Bebek Beslenmesi bebegim beni emmeyi bıraktı tekrar nasıl alıştırabilirim lütfen yardım edin??

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

HELPLESS

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2010
645
3
[sıze=2]biraz uzun oldu ama okuyun lütfen.......

3 aylık 4 günlük bebegim yaklaşık 3 haftadır inanılmaz ugraş veriyorum ama sonuç iyi degil ne yapıcam anlamadım ilk günler gögsüm yara olmuştu dr tavsiyesiyle silikon kullandım yaklaşık 1 ay kadar sonra beni almadı bende bi silikon taktım bi çıkarttım derken kandırmayı başardım ve beni emmeye başladı 2 hafta geçmişti ve beni emmeye alışmıştı sonra ben ucu akıtmayan biberon aldım ve kursa gittigim için haftada 2 gün sadece 1 sefer birdr akşamları uykuda oldugu için beni emmediginden sagdıgım sütü verdim 2 hafta boyunca hem beni emdi hemde biberon sonra beni birden almadı napıcamı şaşırdım panikle herşeyi denedim çok zor kullandım kendini kastıkça agladıkça aç bıraktım almadı agladı direndi yinede almadı sadece uykuda alıyor buda yeterince beslemiyor onu bende tkr silikonla wereyim dedim onuda bi aldı bi almadı çünkü tkr kandırmayı denedim bi taktım bi çıkardım silikonu oda bi daha almadı tkr silijkonu denemekteki amacım bebegi kucagıma aldıgımda inanılmaz aglıyırdu kucagıma yatırmadan kendini kasıyordu ben nasıl onunla mücadele edebilirdim ki bende öyle yaptım ama şimdi beni hiç almıyor tkr kafasını tutup zorlamaya korkuyorum
lütfen yardım edin nasıl alıştıracagım birde ben bebegi tutamıyorum galiba ondanda bıraktı çünkü 1 2 gün öncesine kadar yine sanki almaya egilimliydi şimdi oda yok :KK43::KK43:
sagıp besleyim diyorum nereye kadar bi süre sonra süt kesilecek
silikona alıştırayım diyorum dr lar diş çıkartınca onuda almaz sütün kesilir diyolar
psikolojim bozuldu bebege yaklaşasım gelmiyor sanki birisinden emanet almışım başkasını bebegine bakıcılık yapıyormuşum gibi geliyor kafayıyiyecem birde etrafımda dr olmaya meraklı bildiklerin sanıp bişiler bilmeyen ve akıl verenler var sinir oluyorum zaten ne olduysa onların yüzünden oldu
ne olur yardım edin çok uzun yazdım ama ihtiyacım var lütfennnnnnnnnnnnnnnnn :KK43::KK43::KK43::KK43:.........[/sıze]

merhaba arkadaşım.doğum yapayı bayağı olmuş lohusalık gitmiş sayılır.senin yaşadıklarını bende yaşadım sayılır.öncelikle kafandan emanet fikrini çıkart.çünkü çocuğunu emziremeyen bir sürü anne var.hepimiz bebeğimizi emzirmek istiyoruz ama bazen olamayabiliyor.benim oğlum 6 aylık.bir anda biberon bıraktı.bu aralar benide pek istemiyor.okuduğum bazı yerlerde 3-6 ay arası bebeklerde bu oluyormuş.anlayacağın bıkmadan devam et.biberon alıyorsa sağ ver.benimki anne sütünü bile biberonda almıyor artık içine tahıllı mama katıp yediriyorum.niye katıyorsun dersen sulu içirdiğimde hava yapıyor.bazen biberonda içip beni şaşırtıyor.evde her türlü biberon var.en mantıklısı az akan.gecelri kesinlikle emzir.uyurken emiyorsa gündüzleri uyurken dene.
anlayacağın bebeğini sahiplen illaki emzirmekle anne olunmaz.tabi emerse ne ala.etrafı pek takma.sabırla devam et emzirmeye.

canım benimde kızımda aynı problem olmuştu,buaralar biraz daha iyiyiz.loş bir odada,saç kurutma mak.sesi ile tam uykuya dalacakken veya uyanacakken emzirmeyi dene ben 1 ay o şekilde emzirdim.birde stres yama.emmediği durumlardada muhakkak sağ çünkü sütün azalır.rabbim yardımcın olsun.unutma sadece emzirme ile anne olunmaz.tabi emzirmek çok güzel birşey ama olmuyorsada kendini harap etme bebişinin sağlıklı,mutlu bir anneye ihtiyacı var,kendini kesinlikle suçlama.

