Tekâmül Yolculuğu

Var bir dilegimiz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2017
5.052
10.052
36
Tekâmül içinize aslınıza dönüp bugüne kadar toplumsal ailesel ve düşüncelerimizle oluşturduğumuz bütün blokajları kaldırıp yaratılışımızdaki özelliklere dönmektir' yani benim anladığım bu🙂Aslında bu konuyla ilgilenen arkadaşlarla paslaşarak birbirimize hem bilişsel hem duyuşsal destek olarak yolculuğumuzu tamamlamak. Kâh güler kâh ağlarız güzel bir süreç olur kendimizi buluruz❤❤

Son düzenleyen: Moderatör:
Bennn bayılırım tekamül süreciyle ilgili her okuduğum şeye ve bu süreçte destekleyici bilgilere.
Ben tekamülümün çok zor geçtiğini düşünüyorum

İnsanlar bir bilince sahiptir.Tekamül ise bir insanın mümkün olan en yüksek bilinç seviyesine ulaşmasıdır.
vücut büyür ve olgunlaşır aynı şekilde ruh da büyür gelişir yani gelişmesi istenir.
Hayatımızdaki bütün sıkıntıların temelinde yatan da bu olgunlaşmamış ruhlardır.
inançlarına uygun davranmamak, değerlerine ters davranmak gibi. Tekâmül ün ilk aşaması kendimize doğru davranmak ve hedef ise yaralıtışımıza uygun hale gelmek öze dönmektir 🤔

Meselâ bilincimiz kapalı olsa hiçbir şey yapamayız. Konuşmak, şu içmek vs. Aslında insan da kendinin yani aslının farkında olmadığında yaptığı sonradan blokajlanmış hareketler bütünüdür

X