Jinekoloji Tekrarlayan gebelik kayıpları ve amh sorunu olanlar birbirimize yol gösterelim..

4,5 yıllık evliyim 32 yaşındayım..

takrarlayan gebelik kayıplarım var 4 normal gebelik kürtaj bir kimyasal.. en son gebeliğim 17 temmuz 2021 de sonlandı..

biri boş yumurta yüzünden iptal olan bir de negatif 2 tüp denemem var
ikinci tüp denemesinde rahim kalınlaşmadığı için bebeklerin gelişemeyip öldüğünü söylemişti dr bir de zamansız yumurtladığm için
5 ay transfer için bekledim en fazla 7,5 mm olup geri düşüyodu kalınlık
transfer 8,7mm de yapıldı ama olmadı.nicelerini okudum burda 5 6 mm le transfer olup da tutan
ama nasip değilmiş olmadı..derman bulamadm derdime..
amh 0.01
rahim filmi
lupus
pıhtılaşma
sperm
cd56

testleri hemen bildiğimiz bi çok şeyi yaptırdık
bi sonuca ulaşamadk
artık hamilelik de oluşmuyor adetlerim düzensiz kullandığım ilaçlar yüzünden dengem kalmadı

o kadar çok araştırdım o kadar umut aradım kendime çok dualar ettim ama olmadı
artık olmacağını kendime kabul ettirmeye zorluyorum ama olmuyor vermezse Rabbim ne yapsak faydasız biliyorum..ama bi çaresi varsa benim yapabileceğim uğraşmadan durmak istemiyorm..

benzer sorunları olanlar çözüme ulaşanlar gelin destek olalım yol gösterelim birbirimize..
Canım benim inan olmayacağı varsa bir şeyler bahane oluyor. Benim her şey mükemmeldi. 3 gün öncesinde şiddetli kusma ishal mide ağrısı ve idrar yollarında yoğun enfeksiyon çıktı. Bugün transfer olacaktım iptal ettik o halde gidemedim. İçim acıyor kendime kızıyorum ama ben de istemezdim böyle olsun. Düşünüyorum sabahtan beri işin içinden çıkamıyorum kafayı yiyeceğim. Her şey boşa gitmiş gibi. Yani her şer de bir hayır vardıra inanmaya çalışıyorum cidden çok 😢

Bende de amh düşük iki yıla yakındır demiyorum hiç hamile kalmadım o kadar üzülüyorum ki bir tüp bebek denedim kromozom bozuk uyuşturıcu kullananlarım bile çocuğu oluyor 34 yaşındayım sağlıklı besleniyorum hep düzenli uyurum artık bunlarla alakalı olmadığını düşünüyorum Allahım nasip etsin bize de çok yoruldum adetime bugün üç gün var dayanamadım test yaptım negatif çok zor her zorlukla beraber kolaylık vardır diyorum ama ne zaman o kolaylık gelecek bekliyorum artık sabrım da kalmadı

Bende de amh düşük iki yıla yakındır demiyorum hiç hamile kalmadım o kadar üzülüyorum ki bir tüp bebek denedim kromozom bozuk uyuşturıcu kullananlarım bile çocuğu oluyor 34 yaşındayım sağlıklı besleniyorum hep düzenli uyurum artık bunlarla alakalı olmadığını düşünüyorum Allahım nasip etsin bize de çok yoruldum adetime bugün üç gün var dayanamadım test yaptım negatif çok zor her zorlukla beraber kolaylık vardır diyorum ama ne zaman o kolaylık gelecek bekliyorum artık sabrım da kalmadı
Amh nız kaç ki😕

Kaç folikul görünüyor aslında benimkine bakınca daha iyi ama
Tüp tekrar denesen🙁
Bu kromozom sıkıntı oluyo muymuş gebe kalmana
Bazı doktorlar sorun olmaz dedi tüp bebek yaptırdığım doktor olur dedi embriyolara genetik test yaptırmak gerekiyormuş sonuç iyi çıkmazsa transfer edilmiyormuş üç yumurta çıktı biri ikinci günde bitti diğer ikisi transfer edildi siz yine hamile kalabiliyorsunuz bu da önemliymiş ben hiç hamile kalmadım

Bazı doktorlar sorun olmaz dedi tüp bebek yaptırdığım doktor olur dedi embriyolara genetik test yaptırmak gerekiyormuş sonuç iyi çıkmazsa transfer edilmiyormuş üç yumurta çıktı biri ikinci günde bitti diğer ikisi transfer edildi siz yine hamile kalabiliyorsunuz bu da önemliymiş ben hiç hamile kalmadım
Tekrar deneyebilir siniz
Havuz yaparak falan