ne yazıkki aynı dert bende var...
mememi istemiyor bende mecbur sütüm tamamen gitmesin diye sağıyorum...

sağma makinası aldım mecburen...
açsa uyumuyor benim kızım..

ooff off

sağarak nereye kadar gider???

benim bebeğim 3 aylık 2-3 haftadır aynı prıblemi yaşıyorum. sadece uykuda emiyor beni, öbür türlü kucağıma yatırıp memeyi görünce bile ağlıyor. ama sorunu sanırım anladım sütüm azaldı. bebek de eskisi gibi çok olmadığı için kızıyor. ilk başta sorunun ne olduğunu anlayamadım çünkü daha memeyi çekmeden bağırmaya başlıyordu. çekip de bağırsa sütüm yok ya da azalmış diyecektim. ama bizimki öğrenmiş azaldığını, daha çekmeden bağırmaya başlamış meğerse. eskiden 20 dkda 120 cc sağardım dün bir baktım 30 cc anca... şimdi sorunu çözmek için sütü artırmaya çalışıyorum. ve bebeğimi uyurken emziriyorum, tabi eskiden 15 dk emen bebek aRTIK 5 dk emiyor...

mrb canm benm oğumda o dönemlerde aynıydı acıktığı halde almak istemiyordu.bende kafayı yemek üzereydim.dr bana gaz probleminden dolayı öyle yaptığını söylemişti.sende ağlıyor kendini kasıyor falan yazmışsın oabilir bence.bizim gaz sorunumuz 6 aylık olana kadar devam etti.hele uykusu geldiğinde yıkıyordu ortalığı.ayağımda sallıyordum ben biraz sersemleşince emiyordu.tabi ayağında sallamaya alıştırdığıma çok pişman oldum sonra.anne sütü tabiki önemi ama kendini kasma.bende oğlumu anlayamadığım için senn gibi davranıyordum.dr dan sonraoğlumun probleminden dolayı böyle yaptığını anlayınca daha sakin davranmaya başladım.umarım en kısa zamanda düzelir.

Bende pek kucağıma alıp emzirmeyi beceremiyorum.O şekilde boğazına çok süt geliyor ağlıyor. onun yerine bebeğin koltuğa sırtı gelecek şekilde yan koyuyorum.Kendimde yanına yatıyorum.Öyle emziriyorum.Daha rahat emiyor.Emerkende uyuyor hemen. Bide bu şekilde dene istersen.

mrb canm benm oğumda o dönemlerde aynıydı acıktığı halde almak istemiyordu.bende kafayı yemek üzereydim.dr bana gaz probleminden dolayı öyle yaptığını söylemişti.sende ağlıyor kendini kasıyor falan yazmışsın oabilir bence.bizim gaz sorunumuz 6 aylık olana kadar devam etti.hele uykusu geldiğinde yıkıyordu ortalığı.ayağımda sallıyordum ben biraz sersemleşince emiyordu.tabi ayağında sallamaya alıştırdığıma çok pişman oldum sonra.anne sütü tabiki önemi ama kendini kasma.bende oğlumu anlayamadığım için senn gibi davranıyordum.dr dan sonraoğlumun probleminden dolayı böyle yaptığını anlayınca daha sakin davranmaya başladım.umarım en kısa zamanda düzelir.
canım çok sağol bizim de gaz baya azaldı ilk 2 aya göre ama yine de var tabi. zinco kullanıyorduk geçti diye bırakmıştık ama şimdi yine başlıycam çünkü en azından o zamanlar daha iyi emiyordu sanki.

Bende pek kucağıma alıp emzirmeyi beceremiyorum.O şekilde boğazına çok süt geliyor ağlıyor. onun yerine bebeğin koltuğa sırtı gelecek şekilde yan koyuyorum.Kendimde yanına yatıyorum.Öyle emziriyorum.Daha rahat emiyor.Emerkende uyuyor hemen. Bide bu şekilde dene istersen.
benim sütüm eskiye göre azaldı ama kucağıma alınca ağlıyor. ben de senin gibi yatağa yatırıyorum ama yan yatınca da emmiyor. o yüzden bebek sırt üstü yatıyor ben de koyun gibi dört ayak üstünde bebeğin üstüne eğiliyorum. o da alttan kuzu gibi emiyor. şimdilik böyle idare ediyorum inşallah düzelir.

benim sütüm eskiye göre azaldı ama kucağıma alınca ağlıyor. ben de senin gibi yatağa yatırıyorum ama yan yatınca da emmiyor. o yüzden bebek sırt üstü yatıyor ben de koyun gibi dört ayak üstünde bebeğin üstüne eğiliyorum. o da alttan kuzu gibi emiyor. şimdilik böyle idare ediyorum inşallah düzelir.

