Makarnalar Tepsi Mants(Resimli)

divinity

♥vildan&pelin♥
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2008
13.077
5.614
45
görsel

tepsi yağlanır mantılık hamur yapılır
etin içine istenilen baharatlar(pul biber,karabiber,köftebaharı,nane,reyhan)koyulur .1 orta boy kuru soğan doğranır tuzu atılıp karıştırılır.

hamur için :un tuz su
et harcı için:250 gr kıyma
1 orta boy kuru soğan
pul biber,karabiber,nane,reyhan,köftebaharı,

hamuru açıp kare kare keseriz.içine etleri koyup önce iki ucunu ortada yapıştırırız.sonra diğer iki ucu yapıştırırız.yağlanmış tepsiye dolana kadar dizeriz.sonra ocakta çevirerek hafifçe kızartırız altlarını.derin bir tavada tereyağı ve salçadan bol sulu bir sos yapıp mantıların üzerine dökeriz.suyu mantıların üstünü aşmalıdır.çevirerek pişiririz

72007928vr8.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar iyi veya kötü yorumlarınızı bekliyorum!!
bilen varmı bunu ayrıca merak ettim?

ellerine sağlık..mantıda tabaklarda çok güzel....ben bilmiyorum bu mantıyı normal mantı yaparım bendee...

teşekkür ederim daha güzeli senin olsun canım
tabaklar eşimin zevkiydi ve bana süprizi Şeniz

ben mantı çorbasını biliyorum aynı böyle yapılıyor ama şekil olarak normal mantı gibi kapatıyoruz.seninki daha güzel duruyor:)

canım ellerine sağlık çok güzel görünüyorlar bu arada size afiyet olsun canımız çekti kız napsak avcumuzu yalayalım bari:))))))))))

çok güzel eline sağlıkk ama bana çok zorrrrrrrrrrrrrrrr geldiii hamurr açamammm

kızlar iyi veya kötü yorumlarınızı bekliyorum!!
bilen varmı bunu ayrıca merak ettim?
Bunu ben biliyom canım burda bunu tepside değilde suda haşlayıp yapıyolar posoflular adınada hinkal diyolara.s Çok güzel valla tepside de denemek lazım çok iştah açıcı görünüyolar
Ellerine sağlık hayatım valla becerikli kadınsın ben daha az buçuk biliyom bunu şekilleri çok komik oluyo benimkilerinsırnaşık şey

Offffffff harika görünüyor en kısa sürede merdane vede oklava almam lazım.Paylaşımın için teşekkürler cnm

himmmmmm bayilirim mantiya eline saglik tatlim

mantinin normalini bile ne acmayi nede yapmayi bilirim malesef :)
ama yemesinide yeni yeni sevmeye basladim dogrusu
ama buda pek zahmetli fakat harika istah acici görünüyo masallah sana canim
ellerine emegine saglika.s.

X