Telefonumu caldırdım

Şu eşlerin de garip tepkileri beni benden alıyor
Kocam cüzdanını düşürmek suretiyle kaybetti içinde tüm önemli belgeler kartlar ve paramız vardı
Canın sağolsun dedim hiç bi kere bile nasıl yaptın dikkat etmedin falan demedim.
Telefonumu arka cebimden tuvalete düşürdüm adam ne dikkatsizliğimi bıraktı ne bişey. Vır vır söylendi.
Zaten üzgün bi insanın üzerine gitmek neden ya...
Geçmiş olsun çok tatsız bir durum yaşıyosunuz

Benim telefonum hep elimdedir cebime koyarsam da ya elim üstündedir ya fermuarını kapatırım. Bir çapraz çantam var bir de sırt çantam var fermurarı biraz bozuk en dibine kadar kapatınca çok zor açılıyor. Uzun süreli dışarı çıktığımda fermuarı sıkıştıracak şekilde bir de termos koyuyorum. O cebi açabilmek için 1 dk uğraşmak gerekiyor. bir de küçük ceplere değil en büyük cebe dibine doğru koyuyorum. Almak için çantaya bütün kolu sokmak gerekiyor gibi. İstanbulda yaşarken böyle şeyleri düşünmek lazım malesef.

Geçmiş olsun öncelikle. IMEI numaranız varsa elinizde ihbarda bulunabilirsiniz.
Vallahi canım imei no kutu falan atmıştım ancak gidecemde alcatel tel teknosasan aldım yerden öğrenirim oda bu çalan kişiler imei falan değişebiliyorlarmış... bilmiyorum artık o değilde gitti agitti fotolar gitti hafıza kartı ona üzüldük artık..

Vallahi canım imei no kutu falan atmıştım ancak gidecemde alcatel tel teknosasan aldım yerden öğrenirim oda bu çalan kişiler imei falan değişebiliyorlarmış... bilmiyorum artık o değilde gitti agitti fotolar gitti hafıza kartı ona üzüldük artık..
Doğru her şeyi yaparlar. Hiç yedeklemedin mi :KK57: ben nerdeyse haftalık yedekliyorum fotoğrafları

Montumun cebine koyarım bende telefonumu ama cebim fermuarlıdır. Sırt çantasına asla asla güvenemem. Hep arkadan biri açıyormuş gibi hissederim. Geçmiş olsun.

Hayırlı geceler kızlar bugün başıma kötü bir olay aslında olayda demeyeyim de ama ne olduğunu anlayamadım .. saat 7civarları eşimi karşılamaya gittim pazara gidelim diye.. telefon ceketimin cebine koydum pazara gittik biraz dolaştık elimi cebime koydum telefon bi bakayım baktım yokkk çantama baktım yokk kafayı yedimm yani nasıll olur eşimde sinirlendi tabi aradık kapalı telefonn esim çalınmış dedi yani cebimden almışlar bi telefona sahip çıkamıyorsun çantana niye koymuyorsun .. bu iki oldu bu aradaaa...yani arkadaşlar Allah aşkına böyle bisey yaşayan varmı ve telefonlarınızı nereye koyuyorsunuz ? Bi benmi böyleyimm Allah rızası için biseyler deyinnn
Benim de aynı şekilde kalabalikta ceketimin cebinden çalındı. Ceket cebine hiç koymayin direk meydanda oluyor kolayca alabiliyorlar. Artik cebime koymamaya çalışıyorum, bel çantaları var görmüşsunuzdur, onlari omzumdan çapraz takıyorum cok da pratik oluyor cuzdan telefonum önümde olmuş oluyor, hemen para falan çıkarmak da kolay.Deneyebilirsiniz.
Ama sizin suçunuz değil, dalginlikla koyabilirsin, insanlik hali.

Geçmiş olsun

Son düzenleme:
images.jpeg-1.jpg

Bak dediğim bunlar. Çalınma vs ihtimali sifir

Cebe telefon koymak mı, asla yapmam.
Lisede sırt çantamdan çalmışlardı taa 15 sene önce, o gün bugündür postası çantası kullanırım ve içindedir daima.
Sırt çantasını da postacı tipi çantayı da önermem, sırt çantasında arkadan gelip kaşla göz arası çalıyorlar, postacı tipi de asılıyorlar, çoğu kapkaç olaylarında gasp edilenler yaralanıyor o çantalarla.

