tuplerden bırı kist yuzunden alındı diger tupumdende kesmıwler.Son gıtdıyım doktor aşılamayı onerdı.Bı tupum yok dıyerınıde hangı yonden nasıl kesmıwler bılemedıyım için bılmek ıcın amelıyyat olmam gerekıyomuw açıp bakmaları lazımmıw o yuzden aşılamayı onerırım dedı
Merhaba benm doktorum aşılama önermiyor aşılamayla gebelik oranı düşük boşuna yorulma direk tüp bebek dedi bilmiyorum bende hala kararsızm zaten

Merhaba kızlar! Ben geçen sene dış gebelik geçirdim sol tüpten, iğneyle düşürdüler ameliyat olmadım. Bu sene tekrar hamile kaldım yine soldan kalmışım tekrar dış gebelik oldu bu sefer ameliyat oldum sol tüpümü aldılar. sağ tüpüme rahim filmiyle bakıldı açıkmış, merak ediyorum aranızda tek tüple hamile kalan var mı? Cevaplarsanız çok sevinirim 🙏🏼😊
sol tüpte nasıl dış gebelik oluyo acaba?

sol tüpte nasıl dış gebelik oluyo acaba?
Sorunuzu anlayamadım ama anladığım kadarıyla cevaplayayım sol yumurtalığımdan yumurtlamşım embriyo Rahime ulaşamadan sol tüpümde takılı kalmış kese sol tüpümde oluştu keseyi solda tüpde ultrasonda gördük

32 yaşıma kadar çocuk istemedim, öyle isteyince de hemen olmuyormuş zaten🥲. HSG çektirdim, tek tüpüm tıkalı çıktı. Tabi bu aşamaya gelmeden önce Hsgyi çektirdiğim doktor tüplerin ikisi de şişmiş, rahmin dar, acil ameliyat tüp bebek bile olmaz ayrıca polikistik oversin ilaç vercez sana demişti. Sonra ağlaya ağlaya 2 ay önce işin ehli başka bir doktora gittim, filmi inceledi başka bir uzmana inceletti, sağ tüp tıkalıymış. Her doktora güvenilmeyeceğini o zaman anladım.

Yumurta takibi yapıyordu 2 aydır klomenle. Çatlamasında da sorun yokmuş iğneye de gerek yok dedi. Doğal yollarla da olurmuş sadece tüplerden biri tıkalı olduğu için şansın düşükmüş, gününü tutturamamışsınız dedi. Sonunda da yıprandın artık olmazsa diğer tedavileri konuşalım diye de ekledi. 40 sene önce teyzem tek tüple hamile kalmış 2 kez bu bana umut oldu. Ben de doğal yollarla olurmuş madem ye bu ay emindim olacağından ama yine olmadı:) hayattaki şansımı tükettim galiba diyorum içimden. Tek tüple de şans var diyorlar

32 yaşıma kadar çocuk istemedim, öyle isteyince de hemen olmuyormuş zaten🥲. HSG çektirdim, tek tüpüm tıkalı çıktı. Tabi bu aşamaya gelmeden önce Hsgyi çektirdiğim doktor tüplerin ikisi de şişmiş, rahmin dar, acil ameliyat tüp bebek bile olmaz ayrıca polikistik oversin ilaç vercez sana demişti. Sonra ağlaya ağlaya 2 ay önce işin ehli başka bir doktora gittim, filmi inceledi başka bir uzmana inceletti, sağ tüp tıkalıymış. Her doktora güvenilmeyeceğini o zaman anladım.

Yumurta takibi yapıyordu 2 aydır klomenle. Çatlamasında da sorun yokmuş iğneye de gerek yok dedi. Doğal yollarla da olurmuş sadece tüplerden biri tıkalı olduğu için şansın düşükmüş, gününü tutturamamışsınız dedi. Sonunda da yıprandın artık olmazsa diğer tedavileri konuşalım diye de ekledi. 40 sene önce teyzem tek tüple hamile kalmış 2 kez bu bana umut oldu. Ben de doğal yollarla olurmuş madem ye bu ay emindim olacağından ama yine olmadı:) hayattaki şansımı tükettim galiba diyorum içimden. Tek tüple de şans var diyorlar
Tek tüple çok kalan varmış burdan yazanlarda oldu canım umudumuzu kaybetmeyelim olmazsa tüp bebek seçeneğimiz var ama inşallah doğal yolla kalırız Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin inşallah ☺️🤲🏼

X