Tesettür Üzerine Herşey Buyurun Sohbetimize ...

hepsini okumadım ama, çoğunuz yeni kapandınız sanırım....rabbim hayırlara vesile etsin inşallah....
ben 12 yaşımda kapandım, şuan 27 yaşındayım....açık olduğuma dair hiç bişey hatırlamıyorum :) ki zaten çocuktum kapandığımda, çok şükür hiç pişman değilim....ilk zamanlar çok ağladığım oldu babam zorlamıştı....arkadaşlarım hep açıktı ve bir tek ben kapalıydım...:) çocukluk işte, ama idrak ettiğim yaşa gelince babama hep teşekkür ettim kızına böyle bir meziyeti erken yaşta öğrettiği için...allah razı olsun babamdan...
genelde pardesü ve başörtü şeklinde giyinirim...yeni bir mevlana modeli aldım çok hoş bulabilirsem eklerim resmini...
bende size danışayım, gri renginde pardesüye ne renk başörtü uyar.? :)

hepsini okumadım ama, çoğunuz yeni kapandınız sanırım....rabbim hayırlara vesile etsin inşallah....
ben 12 yaşımda kapandım, şuan 27 yaşındayım....açık olduğuma dair hiç bişey hatırlamıyorum :) ki zaten çocuktum kapandığımda, çok şükür hiç pişman değilim....ilk zamanlar çok ağladığım oldu babam zorlamıştı....arkadaşlarım hep açıktı ve bir tek ben kapalıydım...:) çocukluk işte, ama idrak ettiğim yaşa gelince babama hep teşekkür ettim kızına böyle bir meziyeti erken yaşta öğrettiği için...allah razı olsun babamdan...
genelde pardesü ve başörtü şeklinde giyinirim...yeni bir mevlana modeli aldım çok hoş bulabilirsem eklerim resmini...

hoşgeldin canım topiği ben açtım ama pek hareketlilik olmadı canım hayırlısı artık
ben aralık 28 de kapandım canım allaha çok şükür çok memnunum kapandığım için
ben daha pardesü ye geçemedim ama kap giyiyorum genelde canım
bence siyah eşarp çok hoş durur canım benim fikrim

hoşgeldin canım topiği ben açtım ama pek hareketlilik olmadı canım hayırlısı artık
ben aralık 28 de kapandım canım allaha çok şükür çok memnunum kapandığım için
ben daha pardesü ye geçemedim ama kap giyiyorum genelde canım
bence siyah eşarp çok hoş durur canım benim fikrim

vakit buldukça uğrarım canım,
zamanla pardesü de giyersin inşallah, bende kapla başlamıştım pantolonla giyiyordum....ama zamanla pardesüye alıştım ve şimdi pardesüsüz çıkmam dışarı...:)

Kırmızılı ve grili eşarp çok güzel uyar.Sarı da olabilir.Aslında koyu renkler dışında açık tonların çoğu uyar.Pembe de harika olur.

siyah beyaz gri karışımı düşünmüştüm ama çok mu soluk olur diye vazgeçtim...pembe gri çok hoş olur gibi yada kırmızı gri...
bugün alıcam inşallah canım eklerim resmini buraya :KK34:

vakit buldukça uğrarım canım,
zamanla pardesü de giyersin inşallah, bende kapla başlamıştım pantolonla giyiyordum....ama zamanla pardesüye alıştım ve şimdi pardesüsüz çıkmam dışarı...:)

uğra tabiki canım her zaman beklerim inşallah
ben genelde pantolan giyorum 2 tane de eteğim var şimdilik onun harici sürekli pantolon canım çalıştığım için
bende pardesü ye özeniyorum ama nasip bakalım canım

siyah beyaz gri karışımı düşünmüştüm ama çok mu soluk olur diye vazgeçtim...pembe gri çok hoş olur gibi yada kırmızı gri...
bugün alıcam inşallah canım eklerim resmini buraya :KK34:

ekle tabi ki canım bekliyorum resimleri

geçen gün kızın birini gördüm kısa kollu gömleği mini eteği dizlerinden bayağı bi yukarda siyah bacaklarını gösteren çorabı ve eşarbı :KK53:
baktım kaldım arkasından bende olması gerektiği tam kapanamıyorum belki eleştirmeye hakkım yok ama bu kadarıda nedir yaa :KK36: süs olsun diyemi takıyo

Son düzenleme:
geçen gün kızın birini gördüm kısa kollu gömleği mini eteği dizlerinden bayağı bi yukarda siyah bacaklarını gösteren çorabı ve eşarbı :KK53:
baktım kaldım arkasından bende olması gerektiği tam kapanamıyorum belki eleştirmeye hakkım yok ama bu kadarıda nedir yaa :KK36: süs olsun diyemi takıyo

üstü mekke, altı paris dedikleri bu demekki..tövbe tövbe...hiç kapatmasın başını daha az günaha girer sanırım...çünkü böyle yaparak nifak sokuluyor tesettüre...

slm kızlar bende 13 yaşından beri kapalıyım ve iiki erken yaşta kapanmışım diyorum.bende daha çok fransız boy giyiniyorum pardesü yakışmıyo bana.bu arada bende gri kap giyiniyorum ve mavi tonlarında eşarp çok güzel oluyo.
fırsat buldukça bende girerim artık buraya güzel bi topik olmuş ama çok sessiz...

