Gebeliğe Hazırlık Testere Dişli Aslan Pençesi MUCİZESİ

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar bugün içmeye başaldım

Daha önce kullanan varmı?

İbrahim saraçoğlu öyle güzel faydalarını anlattı ki şifa bulmuş gibi hissediyorum kendimi 😍

Müthiş hormon dengeliyormuş ! 😍
Yüksekse normal seviyeye
Düşükse yine normal seviyeye geitiriyormuş
E hamile kalmada en büyük etken de hormonlar 😍

Hatta bi kadın doktora gitmiş ve fsh hormonu 25 olduğu için doktor senin çocuğun olmaz demiş 😡 kadın 3 gün ölü gibi gezdim diyor
Sonra bu kürü bulmuş uygulamış ve şimdi iki tane çocuğu varmış benim için MUCİZEvi bir bitki diyor.. 😍

Bunu içip hamile kalan çok kişiyi okudum az önce hemde kadınlar kulubünde..😉😊
Bu ot kadınalrın otuymuş
Bebek isteyenlere tavsiye olsun diye yazdım
Vesilemiz nedir bilmiyoruz
Gayret bizden Takdir ALLAHTAN 🌸🌸🌸

Önümüzde ki günlerde doktora gidicem henüz hormon değerlerimi bilmiuorım ama gidene kadar içicem faydası olacağına sonsuz inanıyorum ❣

Bu bitkiyle hamile kalan varmı acaba ? 😍😍
Evet bende ictim lh 24den 9 oldu fsh 10.53 ten 6ya dustu

Ne kadar surede etki etti. Bi ayda mi
Benim testlerim yuksek cikinca 2 ay vermedim o arada da hamile kalamadm 3.ay 15 gun ictim adet olunca test verdim boyleydi cok dusmustu hormonlarimin kendiliginden bubkadar dusecgini sanmiyrm aslan pencesinden 1 ay sonra da klomenle hamile kaldim oncesinde 3 defa klomen kullanmstm olmamisti

İbrahim saraçoğlu öyle güzel faydalarını anlattı ki şifa bulmuş gibi hissediyorum kendimi 😍

Yüksekse normal seviyeye

Hatta bi kadın doktora gitmiş ve fsh hormonu 25 olduğu için doktor senin çocuğun olmaz demiş 😡 kadın 3 gün ölü gibi gezdim diyor
Sonra bu kürü bulmuş uygulamış ve şimdi iki tane çocuğu varmış benim için MUCİZEvi bir bitki diyor.. 😍

Bu ot kadınalrın otuymuş

Önümüzde ki günlerde doktora gidicem henüz hormon değerlerimi bilmiuorım ama gidene kadar içicem faydası olacağına sonsuz inanıyorum ❣

Merhaba hayırlı olsun hamileliginiz bu bitkiylemi hamile kaldiniz

Merhaba hayırlı olsun hamileliginiz bu bitkiylemi hamile kaldiniz

Merhaba hamile kalamdan önce ki ay sahurda hep çay olarak bundan içtim demleyip içiyordum canım vakit dar olduğu için
Sıcak su koyup üstüne bu bitkiden atıyordum biraz demlendirip içiyordum faydası olduğuna inanıyorum ❤
Hormonları dengeliyor

Merhaba hamile kalamdan önce ki ay sahurda hep çay olarak bundan içtim demleyip içiyordum canım vakit dar olduğu için
Sıcak su koyup üstüne bu bitkiden atıyordum biraz demlendirip içiyordum faydası olduğuna inanıyorum ❤
Hormonları dengeliyor
Merhaba aradigim konu hamile kalmanda etkisi olmustur diye dusunuyorum bu harika 😍bende iki aydir kullaniyorum adetim duzene bindi sanirim insallah hamilede kalabilirim

Hormonları dengeliyor
Teşekkür ederim 💖 Allah bebeğinizi sağlıkla kucaginiza almayı nasip etsin♥️ insallah isteyen herkese hayırlı saglikli evlatlar Rabbim nasip eder

Benim fsh ve lh sonrada dusmeye basladi en son 0 ve 1'i gordu aslan oencesi ve hayit ictim dadece bir ay..3 kusure cikti ikiside.Pkolu bir rkadasin kullandigi ay gebe kaldi hem de 6 aydir regl olmuyordu. İcin hanimlar gercekten sifa🥰

