Tek Yumurta İkizi gebeleri ve anneleri

merhaba hanımlar,
tek yumurta ikizine gebe olduğum haberini aldığımdan beri sayıca ne kadar az olduğumuzu farkettim
çoğunluk çift yumurta ikizlerinde sanıyorum
hem tedavi hem doğal bizlerden fazlalar
ve topiclerde, forumlarda, bloglarda onların arasında kaybolup tek yumurtaları tatmin edici biligilere ve deneyimlere erişmeye çalışmak gerçekten zor.
tek başlık altında toplanmak iyi olur umarım.
haftaca ileri gebelerden,
doğum yapıp bebelerine kavuşan annelerden iyi haberler almaya,
birbirimize destek olmaya gerçekten ihtiyacımız var.
çoğumuz endişelerimiz yüzünden gebeliğimizin keyfini yaşayamıyoruz bundan eminim.

9+3 tek yumurta ikizine gebeyim
tüp bebek tedavisi ile oldu
tek embriyom bölündü iki kardeş oldular
hala mono Dio olayını göremedik ultrasonda ama şu ana kadar sanki mono mono gibi görünüyor.
Merhabalar tek yumurta ikizleri için bir Dr gidiyor musunuz

Gebelikte tek yumurta ikizleri ve tek plesenta oluştu sicze hangi Dr tavsiye ederseniz İstanbul Avrupa yakasında?

Merhaba. Bizim hikayemize benzer bir hikayeniz var. Tüp bebekle bir yumurta transferi oldum. Ve içeride ikiye bölünerek diamniyotik dikoryonik tek yumurta ikizleri olarak büyüyorlar şuan. 10. Hafta doluyor. Boyle birsey olabilir mi diye arastirirken buldum sizi. Bebeklerinizi kucaginiza almissinizdir insallah. Surecten bahseder misiniz bana? Nasil gecti hamilelik?

Merhaba. Bizim hikayemize benzer bir hikayeniz var. Tüp bebekle bir yumurta transferi oldum. Ve içeride ikiye bölünerek diamniyotik dikoryonik tek yumurta ikizleri olarak büyüyorlar şuan. 10. Hafta doluyor. Boyle birsey olabilir mi diye arastirirken buldum sizi. Bebeklerinizi kucaginiza almissinizdir insallah. Surecten bahseder misiniz bana? Nasil gecti hamilelik?
6 ayı devirdik kızlarla
Sıkıntısız gebelik ve doğum süreci yaşadım
Evhamlarım oldu tabiki
Bi kaç kere acile bile gitmiştik :)
Kendi isteğimle 36/6 da sezeryan ile doğurdum.
Darısı size olsun inşallah

Merhaba benimde tüp bebek tedavisi ile tek transferde bölünüp ikiz oldular 7.hafta bitmek üzere fakat ben mono dio vs bilmiyorum doktorum sadece kendi içlerindeki keseleri ayrı dedi plasentalari ayrı mi bir mı bilmiyorum anlamıyorum da internetten okuduğum şeyler çok korkutucu sizin süreciniz nasıl geçiyor perinataloga mi gidiyorsunuz hep

Bende 7+5de kalp atisi dinleyecegimiz gun ogrendim yarin kontrolum var 8+5te.umarim mono mono cikmayiz acaba ne zaman belli olur

Bende 7+5de kalp atisi dinleyecegimiz gun ogrendim yarin kontrolum var 8+5te.umarim mono mono cikmayiz acaba ne zaman belli olur
12. Haftada filan görülüyor aradakş zar. Mono mono olup da sorunsuz doğum yapan çok kişi var
İçinizi rahat tutun

Merhabalar bende tek yumurta ikizlerine hamileyim 11+4 ama benimkiler takvime göre gitmiyo şuan 12 hafta.
Bende asi derece kasık ağrısı var özellikle gece olunca asla yatamıyorum bütün gece ayaktayım sizde de böyle bişey oldum sizde yaşadınız mı doktoruma söylüyorum hatta arada lekelenmelerim oluyo varmı bir bilginiz cevap verirseniz çok sevinirim 🥰🥰

Merhaba benimde tüp bebek tedavisi ile tek transferde bölünüp ikiz oldular 7.hafta bitmek üzere fakat ben mono dio vs bilmiyorum doktorum sadece kendi içlerindeki keseleri ayrı dedi plasentalari ayrı mi bir mı bilmiyorum anlamıyorum da internetten okuduğum şeyler çok korkutucu sizin süreciniz nasıl geçiyor perinataloga mi gidiyorsunuz hep
Eğer ayrı plesentaları oluşmuşsa bu bebeklerin gelişimleri için daha olumlu karşılanıyor, bende her ikisi de ayrı ayrı plesentalardan besleniyorlar. Yanlış hatırlamıyorsan tek yumurta ikizlerinim ayrı plesentalarda olma oranı %8 gibi bir orandı. Ben perinatolog da olan bir kadın doğumcuya gidiyorum, detaylı ultrason harici beni normal kadın doğum ücreti ile takip ediyor.

Merhabalar burada tecrubelı arkadaşlarım var size bişi sormak istiyorum
Mart ayında ilk defa çatlatma iğnesi oldum ve sonuç negatif
İğneyi ve ilaçları kullandığımdan beri yanı nisan ayı ve Mayıs da Adete yakın ovulasyon da testler koyu
İkiz gebeliğe işaret diyorlar sadece merak ediyorum cidden böyle bişi olabılıyormu ayda ıkı kere yumurtlama olayı cok ılgınc 😍😍😍

X