Ters Rahim ile hamile kalanlar

birumitt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2014
540
266
Kızlar merhaba, 6 aydır deniyoruz fakat henüz hamile kalamadım :KK43: dr muayenede rahmin ters ama bu gebeliğe engel bir durum değil hayatında birşey değiştirmez sadece adet dönemin ağrılı geçiyor olabilir dedi.. ki öyle zaten. ama yine de değerlerimiz de normal olduğu için içim içimi yemeye başladı.. aranızda yada çevrenizde rahmi ters olan ve bu şekilde hamile kalan / yada deneme sürecinde/ olanınız var mı ..nolur birşeyler söyleyin :KK43:

Kızlar merhaba, 6 aydır deniyoruz fakat henüz hamile kalamadım :KK43: dr muayenede rahmin ters ama bu gebeliğe engel bir durum değil hayatında birşey değiştirmez sadece adet dönemin ağrılı geçiyor olabilir dedi.. ki öyle zaten. ama yine de değerlerimiz de normal olduğu için içim içimi yemeye başladı.. aranızda yada çevrenizde rahmi ters olan ve bu şekilde hamile kalan / yada deneme sürecinde/ olanınız var mı ..nolur birşeyler söyleyin :KK43:
Merhaba benm de rahmim ters, aslında geride demek rahim, sorun teskil etmiyr evet, iciniz rahat olsun ben de deneme asamisindayim bu pozisyonu deneyin bu sekilde gebelik elde edenler var

Eklentiler

• Screenshot_2021-06-18-00-14-31-46.jpg
    Screenshot_2021-06-18-00-14-31-46.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 1.871
Merhaba benm de rahmim ters, aslında geride demek rahim, sorun teskil etmiyr evet, iciniz rahat olsun ben de deneme asamisindayim bu pozisyonu deneyin bu sekilde gebelik elde edenler var
Bir de iliski pozisyonu olarak diz-dirsek pozisyonu öneriliyor inşallah kisa zamanda sağlıklı bir gebelik elde edersin😇

Bir de ovulasyon testi ile yumurtlama günlerini takip ederek o günleri değerlendirmeni tavsiye ederim

Ayy evet bu pozisyonu gördüm bu ay denemeye başladım negatif ama bundan sonra böyle yapacağım :KK43: haberdar edin inşallah en kısa sürede sağlıkla kavuşuruz bebişlerimize

Benm rahmim tersmiş. İlk denememizde hamile kaldığımı öğrendim. Ters rahmim oldupunu da bilmiyordum hamile kalınca öğrendim.. 1 yıla kadar deneyerek olmaması normal görülüyor bildiğim kadarıyla. Bu durum hamile kalmanza engel değil veya çok büyük bir zorluk değil.

çok teşekkür ederim bunları duymak çok güzel ayıp olmazsa hamile kaldığınız ay diz dirsek ile mi kaldınız hatırlarmısınız

Bu gebe kalmanızı zorlaştıracak birşey değil. Doktorunuz doğru söylüyor. Daha 6 aydır deniyormuşsunuz çok yeni. Başka da bir sorununuz yokmuş vaktini bekliyordur.
Benim anneminde rahmi ters, yalnızca bir kez korunmamış onda da bana hamile kalmış

Merhaba ben de 15 aylık evliyim ve rahmim ters bir yıl boyunca çocuk sahibi olmaya çalıştık olmadı. Son iki aydır klomen ve yumurta çatlatma iğnesi yaptırıyorum. Doktor bana da aslında büyük bir engel olmadığını söyledi ama yine de tedaviye başladı. İlkinde yumurtam 28 mm olmuş çok gelişmişti yine de çatlatma iğnesi yaptı olmadı ikinci kez klomen kullandım kontrole gittim bir sağ bir solda iki yumurta var ama soldaki 13 sağdaki 8 mm üç gün sonra kontrole tekrar gideceğim bakalım ne olacak. İnşallah hayırlısı olur. Ha bir de çatlatma iğnesiyle en fazla 6 kez deneyeceğiz olmazsa aşılama yapılacak ne yazık kı 🥺

Bende de aynı problem varmış 7 aydır evliyim gebe kalamıyordum ama doktor bir kaç ilaç verdi kullanmam için destekleyici olarak birde ilişkiden sonra belinin altına yastık koyup yarım saat yatman gerekiyor dedi ve kadınların %40 ında olan normal bir durummuş ters rahim

Hanımlar endişe etmeyin benim rahmimde ters üç sefer hamile kaldım
Rahim tersligi asla hamile kalmaya engel değil
Hatta doktorum belki seninki normaldir dedi 🤭

X