Telefon bağımlılığı hakkında?

pervin7862

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Mart 2023
89
27
24
Telefona cok baktıgımı söylüyor herkes kızıyorlar yani herkes mi cok bakıyor yoksa bende mi problem var?Bunu önlemek icin ne yapabilirm?

Bağımlılık çok ağır bir itham. Telefonunuzu bırakıp uzun süreli sohbetler edebiliyor musunuz? Bir işiniz gücünüz olduğunda telefonu düşünmeden rahat rahat yapabiliyor musunuz? Sadece boşta kaldığınız zamanlarda hep elinizde diye söyleniyorsa bu çok yanlış çünkü.

Bağımlılık çok ağır bir itham. Telefonunuzu bırakıp uzun süreli sohbetler edebiliyor musunuz? Bir işiniz gücünüz olduğunda telefonu düşünmeden rahat rahat yapabiliyor musunuz? Sadece boşta kaldığınız zamanlarda hep elinizde diye söyleniyorsa bu çok yanlış çünkü.
Derste de çok bakasım geliyor

Derste de çok bakasım geliyor
Yok bakıyorum bazen sohbet ederken
arkadaslarımla bulustugumda da bakıyorjm

gününün 3'te biri telefonda geçiyor. başka bir şey yapmaya vaktin bile kalmıyordur ki. telefonda geçirdiğin vakitlerde hiçbir şey yapmıyorsan başka, resmen günlerini öldürüyorsun demektir. kendine vakit ayırmak yerine sürekli telefondaysan azaltmaya bak derim.

Günde 7 saat elinde telefon varsa boşa yaşıyorsun demektir.
İnsanların hayatına bakana kadar kendi hayatını kur bence. Yasin 19mus. Sanırım sınav senendesin. Bri şekilde motivasyonunu kurup ders çalışmak, test çözmek zorundasın.
Eğer ogrenciysen de hayatının en güzel yillarini keyifli hale getirmek için uğraş. Kitap kulüplerine, gezi kulüplerine katil, tiyatrolara git, bir müzik aleti çalmaya calis, belediyenin yüzme havuzuna yazıl, arkadaşlarınla takıl.
Günde 7 saat telefon, 8 saat uyku. Geriye ne kalıyor ki yaşamak için?

Merhaba, telefon bağımlılığı bir zamanlar bende de mevcuttu ama şu an ciddi anlamda azalttım. Öncelikle kendine bir plan program yapmalısın mesela gün içinde ders çalışıyorsan bu konuyu bitirdiğimde veya örnek veriyorum şu kadar saat çalıştığımda telefona bakacağım de. Kendini de böylelikle çalışmak için de motive etmiş olursun. Ben mesela arkadaşlarımla mesajlaşmak için çok kullanırdım. Onun yerine o mesajlastıgın arkadaşlarınla dışarda görüşmeye bak sonrasında mesajlaşacak konunuz da kalmaz. Onların yanındayken de alıp bir kere bakıp ardından telefonu geri yerine koy. Cidden insanın kendinde bitiyor tüm mesele

Akşama muhtemelen 12 saati bulur

Eklentiler

• Screenshot_2023-03-10-15-58-29-125_com.google.android.apps.wellbeing.jpg
    Screenshot_2023-03-10-15-58-29-125_com.google.android.apps.wellbeing.jpg
    42,7 KB · Görüntüleme: 28
X