Telegram???

Simdi baktim, yakindaki kisileri aratinca konum aciliyor yakindaki kisiler cikiyor ve gruplar. Kufurlu bir grup cikti sadece. Simdi silip tekrar yukleyecegim, o ozelligi acinca cikiyor ama esinizle alakali oldugunu dusunmuyorum, merak edip bakmistir zaten bir daha eski haline donmedi.

Bnde geçen iş gereği video yükleme gerekti. Atılan videolar whatsaptan gelmedi. Telegtam açmamı söylediler. Açtım... Aaa açar açmaz rehberimde veya Bn kimin rehberinde kayıtlıysam bilgi gidiyor. Katıldığıma dair. Hoş geldin gibi msjlar yazdılar. Şaşırdım. Sonra iş gereğide video ordan da gelmedi. Sildim kapattım. Aldatmaya ne alaka... İş gereği olmasada bir program indirebilir nedir neyin nesidir diye. Oysaki bir çok söylenti döndü bu program hakkında, meraktan bile indirebilir.
Evet çok doğru söylüyorsunuz ama ben zaten sırf eşim telegram indirmiş diye böyle bir şüpheye düşmemiştim ki 🤷‍♀️ Yoksa birsürü uygulama var yani hepsinde herşey olabilir bunun farkındayım..

Bir insan neden evlenirse o yüzden evliyim aslında 😌

Size yazılan kimsin mesajıyla benim gördüğüm şey aynı şey değil bence. O sadece bir mesaj.. Ne olduğu belli bir masaj.. Benim gördüğüm şeyle alakalı Bir fikrim olmadığı için sordum .. Ki bu uygulamayı çirkin amaçlarla kullananlar var..

Gerçekten merak ediyorum anlamını bilmediğiniz bir durumla karşılaşıp internetten biraz baktığınızda karşınıza böyle çirkin şeyler çıksa ben eşime güveniyorum deyip görmezden gelebilir miydiniz??

Gidip ne olmadığını bilemeden etmeden direk eşime mi sormalıydım ? Ne olduğunu anlamak için size sordum hepsi bu.. 🤷‍♀️ Eşimle aramızda herhangi bir güven sorunu yokken eşimi kırmak istemedim fakat araştırınca öyle çirkin şeyler çıktı ki karşıma kayıtsız kalamadım işte..
Valla saat epey geçti adam yAZdığında
Saat 11de adamın biri bana kimsin diye yazınca eşik hayırdır, numaranı nerden biliyoe filan gibi çeşitli arızalar da çıkarabilirdi sizin mantığa göre

Kendiniz demişsiniz zaten telegramı iş için kullanıyor diye
Benim içime şüphe düşmezdi doğrusu
Acaba bir haltlar karıştırıyor mudur diye
Veya ne olduğunu bilmediğim bi şeyse bi numara şöyle görünüyor niye diye sorardım
Ama eşimi sorgulamak için değil hangi durumda öyle göründüğünü öğrenmek için sorardım sadece
Eşinize telegramına baktığınızı nasıl açıklarsınız onu bilemem tabi

Simdi baktim, yakindaku kisileri aratinca konum aciliyor yakindaki kisiler cikiyor ve gruplar. Kufurlu bir grup cikti sadece. Simdi silip tekrar yukleyecegim, o ozelligi acinca cikiyor ama esinizle alakali oldugunu dusunmuyorum, merak edip.bakmistir zaten bir daha eski haline donmedi.
Canım eşimin telegramını açtığımda sadece profilde hayalet resmi olan iki hesapla alakalı bir bildirim gördüm ben.. Acaba dedim bu çirkin gruplarla alakalı olabilir mi diye düşündüm.. Çünkü profili mi kullanıcı adını mı nedir gizleyip gizli görüşmeler falan yapılabiliyormuş.. Bu gruplara falan katılabiliyormuş.. Böyle çirkin muhabbetler falan işte anladınız.. Öyle bir durum olabileceğinden şüphelenmiştim yaa aslında 🙈

Canım eşimin telegramını açtığımda sadece profilde hayalet resmi olan iki hesapla alakalı bir bildirim gördüm ben.. Acaba dedim bu çirkin gruplarla alakalı olabilir mi diye düşündüm.. Çünkü profili mi kullanıcı adını mı nedir gizleyip gizli görüşmeler falan yapılabiliyormuş.. Bu gruplara falan katılabiliyormuş.. Böyle çirkin muhabbetler falan işte anladınız.. Öyle bir durum olabileceğinden şüphelenmiştim yaa aslında 🙈
Simdi soyle anlatayim telegrami acinca kendi rehberindekiler cikiyor bir de ustte katildigin gruplar. uc cizgiye tiklayinca (soldaki) oradan yakindaki kisileri arat secenegine tiklayinca yakindaki kisiler cikiyor, altta da gruplar var ve katilirsan karsidaki bir sey yazinca bildirim gelir tabi ki. Simdi ben tekrar yukledim o yakindaki kisileri arat secenegi eski haline dondu. Bilemeyecegim insanlarin neler yaptigini🤷🏼‍♀️