Amin canım inşallah bende Kasım ayında soğan kürünü uyguladım aslında bınu da o zaman aldım hemen peşine başkanıyır diye ama tembellikten yapamadım bugün 2.gün bir ay devam edicem inşallah
Gecesinin hayirli olsun.ne kDar sure kullandınız aslanpencesi çayını.bir de ara kanama ve yapti mi

Gecesinin hayirli olsun.ne kDar sure kullandınız aslanpencesi çayını.bir de ara kanama ve yapti mi

Bu Ramazan ayında her sahurda bi bardak kaynar suya birkaç parça atıp demlenmesini bekledim ılık bi şekilde tükettim
Normal tarifte yazan gibi uygulayamayınca bende böyle içtim ama faydası olduğunu düşümüyorum Allahın izni ile
O ay son adetimi oldum

Testeredişli Aslanpençesi Bitki Çayı

Yüksekse normal seviyeye

Bu ot kadınalrın otuymuş

TESTERE DİŞLİ ASLAN PENÇESİ NASIL VE NE ZAMAN KULLANILMALIDIR?

TESTERE DİŞLİ ASLAN PENÇESİ HANGİ ŞİKAYETLERİNİZE KARŞI KULLANILIR?

Latince :
Alchemilla vulgaris
İngilizce : Layd's mantle
Almanca : Frauenmantel

Özellikleri

Bayanlarda tüylenmeye karşı,
Östrojen hormonu yükseltici,
İltihaplı eklem romatizmasına karşı,
FSH hormonu yüksekliğine karşı,
Adet düzensizliğine karşı yardımcı ve destekleyicidir.

Testere dişli aslan pençesinin, raf ömrünün bir yılı geçmemiş olması gerekir. Çünkü etki özelliğini ikinci yılda %75 kaybetmektedir. Testere dişli aslan pençesi, yaz ayları çok sıcak geçmeyen ve toprağı nemli olan bölgelerde ve gölgede yetişmelidir. Testere dişli aslan pençesi, bol ışığı sever ama doğrudan üzerine gelen güneş ışığı ona göre değildir.

Testere dişili arslanpençesinin yaprakları terlemeye başladığında veya yapraklarının üzerinde su kabarcıkları oluşmaya başladığında biliniz ki o gün veya ertesi gün yağmur yağacak demektir. Eski çağlarda yaşayan ve ani yağmur alan bölgelerde yaşayan kadınlar, kurutmak amacıyla dışarıya astıkları çamaşırlarını toplamadan önce testere dişli arslanpençesinin yapraklarına bakarlarmış. Eğer yapraklar terlemeye başlamışsa, çamaşırlar toplanırdı. Özellikle genç kızlar ve orta yaşlı bayanlar bu bitkinin yaprakları üzerinde biriken teri toplayıp yüzlerine sürerler, bu sayede taze ve parlak bir cilt kazanırlardı.

Ayrıca, testere dişli arslanpençesinin terleyen yaprakları üzerindeki su yaz aylarında oluşan çillere karşı mükemmel bir koruyucu ve önleyicidir. Yüzde oluşan çillerin yok olmasında oldukça etkilidir. Rönesans döneminin genç kadınları doğada dolaşırken bu bitkinin yaprakları terlemişse, hemen parmaklarıyla bu teri siler kendi yüzlerine sürerlerdi. Avrupa'da bugün dahi bunu yapan köylü kadınları vardır. Tarihe gömülmüş ve unutulup gitmiş o kadar çok doğa nimetleri var ki günümüzün insanı doğayı gözlemekten o kadar uzak ki..

Testere dişli arslanpençesi, ilk olarak yetmişli yılların sonlarına doğru araştırmaya başlamıştım. Yaprak ve sapları beraberce kullanıldığında ishale karşı etkili olabileceğini gördüm. İshal olmayan birisi onun çayını içtiğinde kabız olurum endişesine de kapılmamalıdır. Çünkü kabızlık yapmaz. Bağırsağın perisaltik hareketlerini yavaşlatır ve kontrol altına alır. Hareketli bağırsak sendromu (irratable bowel syndrome, ibs) şikâyeti olanlara iyi bir yardımcıdır.

