Teselli verir misiniz?

DrDiana

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2023
91
162
Merhaba hanımlar. Dedem yoğunbakımda ve artık öldü ölecek. Çok severim ve henüz ayrı kalmaya hazır değilim ama acı çekmesini de istemiyorum çok üzülüyorum ama acı çekiyor. Ağlamamı durduramıyorum. Biliyorum ne acılar var insanlar nelerle uğraşıyor ama babam gibiydi. Şu hayatta çok acılar çekti. Güzel anılarımız gözümün önünde ağlamamı durduramıyorum. İçimi ferahlatır mısınız nolur dede diyip geçmeyin şu hayatta en sevdiğim insanlardan biriydi. Yorumlarınıza yazamam belki ama hepsini okuyacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba hanımlar. Dedem yoğunbakımda ve artık öldü ölecek. Çok severim ve henüz ayrı kalmaya hazır değilim ama acı çekmesini de istemiyorum çok üzülüyorum ama acı çekiyor. Ağlamamı durduramıyorum. Biliyorum ne acılar var insanlar nelerle uğraşıyor ama babam gibiydi. Şu hayatta çok acılar çekti. Güzel anılarımız gözümün önünde ağlamamı durduramıyorum. İçimi ferahlatır mısınız nolur dede diyip geçmeyin şu hayatta en sevdiğim insanlardan biriydi. Yorumlarınıza yazamam belki ama hepsini okuyacağım. Şimdiden teşekkür ederim.
Allah şifasını versin. Ölüm hepimizin başına geliyor. Allah'tan geldik Allah'a gidicez. Rabbim çok cektirmesin yani ne denir ki çok da bilemiyorum. 😔😔

Dede diyip geçmiyorum ağla ağlaya bildiğin kadar yoksa başka türlü geçmez bu acılar en zor acılarımı içime attığımda daha kötü sonuçlarla karşılaştım örnek adana depreminde orda burda kaldım geçen sene aglamiyim kimse görmesin bilmesin diye 3 ay sesim kesildi zannettim ki artık hiç konusamicam sonra bir karar aldım ağladım her duyguyu yaşadım ve geçti yaşa her acı diner unutma

Cok aci çekiyorsa dua edin Rabbim acılarını azaltsin feraha kavuştursun...cok zor benimde babannem öyleydi hala alışamadım yokluğuna....aglamak istiyorsan agla içine atma hatta bagira bağıra ağla insan ozman daha çok rahatlıyor 🥹🥹🥹

Allah acil şifasını versin🙏🙏🙏Çok zor bir durum sizin için. Yanında olun sürekli, onunla bol bol konuşun eğer konuşabiliyorsa. Umarım bir an önce iyileşir🙏🙏🙏

Anneannem 90 yaşında vefat etti. 2 gün ağladım sadece sonra işe döndüm ama sesim kısılmıştı. Anneme başsağlığı dilemeye gelenler aa yaşı da varmış diyodu nefret ettim herkesten. Annem nolurdu sanki milletin anaları yüz yaşını bile görüyo dursaydılar keşke der hala.

Çok zor. Her türlüsü ölümün çok zor. Dua edin inanıyorsanız. Allah ferahlık versin.

Allah dedenize hayırlı şifalar, herkese hayırlı ölümler versin.. Herkesin acısı kendine büyüktür, sizin dedenizde sizin için çok kıymetliymiş, ne mutlu ona.. Benim babannemde ölüm döşeğindeydi, bende ağlamamı durduramıyordum.. Ben en çok onun yaşayamadıklarına üzülerek ağladım, bi güzel söze hasretti.. Sonra çok genç yaşda kuzenimi kaybettik, onun acısı tamamen başkaydı, kulaklarımdan silinmiyor gece yarısı gelen telefonda kardeşimin "ölmüş" demesi.. Ölümün tek tesellisi oldu benim için, oda "elhamdülillah müslümanız ve elhamdülillah ölümden sonra sonsuz bi hayat var, orada yeniden ayrılmamak üzere bi araya geleceğiz.."

Ağlayabildiğiniz kadar ağlayın. Zamanında yaşanmayan yasın sonradan çıkması çok daha sıkıntılı oluyor

Allah şifa versin. Ben de dedeme çok düşkündüm. Çok özlüyorum onu.
Üzülmeyin diyemem ağlamayın diyenem ağlayın hatta ağlamak iyi geliyor çünkü.

2 hafta önce gencecik, dağ gibi abimi kaybettim ben. Acısı geçmiyor,geçmeyecek ve işin kötüsü ağlayamıyorum da… Oysa ne çok ihtiyacım var.