Son düzenleme:
Valla saat epey geçti adam yAZdığında
Saat 11de adamın biri bana kimsin diye yazınca eşik hayırdır, numaranı nerden biliyoe filan gibi çeşitli arızalar da çıkarabilirdi sizin mantığa göre

Kendiniz demişsiniz zaten telegramı iş için kullanıyor diye
Benim içime şüphe düşmezdi doğrusu
Acaba bir haltlar karıştırıyor mudur diye
Veya ne olduğunu bilmediğim bi şeyse bi numara şöyle görünüyor niye diye sorardım
Ama eşimi sorgulamak için değil hangi durumda öyle göründüğünü öğrenmek için sorardım sadece
Eşinize telegramına baktığınızı nasıl açıklarsınız onu bilemem tabi
Yooo bana göre öyle bir mesaj sorun olmaz.. Yani arıza çıkacak bir durum yok ya da bence çıkmamalı.. Kimsin diye yazılmış bir mesajdır benim için hepsi bu..öncesi olmadığı belli çok net bir mesaj..

Ben telegramına baktığım için aramızda zaten sorun çıkmaz.. Yani kendi kullanmadığım birşey görünce açıp bakmak istedim ve de baktım hepsi bu☺️Açıklanacak bir durum yok bizim açımızdan.. Gizlilik konusunda bir problemimiz yok o sorun olmazdı ama sanırım beni bu şüpheye düşüren burada ve internette okuduklarım oldu..çok çirkin şeylerdi çünkü.. Öyle olunca da direk eşime sorup onu kırmak istemedim..

Simdi soyle anlatayim telegrami acinca kendi rehberindekiler cikiyor bir de ustte katildigin gruplar. uc cizgiye tiklayinca (soldaki) oradan yakindaki kisileri arat secenegine tiklayinca yakindaki kisiler cikiyor, altta da gruplara katilirsan karsidaki bir sey yazinca bildirim gelir tabi ki. Simdi ben tekrar yukledim o yakindaki kisileri arat secenegi eski haline dondu.
Canım ya çok teşekkür ederim.. İnan zaten bunları merak ediyordum.. Katıldığı grup olsaydı demek ki görecektim.. Demek ki whatsapp gibiymiş..

O bahsettiğim şeyde profilinde hayalet resmi olan şey de rehberinden daha önce silmiş olduğu kişilermiş burada arkadaşlar öyle söyledi o yüzden isim veya profil görünmüyormuş

+18 gruplar sohbet odalari cok fazlaca var bende bunlardan dolayi sildim esimede yasak koydum ne gerek var şeytan felan gidiklar gerej yok bu uygulamaya
Yani dediğim gibi ben bu uygulamayı kullanmadım.. Bakıyorum da bi benim haberim yokmuş 🙈

Şeytan gıdıklaması falan bir tarafa da girip bakmasa bile karşısına çıkabiliyormuş yukarıda bir arkadaş öyle söyledi.. Diğer türlü eğer öyle bir adamsa bizzat girip o çirkin şeyleri yapmasını isterim ki en azından bundan sonra hayatımı öyle bir adamla geçirmeyeyim..

Anladığım kadarıyla da tüm telegram kullanıcıları birbirlerine iletişime geçebiliyor o zaman bu bana çok da iyi birşeymiş gibi gelmedi.. Gereksiz ve de bazen can sıkıcı olabilir.. Ekşide okudum birşeyler bunla ilgili.. 😂 Eğer bu bahsedilen gibiyse Whatsapp veya bip ya da muadili birşey iletişim için yeterli bence.. 👍

Kızlar ne oldu ne olmadı inanın hiçbir fikrim yok... Lütfen beni bu telegram hakkında aydınlatın.. 😣

Az önce telefonumu şarja takmak için eşimin telefonunu şarjdan çıkardım.. Biz yatarken de bildirim gelmişti haber sitesinden birşeymiş ona bakayım dedim haberi okudum falan derken telegram uygulamasına gözüm ilişti..

Bunu ilk kez bugün görmüyorum yani daha önceden de görmüştüm ama eşimin işi dolayısıyla işte toplantılar falan oluyor bazen toplu görüntülü konuşmalar yapıyorlar onlarla alakalı bir kaç uygulama indirmişti hatta aynu mail adresini kullandığımız için bazen aramalar bana da geliyordu.. Neyse işte bunu da onlardan biri olarak düşünmüştüm sormadım ve de bakmamıştım bile..

Ama yani düşündüm bu telegramın yaptığı bu görüşmeler ile alakası olabilir mi ki?? Ayrıca telegram hakkında da bildiğim tek şey whatsapp muadili birşey.. Belki yanlış bile biliyor olabilirim 🥴

Baktım bildirim geldiğine dair nokta vardı uygulamanın üzerinde açayım dedim Uygulamayı açtığımda işte birkaç arkadaşı telegram katıldı diye bildirim var.. Bildirimler açılmamış yani eşim görüntülememiş bile🤨

Onun haricinde dikkatimi çeken ve ne anlama geldiğini bilmediğim 2 bildirim daha vardı.. Profil kısmında hayalet resmi olan, "silinen hesap telegrama katıldı" gibi birşey yazıyordu.. Bu bildirimi de ben açtım sayfa bomboş yazışma birşey yok..son görülme uzun zaman önce yazıyor..

