Tekrar eden dış gebelik

betulozic

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2023
17
10
30
2017 yılında ilk gebeliğim de dış gebelik geçirmiştim. Önce kürtaj sonra 1. Doz metotreksat sonrası hcg yükselmeye devam edip 700 ü görmüştüm. 2. Doz da vurulduktan sonra değerlerim düştü ve kurtuldum. Ardından rahim filmi çekildi ama tüplerde temiz çıktı. 3 ay sonra ilk denemede gebe kaldım ve bir oğlum oldu. Şimdi ikinci çocuk için hamile kaldım ama yine dış gebelik oldu. Aynı şeyler tekrarladı kürtaj daha sonra 1. Doz iğne sonrası değerim diğer dış gebelikte 700 olmuştu şimdi işe 3800 lerde çok yüksek. Bugün 2. Doz iğne vuruldum ama doktor sanırım ameliyat olucaksın öyle gözüküyor dedi ve çok korkuyorum değerin bu kadar yüksek olmasından iç kanama yaşarım diye korkuyorum. Ameliyat olmak da ayrı bir korkum. Biraz kendimi rahatlatmak için siz arkadaşlardan benim gibi olan varmı. Değer böyleyken 2. Dozda düşen

Merhaba arkadaşlar, dış gebelik veya düşük olasılığım var. Vajinal bölgede akşamları ağır kasılmalarım oluyor ve ayaklarımın da kasılmasına sebep oluyor. Böyle bir etki düşükte veya dışgebelikte yaşayan var mı?

X