Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ManyakPrenses ManyakPrenses lekelenme devam ediyo mu canım
Evet canım devam ediyo hala ama ben kimseye söylemeden progestan vardı evde onu kullanmaya başladım akşam. Bi zararı olmaz çok araştırdım düşük tehdidinde veriliyomuş zaten. Eşime söylesem dr söylemeden kullanma vs dicek. Ama ben kendimi daha güvende hissediyorum böyle

Kızlar bende de hafif bi lekelenme oldu az önce wc de, kahverengi, akintiyla karışık az bisey ama yerleşme midir yoksa adet mi geliyor bilemedim 🤷 dua edin lütfen
Canım yerleşme kanamasıdır büyük ihtimalle panik yapma. Bence kan vermeye git bugün hem muayenede söylersin dr a leke geliyo diye belki ilaç verir

29u geç değil mi Allah aşkına o zaman kadar hersey netlesir zaten.. biraz araştırdım progestani kese görünmeden bu kadar erken dönemlerde vermezlermis, kimyasal olcaksa kromozomal açıdan sağlıklı bir bebek olmadığı icin olurmus bunu da engellemeye gerek duymazlarmis zaten kese görünmeden de bir gebeliğin varlığından söz edilmezmis. O yüzden gidecekse de engel olamicaz kalacaksa da bizim etkimizle kalmayacak bu bebekler.
Sen ne zaman kan verceksin en azindan 2 kan arasındaki artışa bakıp rahatlariz. Ben cuma vericem
Ayy canım ben progestan kullanmaya başladım içmiyim o zaman ya korktum şimdi :KK17:

Tamam canım çok sağol. İnşallah tutunur bebişlerimiz. Az önce annemle konuştum o da yaşamış bana hamileyken. Bazı şeyler genetik olabiliyo biraz daha rahatladım.
Canımcım 2 günde bir kan ver.
O değere göre anlasılır.
Ama korkma cogu sey genetik kesınlıkle .
iki günde bir değerine baktır ki artış oranı önemli

Aynen canım değerlendiriyoruz bakalım 😊
canım benm de adetime yakın pik olmustu bir ara. Adetim de gecikti yumurtlama geç olunca.
Aklında bulunsun yumurtlamadan 14 gün sonra adet geliyor .
ama ben de pco oldugu için adetime yakın her yaptğımda koyu çıkıyor ovü testi . O ay içinde pik olup bitiyor sonra tekrar ama tam pik gibi değil silikten koyuya doğru çıkıyor :) ben de gebeyim sanıyorum tabii :KK70:

canım benm de adetime yakın pik olmustu bir ara. Adetim de gecikti yumurtlama geç olunca.
Aklında bulunsun yumurtlamadan 14 gün sonra adet geliyor .
ama ben de pco oldugu için adetime yakın her yaptğımda koyu çıkıyor ovü testi . O ay içinde pik olup bitiyor sonra tekrar ama tam pik gibi değil silikten koyuya doğru çıkıyor :) ben de gebeyim sanıyorum tabii :KK70:
Bugün ki ovulasyon testim daha da koyu bat 3 gün sonra şaşkınım :KK70: Valla bunca zaman boşuna denemişim gibi hissediyorum uygulamaya uyuyordum ben. Bu ay gördüm alakası yokmuş 🤭

ManyakPrenses ManyakPrenses canım dün aksam cok fazla araştırdım ve yine forumda bir konuya rastladim "kese görülmeden progestan" diye arama kısmına yazıp 9 sayfalık bi konuyu okudum lutfen sen de oku. Progestan agri kesici degil kafana göre kullanilmaz, kese görünmediği icin bizmkiler dış gebelik mi falan belli olmadığı icin kesinlikle tehlikeli oluyor o bahsettigim konuda bi arkadas cok güzel açıklamis kendisi dr onermeden kullanmis bi oku ona göre karar ver derim.
Ben henuz muayene dusunmuyorum çünkü doktorlar keseyi görmeden vermiyor progestan, su asamada benim durum kimyasala da dönse böyle lekeli devam da etse bir önlem alinamayacak çünkü. Sabah gebelik testi yaptım düne göre epey koyuydu demekki hcg düşmüyor artık yarın da kan veririm diye düşünüyorum. Bebek hayrili ve sağlıklıysa sıkı sıkı tutunsun insallah diye dua ediyorum

X