Allah sizlere kolaylık versin bebişlerinize memeyi sevdirsin..bunları okuyunca bebeğimin memeye düşkün olması bile bi nimet şükredeyim diye düşündüm. işe başlayınca memeyi almezsa biberona alışırsa süt sağamazsam diye bir sürü sıkıntı yaşadım bende. çok sütüm yok benimde ama idare ediyoruz kilo alımı normalmiş. herkesin sıkıntısı farklı farklı Allah yardımcımız olsun

merhaba,
3. aya girdiğimizde aynı sorunları bizde yaşadık. sadece uyurken emzirebiliyordum ve biberonla da almıyordu.
ek besinlere mecburen 4. ayda başladık. bu bir ayda çok az kilo aldı.
kızım şimdi 6 aylık ve gelişmesi güzel ve çok şükür bu aralar gündüz de emmeye başladı. sana tavsiyem sabırlı olman, bu dönemin geçeceğini bil kendini de yavrunu da üzme. sağlıklı günler...

merhaba,
3. aya girdiğimizde aynı sorunları bizde yaşadık. sadece uyurken emzirebiliyordum ve biberonla da almıyordu.
ek besinlere mecburen 4. ayda başladık. bu bir ayda çok az kilo aldı.
kızım şimdi 6 aylık ve gelişmesi güzel ve çok şükür bu aralar gündüz de emmeye başladı. sana tavsiyem sabırlı olman, bu dönemin geçeceğini bil kendini de yavrunu da üzme. sağlıklı günler...
inşallah bizimki de öyle olur çünkü biberonu sevmiyor ne anne sütü ne de mamayı alıyor. sadece meme ama çok az. olmazsa biz de ek besinlere başlarız, şu an 3 ay 4 günlük yani 4. ayın içinde... siz ilk ne zaman başladınız ne verdiniz?

Bir umutla bekliyorum birgün tkr kendi istegiyle emmesini hala aynı cvplarınız için çok tşk ederim
ek gıdayı ara ara veriyorm alışsın diye sagmaya dewam inş kesilmez süt

Ek gıdaya neyle başladınız acaba ben havuç ve elma suyu veriyorum yogutta ama yogurdu ekşi die sewmiyor günlük mü mayalanacak acaba ve içine bişiler mi katmak gerek tatlı olsun diye birde siz neler veriyorsunuz ve nasıl
birde sagarak besleyen anneler sütünüzü nasıl ısıtıyorsunuz azıcık soguk olsun almıyor zor veriyorum

Benm bebeğimde 3,5 aylıkken başladı emmemeye ,g ündüzleri isteyerek emmiyo hiç. bende uyutuyorum öyle emziriyorum 2 yada 3 saatte bir. Şimdi 5 aylık olduk kilosu 6440 dı 2 hafta önce. ama zannetmyrm kilo aldığını ve çok üzülüyorum. üstelik sütümde var.

benim kızım da 3. ayından sonra uyanıkken emmemeye başladı. uyanıkken kesinlikle emmiyor, ağlıyor, kafasını çeviriyor, çok sıkıntı çekiyoruz. şu an 5 aylık ve sorunumuz halen devam ediyor. son ayında sadece 300 gr aldı. ek gıdaya başlamamızı önerdi doktor.

2 buçuk aylık bebeğim beni emmek istemiyor napacam elim kolum bağlanıyor.denemediğim yöntem kalmadı ama yönünü benden tarafa dönmüyor.ama geceleri 15 dakika emiyor.napcam yardım...

sanırım bunun bi çözümü yok, bebekler isterse emiyor istemezse ne yapsanız emziremiyorsunuz
benimde bebeğim baştan beri benim çabalarımla emiyor, şöyle koltuğa kurulup keyifli keyifli emzirdiğimi hatırlamıyorum
hep acaba tutacakmı ya tutmazsa ya emmezse korkularıyla başladı emzirmelerim.
Son 2 aydırda uyanıkken emmiyor bende uyutup öyle emziriyorum, eğer uyutamadıysam
sağdığım sütü biberonla veriyorum, ek gıdaya da geçtik çok sükür artık gittiği yere kadar,
eskiden çok üzülüyordum ama şimdi kısmeti nekadarsa okadar emer diyorum,

Bebeğim 15 aylık biberon verdim şimdi meme ememiyor sahip vereyim dedim biberonla sürüm ağzına girince midesini bulandırıyor ne yapayim

X