Tekrarlayan düşükler

Testlerimede bakıldığında gerçekten yok hepsi negatif ona rağmen testler pozitif muamelesi görüp önlem amaçlı tedavi alıyorum sonuç yok ilk gebelik 14 hafta sonrakiler boş gebelikler ve kimyasallar histeroskopi de oldum haziranda
14. Hafta aslında baya da büyümüş pıhtılaşmaya filan bakıldı değil mi ? Genetik kromozom testleri yapıldı mı ? Doktorlar ne diyor Peki ?

14. Hafta aslında baya da büyümüş pıhtılaşmaya filan bakıldı değil mi ? Genetik kromozom testleri yapıldı mı ? Doktorlar ne diyor Peki ?
Hepsinin yanıtı sebepsiz
Testler normal,kayıpları açıklayıcı sebep yok tutturana kadar devam
Tüp bebek denedim en son 2 embriyo kondu 3. Gün embriyosu 7 ve 10 hücreli kimyasal oldu oda

Hepsinin yanıtı sebepsiz
Testler normal,kayıpları açıklayıcı sebep yok tutturana kadar devam
Tüp bebek denedim en son 2 embriyo kondu 3. Gün embriyosu 7 ve 10 hücreli kimyasal oldu oda
Bazen gerçekten zamanı var demekten başka çare olmuyor sanırım , bence zaten en kötüsü sebepsiz olması çünkü çare bulunmuyor sebebi olsa düzeltmeye çalışacağız .

Merhaba,ben de artık içimi dökmek istiyorum. Kimseye soyleyememekten sadece kürtaja girerken hıçkıra hıçkıra ağlamaktan çok yoruldum.Duygularimi eşimle,ailemle veya doktorumla paylaşamamak beni çok üzüyor size yazmak istedim. İlk gebeliğim de sadece bir kez korunmasız beraberlik sonrası tamamen problemsiz bir 9 ay geçirdim ve çocuğumu kucağıma aldım. Sonra bir müddet gebelik istemedim,ben istemeye başladığımda ise eşim istemedi,o istemeye başlayınca çalışmalara başladık derken gebe kaldım ve 7 haftalıkken kalp atiminin olmadığını söyledi doktor.Tabi ki dünya başıma yıkıldı, inanamadim 2 hafta karnımda ölü bebekle hastane hastane dolaştım bir ümit belki yanlış görmüşlerdir diye.Sonuc bildiğiniz gibi kürtaj. 1 sene sonra tekrar gebe kaldım ve ilk anından beri kanamayla devam eden gebelik 9. Hafta dayanılmaz bir acıya büründü ve kalbi durur durmaz aldılar. Hemen kromozom analizi yapıldı tamamen sağlıklı bir kız. Benim pıhtılaşma faktorlerime bakıldı normal,hsg çekildi normal... Herşey normal ve 2 düşük!! 6 ay sonra tekrar gebe kaldım hemen coraspin,prednol tb progestan başlandı her hafta USG kontrol yapıldı ve 10. Haftada tekrar kalp durması ve tekrar kürtaj. Bu sefer microarray diye bir kromozom analizi yapıldı sonucu 6 ay bekledik ve yine normal sağlıklı bir kız. Bir daha gebe kalırsam doktorum clexan iğne başla hemen sabah akşam dedi. Tabi ki ben bir daha gebe kalamadim. Pandemi bitsin diye bekledim baktım biteceği yok yaşım da 37 oldu,bu ay çalışmalara başladım yarın adet günüm ve biliyorum gebe değilim. Çünkü o kadar çok gebe kaldım ki artık test yapmadan gebe kaldığımı anlıyorum😟

