Tesettür den çıkmak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nebileyim ben

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2022
5
-3
24
Merhaba arkadaşlar kaç gündür düşünüp duruyorum paylaşabileceği kimse olmadığı için burada yazıyorum,temmuzda evlendik ben evlenmeden önce Nisan ayında kapandım evleneceğim için çok da isteyerek olmadi su an 22 yaşındayım ,soruma gelecek olursa artık açılmak istiyorum başörtüsü beni çok yaşlı gösteriyor ,biliyorum saçma bir sebep gibi ama eşimde alaycı şekilde konuşuyor bazen dışarı çıkarken başörtüme teyze gibi olmuşsun vs diyor evlendikten sonra iyice kilo aldım gerçekten moralim çok bozuk kocam Instagram dan güzel jizlara bakıyor çok defa gordum inkâr ediyor ne yapmalıyım nolur birşey deyin 😭😭😭😭😭

Merhaba arkadaşlar kaç gündür düşünüp duruyorum paylaşabileceği kimse olmadığı için burada yazıyorum,temmuzda evlendik ben evlenmeden önce Nisan ayında kapandım evleneceğim için çok da isteyerek olmadi su an 22 yaşındayım ,soruma gelecek olursa artık açılmak istiyorum başörtüsü beni çok yaşlı gösteriyor ,biliyorum saçma bir sebep gibi ama eşimde alaycı şekilde konuşuyor bazen dışarı çıkarken başörtüme teyze gibi olmuşsun vs diyor evlendikten sonra iyice kilo aldım gerçekten moralim çok bozuk kocam Instagram dan güzel jizlara bakıyor çok defa gordum inkâr ediyor ne yapmalıyım nolur birşey deyin 😭😭😭😭😭
Konunun cinsellik le bi alakası yok yanlış yere açılmış soruya gelince de isteyerek kapanmadıysan hala da istemiyorsan açılmak sana kalmış bişey ama bu beni yaşlı gösteriyor düşüncesi çok saçma tesettür süs degil moda degil bu zaten yakışıyor diye yapılmıyor içinizde kapalılık yoksa kapanmış olmanın bi anlamı yok zaten

Tesettür modası denen bir şey var, bazıları açık kişilerden daha süslü ve güzel oluyorlar. Eğer açılmanız mümkün değilse modayı takip edin.
Açılmanız mümkünse ve açılıp yine pantolon kazak giyecekseniz eşiniz yine de aynı tavrı sergileyebilir, çünkü karaktersiz.
Bi de cinsellikle alakalı bir konu değil bu

Yanlışlıkla cinsellik kısmında açılmış , tabii ki tesettür moda için yakıştığı içi takılmaz ama gerçekten çok kötüyüm ne yapacağim bilmiyorum kendimi değersiz hissediyorum , çirkin hissediyorum

Kapanmami istedi eşim ve ailem
Yani adam seni açıkken görüp beğeniyor ama kapanmanı talep ediyor. Sen de niyeyse kendinin ne istediğini düşünmeden kabul ediyorsun. Sonra kapalısın diye seninle dalga geçiyor ve açık kızların fotolarına bakıyor...
İlk olarak sen kendi ne istediğine odaklan, kimsenin bir şeyi dikte etmesine izin verme yetişkin bir kadınsın artık. Bu sadece seni ilgilendiren bir karar.

Yani adam seni açıkken görüp beğeniyor ama kapanmanı talep ediyor. Sen de niyeyse kendinin ne istediğini düşünmeden kabul ediyorsun. Sonra kapalısın diye seninle dalga geçiyor ve açık kızların fotolarına bakıyor...
İlk olarak sen kendi ne istediğine odaklan, kimsenin bir şeyi dikte etmesine izin verme yetişkin bir kadınsın artık. Bu sadece seni ilgilendiren bir karar.
İşte adam kendi açık kadinlara baktığı için karısını kapalı istiyor ki başka adamlar ona bakmasın. Türkiye'de kapalikarin cogu toplum baskısından ve evlenmek için kapaniyor bence.

Sen şimdi başını açınca eşin denen kişi instagramdaki güzel kızlara bakmayacak mı?
Kapanacaksan kendin için açılacaksan da kendin için açıl.
Keşke şu tesettürü kendinize oyun etmeseniz hazır olmadan kapanmasanız bide🤦🏼‍♀️

Türkiye'de kapalikarin cogu toplum baskısından ve evlenmek için kapaniyor bence.
Neye dayanarak bu genellemeyi yapıyorsunuz? Tesettür Allah rızası için yapılan bir amel, o bu istedi diye başınıza yalandan bir örtü geçirince tesettürlü olmuyorsunuz zaten. Boşuna başınızı kapatıp da bu genellemeye alet olmayın

Kapanmami istedi eşim ve ailem
Önce istedi şimdi de beğenmiyor mu kazma. Açılmak istiyorsanız açılın ama çok şık yaşınıza yakışır tesettür şekilleri de var onları bir inceleyip hatanızı da bulabilirsiniz.

Kilo aldıysanız onu vermeniz lazım, çok kilo aldım ne yapacağımı bilmiyorum çok mutsuzum demekle çözülmüyor bu sorun. Hayat tarzınıza utgun diyetleri araştırın ve hemen harekete geçin.

Maalesef evlenmek için iki yüzlülük yapmışsınız keşke net olma cesaretini gösterseydiniz, yazık olmuş...

Neye dayanarak bu genellemeyi yapıyorsunuz? Tesettür Allah rızası için yapılan bir amel, o bu istedi diye başınıza yalandan bir örtü geçirince tesettürlü olmuyorsunuz zaten. Boşuna başınızı kapatıp da bu genellemeye alet olmayın
Ben kapatmadim zaten 😂 tesettür mu ne bilmem ama evet Türkiye'de konu sahibi gibi evlendiği ya da evleneceği için başını kapatan çok fazla.

Açılmanıza lafım yok açılın istiyorsanız ama sizin temel sorununuz çok başka, kapalı kadınlar da evde açık saçık çok çekici giyinebiliyorlar. Bunu denediniz mi hiç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X