Tekrarlayan kimyasal

kirmizidefter

Özlem hiç bitmiyor ...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mart 2016
1.486
1.625
hocam merhaba. 29 yaşındayım.Geçen yıl normal yollarla hemen gebe kaldım. 6-7. Haftalardan başlayan kanamalarla 19. Haftamda suyum geldi rahim boyu kısalmasıda yoktu sadece bebek aşağı yerleşimliydi. 26. Haftamda sancımla normal yolla doğumm yaptım bebeğimi kaybettim. Beklediğim bu süreçte
Rahim filmi çekrdim sorun çıkmadı
Smear testi yapıldı temiz çıktı
Pıhtılaşma tahlillerim de pai4g4g homozigot ve mthfrc677t heterozigot genlerim çıktı.
Regl 28-29 günde bir düzenli olur.
Amh 1.49
Fsh :5,36 (3-10.9 ref)
E2 :30
Lh : 3.77 (2.1-12.88 ref)
Geçen ay hemen tekrar gebe kaldım doktorum prednol 16mg coraspin 100mg clexane 0.4 verdi 3 gün gecikmeyle kimyasal gebelikle sonuçlandı.
Bu ay tekrar gebe kaldım tekrar aynı ilaçlarıma başladım bugün tekrar kimyasal olduğunu öğrendim yapılan test sonuçları
progesteron 0.4
Tsh 0.22 (0.5-4.33 ref)
Sizce bu değerlerin düşüklüğü ne demek ben ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim sanıyorum değerlerim çok iç açıcı değil bana bir yol gösterebilir misiniz?

Genetik testlerimizin sonuçları aynı, 5 kez düşük yaptım 1 ı kimyasal, ben son hamileligimde clexane 0.6 günde 2 kez kullandım ayrıca deltacortil 0.5 x2 ,aspirin ,folik asit ve B12 kullandım.
Daha oncekilerde dozaar daha düşüktü.
Şimdi tüp bebek araştırıyorum ngs pgt artık hangisi en uygunsa.
Sizi takipteyim inşallah olumlu sonucu da buradan paylaşırsınız

Merhaba, yukarıda yazdığım süreci biliyorsunuz. Doktorum bana histeroskopi yapalım rahime bakalım belki sorun pıhtılaşma değil dedi. Nitekim operasyonda rahim yapısında şekil bozukluğu görüldü ve düzeltildi. Şimdi doktorum bana bu ilaçların hiçbirini kullanmayacaksın dedi. Senin olayın pıhtılaşma değil bu durumda dedi. Çünkü bunları kullandığın halde üstüste kimyasalla sonuçlandı dedi. Benimde kafam çok karıştı, iğneleri kullanmazsam gebelikte ileri haftalarda sorun çıkarsa diye korkuyorum. ProfDrBulentTiras ProfDrBulentTiras inşallah bülent hoca görür de yorum yapar duruma

Eşinize genetik bakıldı mı?
Belki onda sorun vardır

Genetik testlerimizin sonuçları aynı, 5 kez düşük yaptım 1 ı kimyasal, ben son hamileligimde clexane 0.6 günde 2 kez kullandım ayrıca deltacortil 0.5 x2 ,aspirin ,folik asit ve B12 kullandım.
Daha oncekilerde dozaar daha düşüktü.
Şimdi tüp bebek araştırıyorum ngs pgt artık hangisi en uygunsa.
Sizi takipteyim inşallah olumlu sonucu da buradan paylaşırsınız
Bende 5 düşükten sonra tüp bebege giriştik canım. 10 yumurtadan 3 tanesini genetige yolladık ve iki tanesi çok şükür saglıklı geldi . Şuanlık düşügümün sebebi belli degil herşey normal .transfer günümü bekliyorum

Bende 5 düşükten sonra tüp bebege giriştik canım. 10 yumurtadan 3 tanesini genetige yolladık ve iki tanesi çok şükür saglıklı geldi . Şuanlık düşügümün sebebi belli degil herşey normal .transfer günümü bekliyorum
Harika bi haber bu inşallah saglikli bi şekilde kucağınıza alırsınız , kaç haftalık dusuk oluyodu sizin ,nerede yaptırdınız tüp bebeği , ne kadara mal oldu , nekadar sure gerekti? Öncesinde özel bişeyler yaptınız mı ? Çok soru sordum galiba ama inanılmaz sevindim kendim gibi birini buldum diye. Geceçek de mi bu sorunlar :KK43:(

Harika bi haber bu inşallah saglikli bi şekilde kucağınıza alırsınız , kaç haftalık dusuk oluyodu sizin ,nerede yaptırdınız tüp bebeği , ne kadara mal oldu , nekadar sure gerekti? Öncesinde özel bişeyler yaptınız mı ? Çok soru sordum galiba ama inanılmaz sevindim kendim gibi birini buldum diye. Geceçek de mi bu sorunlar :KK43:(
Canım benim 3 haftalık oluyodu bi tanesi 6 haftalık olup kesesi gözükmüştü. İlk ve sonuncu hamileligim kimyasaldı. Bahceci tüp bebek merkezinde tedavi görüyorum canım doktorum müstecep kavrut.normalde 8bin tuttu ama extradan 3yumurtayı pgtye yolladık o da 3750 tuttu. Transfere yakın kullanılan ilaclar ne kadar tutar bilmiyorum açıkcası.

Canım benim 3 haftalık oluyodu bi tanesi 6 haftalık olup kesesi gözükmüştü. İlk ve sonuncu hamileligim kimyasaldı. Bahceci tüp bebek merkezinde tedavi görüyorum canım doktorum müstecep kavrut.normalde 8bin tuttu ama extradan 3yumurtayı pgtye yolladık o da 3750 tuttu. Transfere yakın kullanılan ilaclar ne kadar tutar bilmiyorum açıkcası.
İnşallah güzel sonuçlar olur da bu kadar emek bu kadar acı unutulur.
Bana da pgt dedi dr ama ngs daha gelişmiş diye okudum sağda solda, sizi bilgilendirdiler mi?

İnşallah güzel sonuçlar olur da bu kadar emek bu kadar acı unutulur.
Bana da pgt dedi dr ama ngs daha gelişmiş diye okudum sağda solda, sizi bilgilendirdiler mi?
Ben pek sormuyorum canım doktor ne derse yapıyorum doktora güvenim tam

Histeroskopiden sonra bu ay bebek olmadı:KK43: sürekli birşeyler araştırır haldeyim kafayı yemek üzereyim sanırım. . Şimdi de pıhtılaşma sorunummu devreye girdide olmadı acaba:işsiz:

X