Merhaba,ben de artık içimi dökmek istiyorum. Kimseye soyleyememekten sadece kürtaja girerken hıçkıra hıçkıra ağlamaktan çok yoruldum.Duygularimi eşimle,ailemle veya doktorumla paylaşamamak beni çok üzüyor size yazmak istedim. İlk gebeliğim de sadece bir kez korunmasız beraberlik sonrası tamamen problemsiz bir 9 ay geçirdim ve çocuğumu kucağıma aldım. Sonra bir müddet gebelik istemedim,ben istemeye başladığımda ise eşim istemedi,o istemeye başlayınca çalışmalara başladık derken gebe kaldım ve 7 haftalıkken kalp atiminin olmadığını söyledi doktor.Tabi ki dünya başıma yıkıldı, inanamadim 2 hafta karnımda ölü bebekle hastane hastane dolaştım bir ümit belki yanlış görmüşlerdir diye.Sonuc bildiğiniz gibi kürtaj. 1 sene sonra tekrar gebe kaldım ve ilk anından beri kanamayla devam eden gebelik 9. Hafta dayanılmaz bir acıya büründü ve kalbi durur durmaz aldılar. Hemen kromozom analizi yapıldı tamamen sağlıklı bir kız. Benim pıhtılaşma faktorlerime bakıldı normal,hsg çekildi normal... Herşey normal ve 2 düşük!! 6 ay sonra tekrar gebe kaldım hemen coraspin,prednol tb progestan başlandı her hafta USG kontrol yapıldı ve 10. Haftada tekrar kalp durması ve tekrar kürtaj. Bu sefer microarray diye bir kromozom analizi yapıldı sonucu 6 ay bekledik ve yine normal sağlıklı bir kız. Bir daha gebe kalırsam doktorum clexan iğne başla hemen sabah akşam dedi. Tabi ki ben bir daha gebe kalamadim. Pandemi bitsin diye bekledim baktım biteceği yok yaşım da 37 oldu,bu ay çalışmalara başladım yarın adet günüm ve biliyorum gebe değilim. Çünkü o kadar çok gebe kaldım ki artık test yapmadan gebe kaldığımı anlıyorum😟
Geçmiş olsun şükür ki sağlıklı bir yavrunuz var
Yaşadıklarınızı çok iyi anlıyorum 7 kaybım var hiç birinin sebebi bulunamıyor ellerim boş

Geçmiş olsun şükür ki sağlıklı bir yavrunuz var
Yaşadıklarınızı çok iyi anlıyorum 7 kaybım var hiç birinin sebebi bulunamıyor ellerim boş
Allah yardımcın olsun. İzmir de misin?
Bende gecen hafta hamileligimin 5. ayinda bebeğimi kaybettim. 14. Haftada kanamalarim başladı. Önceleri hafif ve pembeydi sonra haftalar ilerledikçe kanamalar damardan akan kan gibi bosalmaya başladı ve 19+4 de suyum geldi ve bebeğimi kaybettim. Plasenta previa dediler ama plasenta dışında kanama noktaları da vardi neden kanamalarim vardi bulamadılar. Ege üniversitesinde 5gun yattım. 5. Gün bir hoca bana baktı ve o takip edecekti ama suyum gelince tüm umutlar bitti tükendik. Bu hoca doçent doktoe ali Akdemir özel hastanede hastalara bakıyor. Ege Üni de asistan doktorlara eğitim veriyor, ben çok rica edince bana bakmaya tamam demişti ama olmadı. İnstagram da sayfası var bak incele belki sana yardımcı olur. Cok iyi doktor cumartesi günü bebeğimi alacaklardi kürtaj olacaktım beni görmek ve durumumla ilgili konuşmak için kalktı hastaneye geldi. İnsan gibi insan. Benden 1 ay sonra sonuçlarım çıkacak ve bebegimin de patolojik sonucu çıkacak bende bu doktora gideceğim. 8 yaşında kızım var onda hiç sorun yaşamadım ama bu hamileliyim de böyle oldu çok çok üzücü birsey. 5 aylık bebeğimi ölü doğurdum. Suyum bitmişti ama oğlumun daha kalbi atıyordu düşük için ilaç verdiler kalbi durdu. Doğsa bile çok küçük olduğu için yasamayacakti ve böylece gebeligim sonlandırıldı. Herkesin acısı kendine büyük Rabbım bizi evlat acısıyla sınamasın.

