Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı sonrası ne yapmalıyım?

Herkese merhaba, 2. Kez deneyeceğim. Bebeğim kalbi durdu7,5 haftada
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Aynı doktorla mı devam edeyim. Eşimle yaptırabileceğim özel testler barmı onereceğiniz

Merhabalar,
Önce kendi hikayemi anlatıp çözüm yolunuz varsa fikrinizi almak isterim.
Haziran 2021'den beri gebelik planlıyoruz.
Ekim 2021'de eşimin sperm sonuçları morfoloji 0, ileri hız 0 çıkınıca Kasım 2021 itibari ile tüp bebek sürecine girdik.. Hiç aşılama veya çatlatma, ilaç ile takip yapmadan doktor yönlendirdi.
OPU sonrası pizeo uygulandı ve 7 tane 1. kalite 5.gün embryosu elde edildi. 1+1+2+3 olarak donduruldu. Yani 4 deneme hakkım vardı.
1.transfer dondurulmuş olarak planlandı. 29 Ocak'ta transfer oldum. Transfer öncesi genetik test yaptırdım ve homozigot pıhtılaşma çıktı.
Bu süreçte transfer öncesi standart bir çok ilaç aldım. Transfer sonrası progestan fitil, duphaston, coraspin, estrofem, prolutex, oksapar 0.4, folik asit kullandım.
8.gün negatif olduğunu öğrendim ve 12.gün gene negatifti.
Gelen regl ile tekrardan 2.transfer hazırlığı planlandı. Doktor rahim tamamen dökülmüş, yumurtalıklarda kist yok. Hormon değerlerinde güzeldi deyip ertesi ay sürece başladık.
4 mart transfer oldum. Gene birebir aynı ilaçları aynı süreç ile tekrar etti. Ben sadece bağışıklıktan mı diye intralipid istedim ve zararı yok diyerek ekledi.
Doktor histerskopi için 3. transfer olursa yaparız dedi.
Bugün 8.gün kan testim negatif çıktı ve 2.denemde başarısız oldu..
Ben artık doktora göre hareket etmek istemiyorum..
3. transfer için neler yapmam gerekiyor, bana yol gösterebilir misiniz?
Romatoloji, endokrin ve histerskopi veya laporoskopi planlıyorum..
Laporskopiyi düşünme sebebim, hsg sonomed'te çektirdim ve tüplerimde akış az çıkmıştı. İşlem sırasında selektif salpinksi yapıp açtıklarrını belirttiler ama açılmamış olabilir mi? Enfeksiyon kaynaklı akış az olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim..
Eklemeyi unutmuşum. 2.transferde 1 embryom dondurmada bozuldu. Yani geriye 4 embryom kaldı. 1+3 kaldı geriye..
Benim de bir arkadaşım benzer durumda eşinin morfolojisi 1 ve eşi şuanda tedavi görüyor. 2 defa 5aa mükemmel kalite embriyoları tutmadı ve doktoru sebebin bu olduğunu ve tutmayacağını ona söyledi. Bence bu konuyu araştırın. Siz yıpranıyorsunuz çünkü. İlk önce oradan tedavi görmesi lazım. Burada tabiki sen ben suçu birisine atmak değil niyetimiz ama bir şeyde sıkıntı neredeyse onun kaynağına inilmeli önce yoksa boşa kürek çekersiniz. Ama şunu da unutmayın sakın Allah ol derse olur 💕💕💕

Son düzenleme:
Amin inş..
Ben doğal yoldan hamile kaldım.
Herşey temiz çıktı.
Doktor lenfosit aşısı sonrası tüp bebeğe geçelim, babanın dokularını vücut reddediyor dedi.
Lenfosit aşısını olduğum ay, doğal yoldan hamile kaldım..
Rabbim bekletmeden size de nasip etsin inş 🤲🏻
MaşaAllah bu yazınızı şimdi okudum. Çok sevindim kusura bakmayın benzer durumda tedavilerle uğraştığınız için yazmıştım Rabbim herkese nasip etsin 🤲 bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşaAllah

Merhaba embriyo yapıştırma kasılma serumları nasıl yapılıyor bunlar transfer aşamasında mı
Birde bağışıklık düşürücü tutunmayı mı artıyormus
Gebelik aşısı transferden bı kaç gün önce. Kasılma serumu ve embriyo yapıştırma transfer günü yapılan işlemler. Ben sadece kasılma serumunu yaptım hemşire onu çok öneriyoruz dediği için çok şükür tutundu. Doğumu bekliyorum simdi