Hamile kalabiliyordum ama ilerlemedikten sonra bi anlamı kalmıyor hoş zaten artık hamile de kalamıyorum

Tekrar deneyebilir siniz
Havuz yaparak falan

Hamile kalabiliyordum ama ilerlemedikten sonra bi anlamı kalmıyor hoş zaten artık hamile de kalamıyorum
Hamile kalabiliyorsanız yine kalırsınız inşallah doktorlar sebebini bulur sorununuz çözülür yaşınız genç moralimizi yüksek tutmalıyız bu ay da test negatif çıktı bugün ağladım yine kalktım silkelendim bu ay tekrar dua edeceğim deneyeceğim ben de vajinusmus var ilişkiye giriyorum ama çok zorlanıyorum kendimi sıkıyorum ilişkiye girmem çok zor oluyor bu da moralimi bozuyor psikolojimi yoruyor

takrarlayan gebelik kayıplarım var 4 normal gebelik kürtaj bir kimyasal.. en son gebeliğim 17 temmuz 2021 de sonlandı..

ikinci tüp denemesinde rahim kalınlaşmadığı için bebeklerin gelişemeyip öldüğünü söylemişti dr bir de zamansız yumurtladığm için
transfer 8,7mm de yapıldı ama olmadı.nicelerini okudum burda 5 6 mm le transfer olup da tutan
amh 0.01
rahim filmi
lupus
pıhtılaşma
sperm
cd56

bi sonuca ulaşamadk
artık hamilelik de oluşmuyor adetlerim düzensiz kullandığım ilaçlar yüzünden dengem kalmadı

artık olmacağını kendime kabul ettirmeye zorluyorum ama olmuyor vermezse Rabbim ne yapsak faydasız biliyorum..ama bi çaresi varsa benim yapabileceğim uğraşmadan durmak istemiyorm..

benzer sorunları olanlar çözüme ulaşanlar gelin destek olalım yol gösterelim birbirimize..
Merhaba benimde amh düşüklüğü var 0.54 yaşım 29 ve 3.5 yıllık evliyim. 2020 de normal yoldan gebe kaldım ancak 6 haftalıkken düşük yaptım zaten sonrasında da olmadı. Yıl 2022 İstanbul Kartal da Dr. Bülent beye gittik kendisi hemen hsg istedi ve bende polip çıktı. Histeroskopi yapıldı. 1.5 ay olmak üzere. Normalde hemen tüp bebek tedavisine başlayacaktık ancak 2 ay deneme süreci tanıdı bize oldu oldu olmadı tüp bebek deneyeceğiz. Yani demem o ki lütfen umudunuzu kaybedip umutsuzluğa düşmeyin. Çabalamaktan vazgeçmeyin. Rabbim illaki karşılığını verecektir. Sizinde benimde olacaktır İnşaAllah

amh 0.01
rahim filmi
lupus
pıhtılaşma
sperm
cd56

bi sonuca ulaşamadk

Çok uğraşmışmissiniz Rabbim kimsenin uğraşıni boşa çıkarmasın. Benim tanıdığım çok sevdiğim iki kişi de tüp bebek tedavisinden sonra doğal yollarla hamile kaldılar ( pes etmistiler) . Kendinizi çok yipratmayin. Birde doğu kulturunde olanlar bilir ilginç bir yöntem var adet olunca karından bir masaj var ve yıllarca hamile kalamayanlar bile kalıyor. Bilimsel açıklaması malesef yok sadece büyüklerimin dediği çocuğun tutunduğu yer kemiği yamulmussa o düzeltilmeden hamililik olmazmis.