Zor kapanan yaralarda veya ameliyat sonrası, ameliyat yaralarının hızlı bir şekilde kapanmasında iyi bir yardımcıdır. Sıksık anemi (demire bağlı kansızlık) yaşayanlara haftada enaz beş-altı kez bu bitkinin çayını içmelerini tavsiye ederim.

Antikçağdan beri kadınların en fazla kullandıkları bir bitkidir. Avrupa ve Rusya'da hemen hemen onu tanımayan bilmeyen kadın yoktur. Çok fazla doğum yapmış kadınların karşılaştıkları önemli bir sorun da düşük yapma risklerinin yüksek olmasıdır. Bu bitkinin rahim kaslarını güçlendirme özelliği vardır. Hamileliklerinin ileri aylarında (dört-beş-altıncı aylar) düşük yapmış kadınların imdadına yetişir. Testere dişli arslanpençesinin, hamileliğin üçüncü ayından itibaren günde bir-iki kez içilecek çayı rahim kaslarını güçlendirerek ileri hamilelik dönemlerinde düşük yapma riskini büyük oranda ortadan kaldırır.

Kadınların Bitkisi Testere Dişli Aslan Pençesi!

Değerli okuyucu, Allah hiçbir şeyi sebepsiz yaratmamıştır. Yarattığı her şey bir sebep ve neden üzerine yaratılmıştır. Testere dişli arslanpençesi, kadınların rahimleri için yaratılmıştır diyebilirim. Tıpkı yakıotunun erkeklerin prostata bağlı şikâyetlerine karşı yaratıldığı gibi.

Erken menopoza girme yatkınlığı gösteren bayanların yardımcısıdır. Genç kızlar ve kadınlar adet düzensizliği yaşıyorsalar, testere dişli arslanpençesi mükemmel bir yardımcıdır. O, aynı zamanda kadınlık hormonlarının dengelenmesinde de yardımcıdır. Rahimde oluşmuş miyom veya miyomların neden olduğu ara kanamaları da durdurabilme ve kontrol altına alabilme gücüne sahiptir.

FSH hormonu yükselmeye başlamış genç kadınların da yardımcısıdır. Otuzlu yaşlarda adetlerinin üçüncü gününde yaptırdıkları tahlillerde, FSH değerinin yükselme göstermesi, bayanlarda "menepoza giriyorum " endişesi gelişmektedir. Bu kaygı onları huzursuz etmekte hatta bazılarını bunalıma sürüklemektedir. Gelişen panik ve endişe duygusu, hormonsal dengeyi daha fazla olumsuz etkileyerek adet düzensizliklerinin tetiklenmesine neden olabilmektedir.

Adet dönemlerinde fazla kan kaybına uğrayan veya adetleri uzun süren bayanlara bu bitkiyi öneririm.

Genel bir kural olmasa da, üzüntü ve endişe yaşayan bayanlarda adet günleri birkaç gün erken başlayabilirken, sinirli ve stresli bir dönem geçiren bayanlardaysa, adet günü birkaç gün ileri atabilir. Bu durum bir kadının ruh halinin adet günlerini nasıl etkileyebileceğinin göstergesidir.

Ona, kadınların bitkisi demiştim. Testere dişli arslanpençesini bu anlamda güçlü kılan içerdiği phlobaphen etkin maddesidir.

İsviçreliler onu damar sertliğine ve inmeye karşı kullanırken, Macarlar diüretik ve yaraların hızlı kapanmasına yardımcı olarak kullanmaktadırlar.

Adet Düzensizliği ve Tüylenme Şikayetine Karşı Kullanımı!

Kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi atılır ve kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir.

İleride adet düzensizliği tekrar ederse, kür 1 aynı şekilde tekrar edilir.

FSH Hormonu Yüksekliğine Karşı Kullanımı!

Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150- 200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır, ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün iki defa bir su bardağı içilir. İlki kahvaltıdan iki saat sonra, ikincisiyse akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her defasında taze hazırlanması şarttır. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır.

