Temmuz bebegi

Bebegim emmek istemiyo

• Nasıl emzirmeliyim

OY: 0 0,0%
  • Emzik verdigim icin mi emmiyo acaba

OY: 1 100,0%

• Ankete Katılan
    1
  • Anket Kapalı .

ELISAZIN ANNESI

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2020
27
17
24
Bebegim 2 ay 17 günlük emzik.veriyorum ara sıra son 4 gündür emmek istemiyo ne yapicami sasırdım mama aldim vermek istemiyorum bekliyo oyle ama kızım en gec 2 saatte bir emerdi suan 4 saat bile emmedigi oluyo uy kudayken emiyodu ondada emmiyo artik zayiflar gelismez diye korkuyorum bazen sagıp veriyorum nasil emmeye zorlicam.bilmiyorum lutfen yardimci olun

Sagıyorum ama emdigi zaman sütüm sonrasında cok geliyodu sagdıgım için azalmaya başladı süt çayı bile iciyorum ama hala az
Aynı durumu bende yaşadım canım,3. Ayda emmek istemedi bende mama verdim ac kalmasın diye,o biberon rahatlığına alıştı.. bebeğin ağzı degmedikcede sağılan sut miktarı azaldı ve sütüm bitti malesef..denemekten vazgeçme

Emzirme döneminde bebeğin talebine göre sütümüz zaman zaman artar ya da azalır. Bu normaldir. Adet olmaya başladıysanız o da etkiler. Ya da olduğunuz zaman siz de gözlemlersiniz zaten, süt azalır, sonrasında normale döner.
Bir anda süt kesilmez. Ben emzirmeyi bıraktıktan 8 ay sonra bile sıktığım zaman damla da olsa geliyordu, bir sene olacak ancak kesildi.

Bebeğiniz atak döneminde olabilir. Algıları açılmaya başlamıştır, etraf meme emmekten daha çekici gelmeye başlamıştır. Bu sebeple meme reddi olabilir. Merak etmeyin, hiç bir canlı kendini açlıktan öldürmez.

Ten tene temas, beraber duş meme isteğini arttırabilir.

Diğer taraftan çenesi kuvvetlenmiş olabilir. Siz farketmeden daha kısa sürede daha fazla süt içip kendini doyuruyor olabilir. Sizin de memeleriniz terbiye olmuştur, eskisi gibi şiş hissetmeyebilirsiniz.

Anlattığınız kadarıyla hiç bir sorun görünmüyor. Yapmanız gereken şey her talebinde emzirmeye devam etmek sadece.

Emzirme döneminde bebeğin talebine göre sütümüz zaman zaman artar ya da azalır. Bu normaldir. Adet olmaya başladıysanız o da etkiler. Ya da olduğunuz zaman siz de gözlemlersiniz zaten, süt azalır, sonrasında normale döner.
Bir anda süt kesilmez. Ben emzirmeyi bıraktıktan 8 ay sonra bile sıktığım zaman damla da olsa geliyordu, bir sene olacak ancak kesildi.

Bebeğiniz atak döneminde olabilir. Algıları açılmaya başlamıştır, etraf meme emmekten daha çekici gelmeye başlamıştır. Bu sebeple meme reddi olabilir. Merak etmeyin, hiç bir canlı kendini açlıktan öldürmez.

Ten tene temas, beraber duş meme isteğini arttırabilir.

Diğer taraftan çenesi kuvvetlenmiş olabilir. Siz farketmeden daha kısa sürede daha fazla süt içip kendini doyuruyor olabilir. Sizin de memeleriniz terbiye olmuştur, eskisi gibi şiş hissetmeyebilirsiniz.

Anlattığınız kadarıyla hiç bir sorun görünmüyor. Yapmanız gereken şey her talebinde emzirmeye devam etmek sadece.
Memem eskisi kadar şiş degil evet sütüm az oldugu icin mi acaba

Bebeginiz buyuyor. Emme refleksi gelisiyor. Midesi buyudugu icin daha cok emip daha gec acikiyor.emme araliginin 2 saatten 4 saate cikmasi
Aynı durumu bende yaşadım canım,3. Ayda emmek istemedi bende mama verdim ac kalmasın diye,o biberon rahatlığına alıştı.. bebeğin ağzı degmedikcede sağılan sut miktarı azaldı ve sütüm bitti malesef..denemekten vazgeçme
Şuan benimkide aynı durumda mecburen aç birakiyorum emmeye basladi biraz ama kaşıkla devam sütü vermelimiyiz sizce doymuyo cünkü kakasjni 3 gun oldu hala yapmadi kabız degil

X