Merhaba gecmis olsun sizin yasadiginizi ben aynisinj tam 3kere yasadim...sizi ggonudlen anliyorum...hic hamile kalamayanlara gore biz daha sanssisiz aslinda....gebe kaliyoruz ama sevinemiyiruz bile keseyi goruyoruz yine sevinemiyiruz bebegi goruyoruz yine sevinemiyiruz ben hic kalp sesi duymadim....3 gebeligimde de 6-7haftalikken kuretaj oldum her test yapildi ama sebebi yok ...tip malesef bizim icin henuz bir cozum bulamadi...
Aynı şey başıma geldi ilki dış gebelik.ikincisi gelişmedi kürtaj 3. Düştü.yenibir doktora gittim.genetik test istedi. Kan pıhtılaşmasi çıktı.simdi 4. Ye hamileyim kan sulandırıcı iğne oluyordum ama iki gündür parça gelmeye başladı. Sanırım bu bebeğimi de kaybediyorum.hersey yaptırım ilaçları kullanmama rağmen olmuyor.yasadiklarim artık ağır geliyor.bu arada yaşıma göre doğurganligim çok iyiymiş.istedigim zaman hamile kalıyorum.ama kucağıma alamıyorum.allah bizim gibilerin yüzüne bakar insallah

Aynı şey başıma geldi ilki dış gebelik.ikincisi gelişmedi kürtaj 3. Düştü.yenibir doktora gittim.genetik test istedi. Kan pıhtılaşmasi çıktı.simdi 4. Ye hamileyim kan sulandırıcı iğne oluyordum ama iki gündür parça gelmeye başladı. Sanırım bu bebeğimi de kaybediyorum.hersey yaptırım ilaçları kullanmama rağmen olmuyor.yasadiklarim artık ağır geliyor.bu arada yaşıma göre doğurganligim çok iyiymiş.istedigim zaman hamile kalıyorum.ama kucağıma alamıyorum.allah bizim gibilerin yüzüne bakar insallah
Olumsuz olmayin lutfen sirt ustu yatin dinlenin..ben de 5.haftada kanama yasadim dedim benim bu bebegim de gidiyor sukur 7. Haftada kalp atisino duymayo Rabbim nasip etti...3 dusugumde de hic kalp atisi duyamamistim...Rabbim buyuk ve morlainizo bozmayin kanama cogu gebeliklerde olur.bir de kullandiginiz kan sulandirici da az gelebilir ben oksapar 0.4 yaninda ecopirin 100 mg de aliyorum...kanaman durunca doktorunla bunu da bir gorus yetiyormudur yanina aspirin dekullanayim mi diye.Rabbim saglikla biz isteyen herkesin kucaginda gormeyi de nasip etsin🤲

Olumsuz olmayin lutfen sirt ustu yatin dinlenin..ben de 5.haftada kanama yasadim dedim benim bu bebegim de gidiyor sukur 7. Haftada kalp atisino duymayo Rabbim nasip etti...3 dusugumde de hic kalp atisi duyamamistim...Rabbim buyuk ve morlainizo bozmayin kanama cogu gebeliklerde olur.bir de kullandiginiz kan sulandirici da az gelebilir ben oksapar 0.4 yaninda ecopirin 100 mg de aliyorum...kanaman durunca doktorunla bunu da bir gorus yetiyormudur yanina aspirin dekullanayim mi diye.Rabbim saglikla biz isteyen herkesin kucaginda gormeyi de nasip etsin🤲
İnsallha herkesin gönlüne göre olur. Hibor 7500 Luk ve coraspin kullanıyordum.doktora durumu soyleyince hemen kesmemi istedi.maalesef benimki kanama değil parça geliyor