Arkadaşlar selamun aleyküm :) ben de 13 yaşında kapandım ama rüyalarda hala kendimi açık görebiliyorum takmayın böyle şeyleri gözünüz nasıl alıştıysa kendinizi öyle görmeniz doğal :) sürekli evde açık halinizi görüyorsunuz sonuçta.
Bir de hakkıyla kapanamayanlar için dua etmekten başka çare yok. Ben de ilk kapandığımda hani kolumu boynumu açmıyodum ama tişört kot giyip çıkıyordum dışarı. Geçen sene kap giymeye başladım. Ama şimdi ferace giyiyorum :) Kimbilir kimin duası var üzerimde. Siz de öyle düşünün hiç birimiz mükemmel değiliz sonuçta diğmi :)

Selam...
Kaç yıldır tesettürünü daha layıklı yapmak için uğraşan biri olarak bi kaç tavsiyem var.. Ben çok görüyorum çenesinin altı açık, ayağı görünen tesettürlüler.. Allah için bişey yapıyorsak tam yapmak gerek.
Tesettür dediğinde yüz ve eller dışında hiç bi yer görünmemeli ama ne yazık ki, şimdiki tesettürlüler tesettürü kendi zevklerine göre giyiniyorlar.. Tabii ki zevkle giyinmek çok doğal bi şey ama tesettüre yakışacak türden..
Tesettür sadece başımı örtdüm, biraz kapalı giyindim demek değil kiii... Tesettür Allahın kadınlara yakıştırdığı, onları korumak için uygun gördüyü bi şeydir.. Tesettür kadının kalkanıdır bence..

Allah hepimize Onun razı olduğu gibi tesettürlü olmayı nasip etsin.. Amin

Selamlar..
Heyyy rekor bende :KK55: 9 yaşımda kapandım.. Hemde kendi isteğimle.. :21: Annemlerde ilk başta e kapanın bakalım der gibi izin vermişlerdi.. Ama sonra bir daha hiç açılmadık..(ablamla ben) Hayatım boyuncada hiç pişman olmadım..Şimdi kızım 8.5 yaşında ve kapanmak istiyor.. Ama ben imam hatipe kadar bekle diyorum..vazgeçer diye çok korkuyorum.. Ama imam hatipte kapalı arkadaşları olunca birbirlerine destek olurlar diye düşünüyorum..
Buarada bende tesettüre önem veren biriyim ama sandalet giyiyorum..bunun sakıncası yok bildiğim kadarıyla..:26:
Çok fazla başkalarının giyimine karışmam ama şu yarımyamalak kapanalardan bende nefret ediyorum..o yüzden açılsınlar daha iyi.. Bence tabii..

Sayımız az olduğu için hareketli bir topik olacağını sanmıyorum ama olsun arada merhaba deriz birbirimize..:KK42:

Selam...
Kaç yıldır tesettürünü daha layıklı yapmak için uğraşan biri olarak bi kaç tavsiyem var.. Ben çok görüyorum çenesinin altı açık, ayağı görünen tesettürlüler.. Allah için bişey yapıyorsak tam yapmak gerek.
Tesettür dediğinde yüz ve eller dışında hiç bi yer görünmemeli ama ne yazık ki, şimdiki tesettürlüler tesettürü kendi zevklerine göre giyiniyorlar.. Tabii ki zevkle giyinmek çok doğal bi şey ama tesettüre yakışacak türden..
Tesettür sadece başımı örtdüm, biraz kapalı giyindim demek değil kiii... Tesettür Allahın kadınlara yakıştırdığı, onları korumak için uygun gördüyü bi şeydir.. Tesettür kadının kalkanıdır bence..

Allah hepimize Onun razı olduğu gibi tesettürlü olmayı nasip etsin.. Amin

Evet yeni moda başladı şimdi..çene altına iğne takmıyorlar boyun ve bazen kulaklara kadar görünüyor.. İşin kötüsü yeni kapanan tüm genç kızlar bu şekilde kapanıyor.. :KK45:

ben aralık 28 te kapandım arkadaşlar ama çok fazla bi kombin bilgim yok malasef birbirimize yardımcı olalım arkadaşlar