Sizlere sabırlar diliyorum. Çıkmadık candan umut kesilmez derler, son ana kadar dua edin. Allah şifa versin. Ölümün her yaşı zor,söz konusu sevdiklerin olunca…

Böyle birşeyde insan ne yapar nasıl tavsiye verir bilemiyorum ama içine atma kendini sıkma ağla rahatla bol bol dua et. Yaşlılık çok zor geçen yıl ninemi kaybettik çok çekti hemde çok gözümüzün önünde hemde. Onu öyle gördükçe ölümde bir nimet allahım çok çektirmeden al yanına derdim. İlk günler kadar olmasada hala ara ara özleyip ağlıyorum zaman herşeyin ilacı bir şekilde o duyguyla beraber yaşamayı öğreniyor insan. Eskiden korkardım ama ölümün bir son olmadığı bir gün kavuşma ümidi rahatlatıyor insanı.
Allah yüreğinize inşirah ferahlığı versin.

Allah size sabır onada acısını dindirip huzur versin .Hicbirsey kaybollmuyor bu dünyada sadece suret değiştiriyor.Asla yokolmak yok .Hastalığın olmadığı herşeyin anlaşıldığı bir yer var inşallah.Anilari ve güzel günleriniz hep orada olacak.Siz gormesenizde hep yanınızda olacağı gerçeğini degistirmez kalp gözünüzü açarsanız bunu hissedeceksiniz o kadar güçlü bir bağ varsa aranızda dedeniz yanibasinizda ruyalarinizda olacak.Hepimizin buluşacağı bir ebediyet var herşeyi anlayıp sırf sevgi ve huzurla sevdiklerimizle beraber olacağımız.Soyle düşünün onuda bekleyenler var belki annesi belki babası onlara kavuşacak.İUzulmeyin ağlamayın diyemem bol bol dua edin Allah canı verir Allah canı alır.Allah merhametli ve sevgi doludur.Hep bunu düşünün.

Allah dedenize hayırlı şifalar, herkese hayırlı ölümler versin.. Herkesin acısı kendine büyüktür, sizin dedenizde sizin için çok kıymetliymiş, ne mutlu ona.. Benim babannemde ölüm döşeğindeydi, bende ağlamamı durduramıyordum.. Ben en çok onun yaşayamadıklarına üzülerek ağladım, bi güzel söze hasretti.. Sonra çok genç yaşda kuzenimi kaybettik, onun acısı tamamen başkaydı, kulaklarımdan silinmiyor gece yarısı gelen telefonda kardeşimin "ölmüş" demesi.. Ölümün tek tesellisi oldu benim için, oda "elhamdülillah müslümanız ve elhamdülillah ölümden sonra sonsuz bi hayat var, orada yeniden ayrılmamak üzere bi araya geleceğiz.."
Ben de yaşayamadıklarına üzülüyorum. Çocukken ayrı anasız babasız büyümüş yaşlılıkta felç kaldı içimden acısı çıkmıyor. Evet ben de diyorum ki annesine kavuşacak ama içim paramparça.

Bende dedemi çok seviyordum. 1 Ay yoğun bakımda kaldı sonra vefat etmişti. Resmen bizleri ölümüne hazırlamıştı o yoğun bakım günlerinde.
Üzüntünüzü ve bilimum duygunuzu çok derinden hissediyorum. Son hepimiz için aynı. Bu noktada bencil düşünmemek gerek. " çok seviyorum, ayrı kalamam" gibi... Acılar içerisinde yaşayan dedeniz sonuçta. Hayırlı ve güzel olan ne tarafsa Rabbim o yöne çevirsin inşallah.

İki dedem var biri olmasa da olur :) diğeri kimsenin arkasından kötü tek laf etmeyeceği kıymetli bir insandı. 12 sene önce düğünüm oldu bitti 1 hafta sonra dedemin ağrıları coştu ve pankreas kanseri olduğunu öğrendik. 1.5 ay içinde vefat etti. Çok canım yandı. Bi tarafım hala eksik ama çocuklarım bile kendisinden bahsederken “dedeciğin” diye hitap ederler ☺️ Allah nurlar içinde yatırsın cennetinde evlatlarımla tanışmayı nasip etsin 🥰

Çok şanslısınız böyle çok sevdiğiniz bir dedeniz olduğu için öncelikle bunu söylemek istedim çünkü siz onu hep güzel anılarla hatırlayacaksınız.
İçiniz ferahlar mı bilmiyorum ama bence çok yaşamak değil güzel yaşamak önemli olan.
Siz güzel anılar biriktirmişsiniz ne mutlu dedenize
Allah şifasını versin inşallah

Geçmiş olsun dedenizin durumu nedir ?
Burda babaanneme yazılan yazıları okurken postunuzu gördüm. Benim ninem de cuma günü kalp krizi geçirdi pazar çok sevdiği Rabb’ine kavuştu.
Sizi çok iyi anlıyorum. Dünya iyisi bir ninem vardı Allah ona da torunlarına gösterdiği merhametiyle muamele etsin.
İnandırıcı gelmiyor bazen sanki orda evinde uyuyor gitsem uyanacak.
Eğer hayattaysa dedeniz için de hayırlısı ne ise o olsun. Rabbim acı çektirmesin.

X