amh 0.01
rahim filmi
lupus
pıhtılaşma
sperm
cd56

bi sonuca ulaşamadk

Merhaba...duygular aynı..30 yaşındayım 5 senelik evliyim..ilk iki sene kimyasal gebeliklerde geçti..sonrasında infretiliteye gittim ve amh değerinin 0.7 olduğunu öğrenince derin bı uzuntuyle hiç vakit kaybetmeden tüp bebek tedavisine başladım..ilk denemem devlet Hastanesi'nde öldü ve olumsuz aonuclandi..2 ay sonra rahim hacamati yaptırdım ve bahçeci cem celik hoca ile ön görüşmeye gittim..önümüzdeki ay tedaviye başlayacak şekilde planlama yaptik..o ay son kez birsuru şey denedim çörek otları arı sütü pekmezler.vs vs...ve rabbimin bı mucizesi olarak hamile olduğumu öğrendim..çok şükür bin şükür oğlum şu an 2 yaşında...2 senedir hiç korunmadim. Cunki oğlumun kardeşidir olmayliydi çok kasmadim kendimi ama ne yazikki artık amh ta diplerde yine hamile kalamiyorum...umudum var yine olacak diyorum rabbim büyük diyorum..sizde umudunuzu kaybetmeyin..

amh 0.01
rahim filmi
lupus
pıhtılaşma
sperm
cd56

bi sonuca ulaşamadk

Bu konularda Adana’da Bülent haydardedeoğlu var ve çok başarılı

Ayni durumdayım.
Bi gelişme var mı?

Merhaba...duygular aynı..30 yaşındayım 5 senelik evliyim..ilk iki sene kimyasal gebeliklerde geçti..sonrasında infretiliteye gittim ve amh değerinin 0.7 olduğunu öğrenince derin bı uzuntuyle hiç vakit kaybetmeden tüp bebek tedavisine başladım..ilk denemem devlet Hastanesi'nde öldü ve olumsuz aonuclandi..2 ay sonra rahim hacamati yaptırdım ve bahçeci cem celik hoca ile ön görüşmeye gittim..önümüzdeki ay tedaviye başlayacak şekilde planlama yaptik..o ay son kez birsuru şey denedim çörek otları arı sütü pekmezler.vs vs...ve rabbimin bı mucizesi olarak hamile olduğumu öğrendim..çok şükür bin şükür oğlum şu an 2 yaşında...2 senedir hiç korunmadim. Cunki oğlumun kardeşidir olmayliydi çok kasmadim kendimi ama ne yazikki artık amh ta diplerde yine hamile kalamiyorum...umudum var yine olacak diyorum rabbim büyük diyorum..sizde umudunuzu kaybetmeyin..
Fsh kaçtı?

Kimyasalda adetten farklı mı kanama?

Benim amh 9 ay önce 0.79 du. İlk denememde 4 yumurta toplandı. 2 si boş 2 si döllenebilir dediler 1 embriyo oldu. 5. Gün transfer edildi ama gelişimi yavaştı tutmadı.

2. Transferde prowomen kullandım. 7 yumurta toplandı 4 embriyo oluştu. İyi kalitede. 3. Gün embriyosu olarak taze transfer oldu. Tutmadı.

3.Transferde donmuş 3.gün embriyosu koyuldu. Tutmadı. Doktor bebekler tutunsun diye redostim vermişti. ( redostim yumurta sayımı arttırdı. Transfer öncesi muayenede fark ettik)

4. Denememde REDOSTİM ve IMPRLY kullandım. 17 yumurta toplandı. 8 tane 5. Gün embriyosu oluştu. Şuan transfer için bekliyorum.

Redostim ve ımprlyi araştırın, doktorunuza sorun. Yumurta kalitesini ve sayısını arttırıyorlar.

Benim amh 9 ay önce 0.79 du. İlk denememde 4 yumurta toplandı. 2 si boş 2 si döllenebilir dediler 1 embriyo oldu. 5. Gün transfer edildi ama gelişimi yavaştı tutmadı.

2. Transferde prowomen kullandım. 7 yumurta toplandı 4 embriyo oluştu. İyi kalitede. 3. Gün embriyosu olarak taze transfer oldu. Tutmadı.

3.Transferde donmuş 3.gün embriyosu koyuldu. Tutmadı. Doktor bebekler tutunsun diye redostim vermişti. ( redostim yumurta sayımı arttırdı. Transfer öncesi muayenede fark ettik)

4. Denememde REDOSTİM ve IMPRLY kullandım. 17 yumurta toplandı. 8 tane 5. Gün embriyosu oluştu. Şuan transfer için bekliyorum.

Redostim ve ımprlyi araştırın, doktorunuza sorun. Yumurta kalitesini ve sayısını arttırıyorlar.
Valla amh nıza göre maşallah çok çom güzel yumurta toplanmış
Ve en son 17 maşallahh bence hiç takılma amh ya

Tutmamasına sebep ne diyor doktorunuz

Embriyolarınjz da varmış bence merkez değiştirin olmadı

X