Hayırlı olsun :) Ben de yıllardır kapalıyım.
Ben de kombinden falan pek anlamam.
Pardüse giymiyorum ben.Daha tunik tarzı kap tarzı şeyler giyiyorum.
Tek dikkat ettiğim iç çamaşırlarımı kesinlikle belli etmeyecek kumaşlar, astarı olan şeyleri tercih ediyorum.
Ayakkabı da çok sevdiğim halde sandalet giymiyorum ama bi sakıncası var mıdır onu da bilmiyorum tam.
Belli bir etek boyum var.Ayağımın üst kısmına etek değecek yoksa almıyorum.
Çünkü adım atarken özellikle de arkadan bacağın açılabiliyor.O da hoş olmuyor.
Çok dar ya da çok geniş giyinmiyorum.Çok uç renkler giyinmiyorum.
Bluz ya da gömlekleri eteğin içerisine almıyorum çok sevdiğim halde gerçekten hoşuma gidiyor öyle :KK16:
Ama vücut tipini çok belli ettiğini düşünüyorum o şekilde giyinince.İçim rahat etmiyor öyle.
Bir de boydan elbiseleri çok seviyorum.
Siyah renk bana hiç yakışmıyor.Siyah giymem kırmızı da hiç giymem.
Böyle parlak renkler değil de daha soft daha açık renkleri tercih ediyorum.

Selamlar..
Heyyy rekor bende :KK55: 9 yaşımda kapandım.. Hemde kendi isteğimle.. :21: Annemlerde ilk başta e kapanın bakalım der gibi izin vermişlerdi.. Ama sonra bir daha hiç açılmadık..(ablamla ben) Hayatım boyuncada hiç pişman olmadım..Şimdi kızım 8.5 yaşında ve kapanmak istiyor.. Ama ben imam hatipe kadar bekle diyorum..vazgeçer diye çok korkuyorum.. Ama imam hatipte kapalı arkadaşları olunca birbirlerine destek olurlar diye düşünüyorum..
Buarada bende tesettüre önem veren biriyim ama sandalet giyiyorum..bunun sakıncası yok bildiğim kadarıyla..:26:
Çok fazla başkalarının giyimine karışmam ama şu yarımyamalak kapanalardan bende nefret ediyorum..o yüzden açılsınlar daha iyi.. Bence tabii..

Sayımız az olduğu için hareketli bir topik olacağını sanmıyorum ama olsun arada merhaba deriz birbirimize..:KK42:

Annesine cekmistir merak etme vazgecmez insallah :-) 8yas cok iyi masallah ama kizin icin erken olur mu acaba cunku benim bir cok arkadasim 14 yasinda bir hevesle kapanip universitede tek tek acildilar. Kizin daha cok kucuk kararlari degiskenlik gosterebilir onun icin biraz daha beklesin bence.

Eşarbını aldın mı bilmiyorum ama resmini ekleyeceğim eşarp gri renkle gayet hoş olur bence.
$pr_01_672_max.jpg
Ya da böyle birşey
$u-sura-ipek-esarp-13765--sarar-25449.jpg

Evet yeni moda başladı şimdi..çene altına iğne takmıyorlar boyun ve bazen kulaklara kadar görünüyor.. İşin kötüsü yeni kapanan tüm genç kızlar bu şekilde kapanıyor.. :KK45:

Çok haklısın..
Sandalet giyiyorum dedin ben de diyiyorum ama tabi ki çorapla.. ayaklarım gözükmeyecek şekilde
Yüzüm ve ellerim dışında hiçbi yerim görünmeyecek şekilde giyiniyorum.. ben de çok hata yaptım tesettürümde mesela dar pantalon gömlek falan giydim ama çok Şükür yanlışlarımı düzelttim ve hala düzeltmeye devam ediyorum

Merhabaaa :KK52:
Ne güzel bi topik olmuş burasıı hayırlı olsunn :KK52:

Ben ortaokula başladığım sene kapandım
Çok zorlandığım dışlandığım zamanlar da oldu ama çok şükür hala kapalıyım
Allah kabul etsin

Hepimiz hatalar yapıyoruz..
Örtünmeyi dört dörtlük yapamayabiliyoruz
Ama herkesten beklediğim şudur, herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor Allah ıslah etsin diyelim lütfen...
Kimseyi acımasızca eleştirmeyelim
Son zamanlarda moda için kapanmak cümlesini çok duyuyorum her ne kadar anlam veremesem de
İyimser olursak bi çok kişinin daha iyi olmasını sağlayabiliriz...
Bu arada ben sandalet giyiyorum , yani çok sıcak olduğu zaman görüntüsü rahatsız etse dahi
Üstü kışlık altı yazlık gibi oluyor ama olsun :KK9:
Mezhebe göre değişiyor ayakların kapanması
Hanefilerde yok sanırım öyle bi zorunluluk...
Ama şu bir gerçek ki başörtülü olmak sorumluluk isteyen bi iş
Allah o gücü versin hepimize inş

Hareketli olsun inş topiğimizz :nazar:

Son düzenleme:
merhabalar...
hepiniz de hoşgeldiniz topiğime burayı hareketli görmek ne güzel
ben çok hareketli bir topik olacağını düşünmüyordum ama maşallah hareketleniyor topiğimiz

X