Temizlik için yardımcı kadın

iremerve1990

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2015
4.305
4.961
iyi akşamlar hanımlar.kışa girmeden temizlik için yardımcı almayı düşünüyorum.geçen sene de aldım.hamileydim Doğumdan önce almıştım.kendim çalışmıyorum onun için yılda 1 sefer büyük temizlikte alıyorum.yakınımızda bi komşumuz var benden yaşça baya büyük o gelmişti geçen sene ilk defa aldığım için tabi bilmiyorum tam olarak.yaptıklarını yazıyım bana yardımcı olun.salonu öğlene kadar anca bitirdi sabah 8 de gelmişti.kahvaltı filan başlaması 8 buçuk.perdelermi hep kendim yıkadım annem astı.büfemin içini kendim boşaltıp tozunu alıp kendim dizdim.salonun halısıyla koltukların tozunu aldı.bide balkon yıkadı.mutfağa hiç girmedi annem yaptı.mutfakta iki cam var bide balkon annem yaptı hep.öğlen yemekten sonra oturma odasına geçti oranında camlar bide köşe koltuk var onu sildi.balkonunu ben yıkadım.yatak odası tuvalet banyoyu temizledi.çocuk odası ve koridorda kaldı oralarıda biz yaptık.akşam 6 olur olmaz iş bitmediği halde bıraktı.evide çok yakın bide.bu arada bunları yaparken ben 9 aylık hamileydim yemin ederim canım çıktı.bunlar sizce normal mi böyle mi yapılıyor yoksa başka birini mi buluyum.bu işlerden anlayanlar bi yardım edin.

I iremerve1990 kadından çok siz çalışmışsınız. Eve temizlik için kadın çağırınca bence siz hiçbirşeye dokunmayın. Sonuçta anlaştığınızda ne iş yapacağını biliyor. Ya yapamam diyecek ya da yaparım diyorsa bitirecek. Şahsen ben öyle yapıyorum. Sonuçta bir para karşılığı geliyor. Işi yarım yapıp tam para almak hangi çalışanın haddine? Bence başka birini bulun ya da aynı bayana yaptıracaksanız açık açık konuşun derim..

I iremerve1990 kadından çok siz çalışmışsınız. Eve temizlik için kadın çağırınca bence siz hiçbirşeye dokunmayın. Sonuçta anlaştığınızda ne iş yapacağını biliyor. Ya yapamam diyecek ya da yaparım diyorsa bitirecek. Şahsen ben öyle yapıyorum. Sonuçta bir para karşılığı geliyor. Işi yarım yapıp tam para almak hangi çalışanın haddine? Bence başka birini bulun ya da aynı bayana yaptıracaksanız açık açık konuşun derim..
Mesela ne yapıyo canım gelen kişi.

Hayır öyle olmuyor ben de yaptım hatta sabah 8 de giderim camlar kapılar silerim kapıların üstüne dikkat ederim özellikle avizeler hatta biz odaları toparlarız siler süpürür toz alınır yani tüm iş yapılır ev aşrı büyük değilse.Sadece mutfak dolabını dökmüyorum dışından siliyoruz yoksa mutfak dökülürse yetişmez hah küçük olur o da yapılır.zaman varsa tabi anlaşmaya bağlı biraz da.

Hayır öyle olmuyor ben de yaptım hatta sabah 8 de giderim camlar kapılar silerim kapıların üstüne dikkat ederim özellikle avizeler hatta biz odaları toparlarız siler süpürür toz alınır yani tüm iş yapılır ev aşrı büyük değilse.Sadece mutfak dolabını dökmüyorum dışından siliyoruz yoksa mutfak dökülürse yetişmez hah küçük olur o da yapılır.zaman varsa tabi anlaşmaya bağlı biraz da.
Evim küçük değil.camımda biraz fazla.onun için zaten perdeyi filan kendim yıkadım annem taktı.ama yinede yetiştiremedi.

Temiikciler toz almaz iste vitrin,incik cincik biblo ,onun harici diger butun isleri yapar,
Komsu yerine temizlikci alin,
Bizede geliyor butun evi silip supuruyor ,halilar siliniyor ,camlar avizeler dahil ,
Ogleden sonea 2 de gidiyor ,sizde perdeler vs dahil aksama kadar cikar ancak

Temiikciler toz almaz iste vitrin,incik cincik biblo ,onun harici diger butun isleri yapar,
Komsu yerine temizlikci alin,
Bizede geliyor butun evi silip supuruyor ,halilar siliniyor ,camlar avizeler dahil ,
Ogleden sonea 2 de gidiyor ,sizde perdeler vs dahil aksama kadar cikar ancak
Keşke bitirebilse.o kadar yardıma rağmen bitiremedi.halı da sadece 1 halı sildi.öbürlerini yıkamaya vermiştim zaten.