Bu ne anlama geliyor?? Lütfen bilenler birşey söylesin.. Şimdi eşim gizli hesaplı biriyle daha önce konuştu da sonra o kişi telegram hesabı kapattı tekrar mı açtı?? O profildeki hayalet resmi ne anlama geliyor??

İnternetten baktım gizli görüşmeler falan yapılabiliyormuş 😳😳 ya da tanımadığımız kişilerle gruplar falan oluyormuş.. Bana tarif edin ben nerden bakabilirim?? Ben bundan hiçbirşey anlayamadım baktım birşey bulamadım.. Bu uygulama hakkında bir fikrim yok..

İçim acayip sıkıldı manas destanının devamı gibi de yazdım kusura bakmayın.. Eşim beni aldatıyor olabilir mi?? Ya da önceden mi aldattı?? Telegram hakkında hiç iyi düşünemiyorum şuan..??
Oysaki adam bir ara whatsapp ı kapatın muhabbeti nedeniyle telegram indiren masum bir bireydi...

Yani dediğim gibi ben bu uygulamayı kullanmadım.. Bakıyorum da bi benim haberim yokmuş 🙈

Şeytan gıdıklaması falan bir tarafa da girip bakmasa bile karşısına çıkabiliyormuş yukarıda bir arkadaş öyle söyledi.. Diğer türlü eğer öyle bir adamsa bizzat girip o çirkin şeyleri yapmasını isterim ki en azından bundan sonra hayatımı öyle bir adamla geçirmeyeyim..

Anladığım kadarıyla da tüm telegram kullanıcıları birbirlerine iletişime geçebiliyor o zaman bu bana çok da iyi birşeymiş gibi gelmedi.. Gereksiz ve de bazen can sıkıcı olabilir.. Ekşide okudum birşeyler bunla ilgili.. 😂 Eğer bu bahsedilen gibiyse Whatsapp veya bip ya da muadili birşey iletişim için yeterli bence.. 👍

Yoo oyle karşına direk cikmasi diye birşey yok biri eklemezse yada daha once aratmazsan cikan birsey yok ama bi baskasi seni ekleyebilyor ayrıca etrafımdaki kisiler diye birseyi ben yeni ogrendim yukleyim bakayim dedim gercekten oyle bi sacmalikta varmis alt komsuyu gordum 100 m mesafe diyerek ve kadin 3-4 resim eklemis yani bence cok aptalca bir ozellik

Yoo oyle karşına direk cikmasi diye birşey yok biri eklemezse yada daha once aratmazsan cikan birsey yok ama bi baskasi seni ekleyebilyor ayrıca etrafımdaki kisiler diye birseyi ben yeni ogrendim yukleyim bakayim dedim gercekten oyle bi sacmalikta varmis alt komsuyu gordum 100 m mesafe diyerek ve kadin 3-4 resim eklemis yani bence cok aptalca bir ozellik
Bencede öyle ne kadar gereksiz şey varsa bu uygulamada mevcutmuş iş için de lazım değilse çok alengirli birşey gereksiz yani ..

Zaten az önce eşime sordum 🤭🤭 sen telegram mı kullanıyordun bu nasıl birşeymiş ki dedim.. Eşimde haaa evet yaa şirketten arkadaşlar kullanıyordu indirdim ama hiç kullanmadık dedi.. Bende o zaman siliyorum dedim sil gitsin uygulama dosyasında kalmış zaten kullanmıyorum dedi.. 😂

Bencede öyle ne kadar gereksiz şey varsa bu uygulamada mevcutmuş iş için de lazım değilse çok alengirli birşey gereksiz yani ..

Zaten az önce eşime sordum 🤭🤭 sen telegram mı kullanıyordun bu nasıl birşeymiş ki dedim.. Eşimde haaa evet yaa şirketten arkadaşlar kullanıyordu indirdim ama hiç kullanmadık dedi.. Bende o zaman siliyorum dedim sil gitsin uygulama dosyasında kalmış zaten kullanmıyorum dedi.. 😂

Eeee kurtuldun o zaman bu karmaşadan ne mutlu sana 🤭

Bende kullanıyorum bu uygulamayı eşim de kullanıyor . Bakmak aklıma gelmedi açıkçası bakmam da . Bence durduk yere kuruntu yapmayın emin olun bir şey olsa er yada geç öğrenirsiniz zaten.

Ben size hak veriyorum ben 32 yıllık evli ve dört koca oğlana sahipken eşimin tek siyah kılı kalmamışken aldatıldım vassap ve diğer bütün uygulamalardan mesajlaşmalar görüntülü aramalar bence çokta güvenmeyin ben onu kendim gibi görüyordum ve anında boşandım şimdi bir yıldır yalvarıyor ama 32 yıl güvenmiştim. Üzgünüm. Arada kontrol edin

X