Merhaba hanımlar ben 7 ay önce boş gebelik yaşadım 10 haftada kürtaj olmak zorunda kaldım aradan 5 ay geçti ben yine hamileydim çok sevindik tabi ama içimde yine bi korku vardı adetim 2 gün geçince beta hcg için kan verdim ve sonuç 671 di aradan 1 hafta geçti tekrar kan testi yapıldı bu sefer sonuç 2535 di kadın doğuma gittim ultrasonla bakıldı 4 haftalık gebelik olduğunu söylediler kesem oluşmuştu yolk sac da vardı aradan 2 hafta geçti kahverengi akıntılar olmaya başladı tabi hemen hastaneye gittim doktor düşük riskin var dedi verdi bebeği görmüyorum dedi progestan verdi kullan dedi hastaneden çıktım eve gelir gelmez kırmızı ve çok yoğun kanamam başladı adet olur gibi çok fazlaydı tabi ben ağlama krizlerine giriyorum napcam diye sonra eşim işten geldi acile gittik farklı bi hastaneye doktor baktı bebek var ama kalp atışı yok dedi😢😢 sabah bebek yok diyorlar akşam bebek görünüyor doktorlarada inancım kalmadı artık kanaman çok fazla durdurulamaz düşük kürtaj dedi hemen kürtaja alındım ama zaten benden oluk oluk kanlar gidiyor neyse kürtaj oldum hemde daha dün içim o kadar acıyorki kendime gelemiyorum iki gündür ağlama krizlerine giriyorum kursa bakmayın uzun oldu ama benim gibi sorun yaşayanlar varmı gerekli olan testler varmı yardım edin bana canım çok yanıyor napcamı şaşırdım 😢😢😢
Öncelikle Rabbım sifa versin
Kan pıhtılaşmanızı yaptrdnz mı

İnsallha herkesin gönlüne göre olur. Hibor 7500 Luk ve coraspin kullanıyordum.doktora durumu soyleyince hemen kesmemi istedi.maalesef benimki kanama değil parça geliyor
Benim de et gibi koyu kurumus kandi parca gbi yani...aspirini kestiniz ama keske igneyi kesmeseydiniz...ben kesmedim doktorum da kes demedi ...acik kirmizi kan ve bol kan gelmedigi surece korkmayin

Benim de et gibi koyu kurumus kandi parca gbi yani...aspirini kestiniz ama keske igneyi kesmeseydiniz...ben kesmedim doktorum da kes demedi ...acik kirmizi kan ve bol kan gelmedigi surece korkmayin
Parça gelmeye devam edince doktor kes dedi kahve kırmızı süt kesigi gibi bir parça geliyor. Günde 3 yada 4 defa tırnak ucu kadar geliyor.korkuyorum çünkü 2. Gebeliğimde aynısı olmuştu.doktor gelişmedi dedi kürtaj oldum.artik hiç ümidim yok zaten.kalbim sıkışiyor deyimi gerçekmiş onu anlıyor insan

Parça gelmeye devam edince doktor kes dedi kahve kırmızı süt kesigi gibi bir parça geliyor. Günde 3 yada 4 defa tırnak ucu kadar geliyor.korkuyorum çünkü 2. Gebeliğimde aynısı olmuştu.doktor gelişmedi dedi kürtaj oldum.artik hiç ümidim yok zaten.kalbim sıkışiyor deyimi gerçekmiş onu anlıyor insan
Benim de diger gebeliklerimde bu tarz kanamalar oldu bunda da oldu ama diyorum ki ne yaparsak yapalim sonucu degistiremeyecegiz...bir sey olacaksa kendi caninizi siksaniz da olur sikmasaniz da ama en azinda suan bebegin senle ve stres gerceten fazlasiyla etkiliyor ...dua edin sadece Allahim buyuk kimbilir nasil bir mucizesi vardir bizler icin...dua edin ve rahatlamaya calisin...madem kanamaniz da azmis neden igne biraktirdi anlqmadim...Rabbim saglikla biz isteyen herkese kucagimizda gormeyi nasip etsin..🤲

Doktor iğneyle aspirini kesti parça gelince . Hatta bugün de parça gelmeye devam etti ve az miktarda açık pembe kan geldi. Hiç umidim kalmadı artık.maalesef ben de bu sevinci yasayamacak olanlardanim

Arkadaşlar iğne kullanıp hala bacağı ağrıyan var mı ben iğne kullanıyorum ama bacaklarımın sızlaması geçmiyor acaba iğne dozu yetmiyor mu

Çok geçmiş olsun canım o testleri devletdemi özelde mi yaptırdınız bana doktor gerek yok 3. Gebelikte bakıyoruz dedi ama ben riske atmak istemiyorum çok üzülüyorum
Kan sulandırıcı hap kullan canım deneme yapmadan kullanmaya başla eczaneden alabilirsin ovulasın testiyle yumurta çatlamayı takip et ettikten sonra da hemen Progestan 100 mg kullan günde bir kez

X