Gebelik aşısı transferden bı kaç gün önce. Kasılma serumu ve embriyo yapıştırma transfer günü yapılan işlemler. Ben sadece kasılma serumunu yaptım hemşire onu çok öneriyoruz dediği için çok şükür tutundu. Doğumu bekliyorum simdi
Rabbim evladınıza sağlık sıhhatli ömür nasip etsin inşallah siz hangi merkezde yaptırmıştınız tüp bebeği bende bu sefer ki denemeye gittiğimizde doktoruma soracağım birde çizik attırma varmış ne diyecek bakalım Ocak ayı gibi gitmeyi düşünüyoruz

Rabbim evladınıza sağlık sıhhatli ömür nasip etsin inşallah siz hangi merkezde yaptırmıştınız tüp bebeği bende bu sefer ki denemeye gittiğimizde doktoruma soracağım birde çizik attırma varmış ne diyecek bakalım Ocak ayı gibi gitmeyi düşünüyoruz
Amin inşallah darisi sizin ve tüm isteyenlerin başına 🤲 Maslak Acıbadem Bülent trasta tedavi gördüm ben çok memnun kaldım. Tutunsun diye bütün işlemleri denedi çok ilgilendiler

Merhaba tüp bebek tedavisi gördüğümüz hastaneden dosyamızı kolayca alabiliyor muyuz? İki defa şişli memorialde başarısız denememiz oldu. Farkli bir yerde denemek istiyoruz. Dosyamizi istesek veriyorlar mı?

Merhabalar,
Önce kendi hikayemi anlatıp çözüm yolunuz varsa fikrinizi almak isterim.
Haziran 2021'den beri gebelik planlıyoruz.
Ekim 2021'de eşimin sperm sonuçları morfoloji 0, ileri hız 0 çıkınıca Kasım 2021 itibari ile tüp bebek sürecine girdik.. Hiç aşılama veya çatlatma, ilaç ile takip yapmadan doktor yönlendirdi.
OPU sonrası pizeo uygulandı ve 7 tane 1. kalite 5.gün embryosu elde edildi. 1+1+2+3 olarak donduruldu. Yani 4 deneme hakkım vardı.
1.transfer dondurulmuş olarak planlandı. 29 Ocak'ta transfer oldum. Transfer öncesi genetik test yaptırdım ve homozigot pıhtılaşma çıktı.
Bu süreçte transfer öncesi standart bir çok ilaç aldım. Transfer sonrası progestan fitil, duphaston, coraspin, estrofem, prolutex, oksapar 0.4, folik asit kullandım.
8.gün negatif olduğunu öğrendim ve 12.gün gene negatifti.
Gelen regl ile tekrardan 2.transfer hazırlığı planlandı. Doktor rahim tamamen dökülmüş, yumurtalıklarda kist yok. Hormon değerlerinde güzeldi deyip ertesi ay sürece başladık.
4 mart transfer oldum. Gene birebir aynı ilaçları aynı süreç ile tekrar etti. Ben sadece bağışıklıktan mı diye intralipid istedim ve zararı yok diyerek ekledi.
Doktor histerskopi için 3. transfer olursa yaparız dedi.
Bugün 8.gün kan testim negatif çıktı ve 2.denemde başarısız oldu..
Ben artık doktora göre hareket etmek istemiyorum..
3. transfer için neler yapmam gerekiyor, bana yol gösterebilir misiniz?
Romatoloji, endokrin ve histerskopi veya laporoskopi planlıyorum..
Laporskopiyi düşünme sebebim, hsg sonomed'te çektirdim ve tüplerimde akış az çıkmıştı. İşlem sırasında selektif salpinksi yapıp açtıklarrını belirttiler ama açılmamış olabilir mi? Enfeksiyon kaynaklı akış az olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim..
Eklemeyi unutmuşum. 2.transferde 1 embryom dondurmada bozuldu. Yani geriye 4 embryom kaldı. 1+3 kaldı geriye..
Var mı gelişme?

Lenfozit aşırı ne canım?

Allahın işine bak, tüple olmasın onca tedaviden sonra olsun.
Gözün aydın.

merhaba aşıyı doktor mu yazdı siz kendiniz mi alıp vurdurdunuz
Lenfosit aşısı eşimin bağışıklık hücrelerinin alınıp bana verilmesi işlemiydi. 3 seans olarak yapıldı. Ayda 1 defa toplam 3 ay sürdü.
Yani nasıl bakteri ile hasta olduğumuzda bağışıklık sistemi devreye giriyorsa ya da organ nakli yapıldıktan sonra vücut yeni organı kabul edip etmeyeceğine karsr veriyorsa aynı şey.
Oluşan embriyonun yarı genleri babadan geldiği için vücut ona karşı bağışıklık hücreleri ile atma işlemi yapabiliyormuş.
Lenfosit aşısı da eşimin hücrelerini tanımak için yapıldı

X