Semerkandnur Semerkandnur geçmiş olsun, sanırım İstanbul'dasınız maalesef metropollerde böyle vakalar çok yaşanıyor, kredi kartı, nakit, önemli evrakları ve telefonu çantalarda taşımak da güvenli değil.
Yıllar evvel benim sırt çantamdan nüfus kağıdım, k.kartım, nakitim ne varsa gitti, bir telefonumu bırakmışlar sağ olsunlar😬
Yengemin kol çantasını kesmişler jiletle, akıllı yengem bileziklerini bile çantasına koymuş pazara giderken, hepsi gitti.

Çarşı pazara gidenlere tavsiyem yine çanta kullanacaksanız kullanın ama içine 3-5 kuruş paradan başka bir şey koymayın, kartlarınızı, nüfus kağıdı, toplu para ve telefonunuz için şu tip bir çanta kullanın, içinizde dursun, ben İstanbul'a gittiğimde resmen eskilerin yaptığı gibi yapıp tişört altına saklıyorum bu tip şeyleri, telefonu kulaklıkla cevaplıyorum elime dahi almıyorum😆
IMG_0738.JPG

Sırt çantasını da postacı tipi çantayı da önermem, sırt çantasında arkadan gelip kaşla göz arası çalıyorlar, postacı tipi de asılıyorlar, çoğu kapkaç olaylarında gasp edilenler yaralanıyor o çantalarla.

Semerkandnur Semerkandnur geçmiş olsun, sanırım İstanbul'dasınız maalesef metropollerde böyle vakalar çok yaşanıyor, kredi kartı, nakit, önemli evrakları ve telefonu çantalarda taşımak da güvenli değil.
Yıllar evvel benim sırt çantamdan nüfus kağıdım, k.kartım, nakitim ne varsa gitti, bir telefonumu bırakmışlar sağ olsunlar😬
Yengemin kol çantasını kesmişler jiletle, akıllı yengem bileziklerini bile çantasına koymuş pazara giderken, hepsi gitti.

Çarşı pazara gidenlere tavsiyem yine çanta kullanacaksanız kullanın ama içine 3-5 kuruş paradan başka bir şey koymayın, kartlarınızı, nüfus kağıdı, toplu para ve telefonunuz için şu tip bir çanta kullanın, içinizde dursun, ben İstanbul'a gittiğimde resmen eskilerin yaptığı gibi yapıp tişört altına saklıyorum bu tip şeyleri, telefonu kulaklıkla cevaplıyorum elime dahi almıyorum😆
Eki Görüntüle 2747650
Benim postacılar bu görseldekilerden bir tık büyük, daha doğrusu yatay şekilde olanı diyeyim, cüzdan çanta gibi😂

Bunlara alışınca insan normal kol çantası ve türevlerini de takamıyor, hamallık gibi geliyor.

Benim postacılar bu görseldekilerden bir tık büyük, daha doğrusu yatay şekilde olanı diyeyim, cüzdan çanta gibi😂

Bunlara alışınca insan normal kol çantası ve türevlerini de takamıyor, hamallık gibi geliyor.
Ben de her çantayı kullanamıyorum, ufak tefek taşıması kolay çantalar olacak, freebag tarzı olanları seviyorum, elimde kolumda çanta olmayacak sıkılıyorum 🤣
İstanbul'a gidince de valla bildiğiniz dedelerin içlerinde para kesesi taşıması gibi her şeyi iç cep yapıp ona koyuyorum🤣 Gece gündüz girip çıkmadığım yer kalmıyor çünkü, olmadık kuytu köşelerden geçmem gerekiyor, kmlerce yol gidip elin gaspçısıyla uğraşamam, mecbur önlem alıyorum.

Kizmayin ama daha once pazarda bu olayi yasamissiniz.Keske yine ayni gaflete dusmeseydiniz.Gecenlerde izledim kirmizi isikta bekleyen kadinin cebinden arka taraftan yanaşıp aliyorlardi.Pazarda o hengame ve gürültüde haydi haydi almislardir.Bunun akıllı olmakla alakasi yok.Profesoru telefonda dolandiriyorlar.Simdi bu adam akilsiz mi?

Kizmayin ama daha once pazarda bu olayi yasamissiniz.Keske yine ayni gaflete dusmeseydiniz.Gecenlerde izledim kirmizi isikta bekleyen kadinin cebinden arka taraftan yanaşıp aliyorlardi.Pazarda o hengame ve gürültüde haydi haydi almislardir.Bunun akıllı olmakla alakasi yok.Profesoru telefonda dolandiriyorlar.Simdi bu adam akilsiz mi?
Kuzum benim akıllı derken yani teli çantama koymayı akıl etmemem .. yani pazarda cokk dikkat etmek teli kesinlikle cebe değil kol çantaya koymak cikarmamak

X