Tek Yumurta İkizi gebeleri ve anneleri

Benxe norml yolla gebe kaldim mono mono dediler ve basindan beri hep kanmama var bugun daha cok kocaman parca dusurdum ama bebeklerm yasiyor hastanede yatyorm cok uzuluyorum ilk gebelgm 9 haftada kalbi durmustu suan 10.6 haftalk olucaz yarn bakalm nolck varmi benm gbi yasayan
Bu kadar kanamaya bebeklerin sana tutunmuş ise korkma
Bak bir kitap okuyorum şu an
Ve diyorki
Anne isterse bebekler tutunur
sakin kal olacağına inan
sana tutunduklarını içerdeki savaşın kazananı onlar olduğu için rahim duvarını kanattıklarını düşün
11. Haftaya kadar kanamam oldu
13-14 haftada arada zar gördük o zaman akadar bende senin gibiydim. Korku endişe ile
Sonra farkettimki ilk ve son kez belkide hamile olucam
Keyfini çıkarmayı neden denemiyorum diye düşündüm
Şu ana kadar da sorunsuz devam ediyor.
ilke kez ikize hebe biz değilmişiz :)
Doğuran çok anne var
Anne karnında ameliyat olup sağlıkla doğan büyüyüen niceleri var

Bu kadar kanamaya bebeklerin sana tutunmuş ise korkma
Bak bir kitap okuyorum şu an
Ve diyorki
Anne isterse bebekler tutunur
sakin kal olacağına inan
sana tutunduklarını içerdeki savaşın kazananı onlar olduğu için rahim duvarını kanattıklarını düşün
11. Haftaya kadar kanamam oldu
13-14 haftada arada zar gördük o zaman akadar bende senin gibiydim. Korku endişe ile
Sonra farkettimki ilk ve son kez belkide hamile olucam
Keyfini çıkarmayı neden denemiyorum diye düşündüm
Şu ana kadar da sorunsuz devam ediyor.
ilke kez ikize hebe biz değilmişiz :)
Doğuran çok anne var
Anne karnında ameliyat olup sağlıkla doğan büyüyüen niceleri var
hangi kitabinokuyosun

merhaba hanımlar,
tek yumurta ikizine gebe olduğum haberini aldığımdan beri sayıca ne kadar az olduğumuzu farkettim
çoğunluk çift yumurta ikizlerinde sanıyorum
hem tedavi hem doğal bizlerden fazlalar
ve topiclerde, forumlarda, bloglarda onların arasında kaybolup tek yumurtaları tatmin edici biligilere ve deneyimlere erişmeye çalışmak gerçekten zor.
tek başlık altında toplanmak iyi olur umarım.
haftaca ileri gebelerden,
doğum yapıp bebelerine kavuşan annelerden iyi haberler almaya,
birbirimize destek olmaya gerçekten ihtiyacımız var.
çoğumuz endişelerimiz yüzünden gebeliğimizin keyfini yaşayamıyoruz bundan eminim.

9+3 tek yumurta ikizine gebeyim
tüp bebek tedavisi ile oldu
tek embriyom bölündü iki kardeş oldular
hala mono Dio olayını göremedik ultrasonda ama şu ana kadar sanki mono mono gibi görünüyor.
Merhaba, tek embriyo bölününce iki ayrı kesede mi oldu? Yoksa tek kese mi ?

Merhaba, tek embriyo bölününce iki ayrı kesede mi oldu? Yoksa tek kese mi ?
Tek kese içinde arada bir zar oluyor
Monokoryonik diamniyotik deniliyor
Aynı plasentadan beslenen ama birbirinden ayrı amniyo keselerinde olan ikiz tipi
Burda tek yumurta oldupunu belirleyen faktör monokoryonik olması yani tek plasenta olması

Tek kese içinde arada bir zar oluyor
Monokoryonik diamniyotik deniliyor
Aynı plasentadan beslenen ama birbirinden ayrı amniyo keselerinde olan ikiz tipi
Burda tek yumurta oldupunu belirleyen faktör monokoryonik olması yani tek plasenta olması
Teşekkürler cevabınız için 😇 inşallah sizin için en güzeli en hayırlısı olsun 😇

merhaba hanımlar,
tek yumurta ikizine gebe olduğum haberini aldığımdan beri sayıca ne kadar az olduğumuzu farkettim
çoğunluk çift yumurta ikizlerinde sanıyorum
hem tedavi hem doğal bizlerden fazlalar
ve topiclerde, forumlarda, bloglarda onların arasında kaybolup tek yumurtaları tatmin edici biligilere ve deneyimlere erişmeye çalışmak gerçekten zor.
tek başlık altında toplanmak iyi olur umarım.
haftaca ileri gebelerden,
doğum yapıp bebelerine kavuşan annelerden iyi haberler almaya,
birbirimize destek olmaya gerçekten ihtiyacımız var.
çoğumuz endişelerimiz yüzünden gebeliğimizin keyfini yaşayamıyoruz bundan eminim.

9+3 tek yumurta ikizine gebeyim
tüp bebek tedavisi ile oldu
tek embriyom bölündü iki kardeş oldular
hala mono Dio olayını göremedik ultrasonda ama şu ana kadar sanki mono mono gibi görünüyor.
Merhaba banada aynı teşhis konuldu. Durumunuz nasıl şuan?

Meraba bugun tek yumurta ikizlerine hamile oldugumu öğrendik. YouTube da bu deneyimi yaşayan annelerin videolarını göremedim ancak doktor videolarını izledim ve içime bir korku yerlesti, sizlerin nasl geçti doğum süreci çok merak ediyorum ve ayrıca tavsiyelerinizi de çok önemsiyorum, sağlıkla ..

Hiç sorunsuz doğurdum ben 50 günlğkler şimdi
Bütün endişeleri yaşadım tabiki yüne de
Doğru dürüst bilgi yok dediğiniz gibi
Olan bilgilerde felaketler kötü senaryolar ğzerine
Darısı tüm tek yumurta ikizi gebelerine

D demdelal

Hiç sorunsuz doğurdum ben 50 günlğkler şimdi
Bütün endişeleri yaşadım tabiki yüne de
Doğru dürüst bilgi yok dediğiniz gibi
Olan bilgilerde felaketler kötü senaryolar ğzerine
Darısı tüm tek yumurta ikizi gebelerine

D demdelal
Çok sevindim adınıza, sağlıklı huzurlu çocuklar olsun. detaylı ultrason için Erken dediler bilemedim bende, henüz 7. Haftadayim

Çok sevindim adınıza, sağlıklı huzurlu çocuklar olsun. detaylı ultrason için Erken dediler bilemedim bende, henüz 7. Haftadayim
Canım merhaba ben de tek yumurta ikizlerine hamileyim. Bugün 6+6 yız. Kalp atışlarını duyduk ama benim de çok endişelerim var 😕

Merhaba herkese... 24.haftam bitti tek yumurta ikizlerine gebeyim. Lütfen hiçbir şeye kendinizi üzmeyin hersey olacağına varıyor. Bugun doktor kontrolüm vardi, seker yüklemesi de yapıldı hatta yüksek çıktı ama dert değil, herseyin çözümü var. Cocuklarin kiloları da gelişimleri de haftalariyla uyumlu. Iyi birseyler duymak belki biraz rahatlatır.... cok sevgiler

X