Mesela ne yapıyo canım gelen kişi.

Normalde haftada 1 yarım gun gelir. Yarim gun geldiğinde yerleri siler supurur. Mutfagi tezgahi siler. Bulasik makinasi doluysa bosaltir. Banyoyu komple temizler. Tozlari alir. Utuleri yapar. Nevresinleri degistirir , cikardiklarini yikar asar.

Ayda 1 de tam gün gelir..
Tam gün geldiginde yerleri siliyor, supuruyor.
Halilari siliyor
Koltuklari siliyor
Camlari, bufe sehpa kapilar pencereleri siliyor.
Mutfak komple siliyor dolap iclerini temizliyor.
Buzdolabini temizliyor.
Banyoyu komple temizliyor.
Utuleri yapiyor
Ev 3+1 ve tek balkon. Balkonu yikiyor.
Yatak odasinda yine komidin vs siliyor nevresimleri degistiriyor.
Banyo mutfak çöplerini temizliyor.
Tulleri yıkar ütüler asar.
Sabah 8de gelir aksam 5 6 gibi bitirir..

Normalde haftada 1 yarım gun gelir. Yarim gun geldiğinde yerleri siler supurur. Mutfagi tezgahi siler. Bulasik makinasi doluysa bosaltir. Banyoyu komple temizler. Tozlari alir. Utuleri yapar. Nevresinleri degistirir , cikardiklarini yikar asar.

Ayda 1 de tam gün gelir..
Tam gün geldiginde yerleri siliyor, supuruyor.
Halilari siliyor
Koltuklari siliyor
Camlari, bufe sehpa kapilar pencereleri siliyor.
Mutfak komple siliyor dolap iclerini temizliyor.
Buzdolabini temizliyor.
Banyoyu komple temizliyor.
Utuleri yapiyor
Ev 3+1 ve tek balkon. Balkonu yikiyor.
Yatak odasinda yine komidin vs siliyor nevresimleri degistiriyor.
Banyo mutfak çöplerini temizliyor.
Tulleri yıkar ütüler asar.
Sabah 8de gelir aksam 5 6 gibi bitirir..
Valla süpermiş o zaman bizimki hiç bişey yapmamış.

Bi iş yapmamış ki. Savsaklamış resmen. Böle bi durumda azcık sesinizi çıkarın. Yoksa o oturur, siz yaparsınız

2 haftada bir geliyor camlar siliniyor mutfak dolapları dışından siliniyor toz alınıyor ev silip supuruluyor banyo wc temizleniyor duş akabin siliniyor utu yapılıyor. bunun yanında 2 ayda bir fln ekstra koltuklar siliniyor veya mutfak dolap içleri siliniyor

Benim evimde büyük sabah sekizde gelir akşam yedide işi bitirip çıkar. Sadece Vitrin içi ve mutfak dolapların içi bana ait gerisi hepsi onda ve tertemiz yapar.

Bu arada benim evim 3 katli iki banyom 4 balkonum var , gelen yardimci sabah 9 bucukta gelir aksam 7 de cikar , heryeri de piril.piril yapar ben sadece camlari sildirmem her gelisinde camlari silecekse odalardan birini temizletmem yoksa yetistirmesi mumkun degil

Bu arada benim evim 3 katli iki banyom 4 balkonum var , gelen yardimci sabah 9 bucukta gelir aksam 7 de cikar , heryeri de piril.piril yapar ben sadece camlari sildirmem her gelisinde camlari silecekse odalardan birini temizletmem yoksa yetistirmesi mumkun degil
Benim evim 3+1 balkonum 3 tane sadece onunla 1 tanesini kendi yıkadı diğerlerini biz yıkadık.

Temizlikçi aldığında sen bir iş yapma, ya bir gün önceden yap ya da sonraya bırak özel işlerini.
Kadına baştan ne istediğini söyle anlaş belli olsun ne yapacağı. Bu işler evine göre değişir senin neye ihtiyacın varsa onları izah et, Ama senelik büyük temizlik bir günde tek kişi zor olabilir, tabi sizinki
pek birşey yapmamış o ayrı mesele :temizlik:

X