Dikkat
Testere dişli arslanpençesinin ebter ve/veya GOD tohumların tarımının yapıldığı alanlara yakın bölgelerde yetişenlerin kullanılmaması gerektiğini önemle belirtmekte fayda görüyorum. Ülkemizde, GOD tohumlarla her ne kadar tarım yapılmıyorsa da, ne acıdır ki, sebzede %95 ebter tohum tarımı yapılmaktadır.

Not:

Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Bilmeniz gereken nokta kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu kitabın içindeki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

DÜZ YAPRAKLI ASLAN PENÇESİ

Latince adı : Leontice leontopetalum

Almanca : Löwentrapp

İngilizce : Rakaf

Düz Yapraklı Aslan Pençesi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Meme, lenfbezi, rahim ve prostat kanserlerini önleyici, hormon dengeleyici, menopoz dönemi şikâyetlerine karşı, iyi huylu prostat büyümesini önleyici, düzensiz regl dönemleri ve PMS'ye karşı (Post Menstrual Syndrome), migrene karşı, miyom gelişimini durdurucu olarak önerilmektedir.

Meme, prostat, rahim veya lenfbezi kanserlerinden birine yakalanmaktan korkuyor musunuz? Ailenizde ve yakın akrabalarınızda, belirtilen bu kanser türleri olduğundan dolayı ben de risk altındayım diye düşünüyor veya kanserin irsi olma riskinin olduğuna mı inanıyorsunuz? Bundan dolayı kendinizde bir gün bu kanser türlerinden birinin ortaya çıkabileceğinin çelişkisi veya endişesi içinde misiniz? Eğer, bu türden şüpheleriniz ve korkularınız var ise, arslanpençesi (Leontice leontopetalum) bitkisi bu konudaki şüphelerinizin ve korkularınızın cevabıdır. Tıpta, özellikle meme veya prostat kanserlerine yakalanma riski taşıyan gruplar vardır. Bu gruptakiler için arslanpençesi kürü bitkisel olarak en ideal çözümdür. Almanya Bonn Üniversitesi İnsangenetiği anabilim dalı başkanı Prof. Peter Propping 19 Eylül 2001 tarihinde yaptığı açıklamada genetik riskin %10 olduğunu bildirmiştir. Yani, kanserin kalıtımsal olma riski %10' dur. Bu risk grubunda olanlar genel olarak kansere çok erken yaşlarda yakalanmaktadırlar.

Arslanpençesi, belirtilen kanser türlerine karşı aynı oranda önleyici güce sahip değildir. Yüzde olarak kendi aralarındaki oranları belirtmek gerektiğinde bu oranlar sırasıyla.

%90 -95 Meme kanseri
%80 -85 Lenfbezi kanseri
%70 -75 Rahim kanseri
%50 -55 Prostat kanseri

Arslanpençesi memleketimizde arslankuyruğu, arslankulağı ve kırkbaş olarak da bilinmektedir. Literatürde arslanpençesi üzerine çok az bilgi bulunmaktadır. Daha doğrusu bu bitki çok az araştırılmıştır.
Birbirlerinden tamamen farklı bu iki bitkinin bir tanesi benim üzerinde uzun yıllar araştırma yaptığım Leontice leontopetalum, diğeri ise Alchimilla vulgaris dir. Alchimilla vulgaris bitkisi, bayanların düzensiz regl dönemlerine karşı kullanabilecekleri bir bitkidir. Aynı zamanda hormon dengeleyici özelliği de vardır. Ancak, diğer özellikleri yoktur. Türkiye'de, birbirlerinden tamamen farklı olan bu iki bitkide arslanpençesi olarak bilinmektedir.

Aktarlarda maalesef her ikisi de aynı isim altında satılmaktadır. Satın alırken veya kendiniz toplarken kolayca ayırt edebilmeniz için, yapraklarının kenarlarına dikkat ediniz. Doğru olan Leontice leontopatalum' dur. Her ikisinin de çiçekleri sarı renklidir. Ancak, benim bahsettiğim ve doğru olan arslanpençesinin yapraklarının kenarları düzgündür. Diğerinin (Alchimilla vulgaris) ise, yapraklarının kenarları ince testere dişlidir.

Merhaba Bebeğiniz hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin.Bu ay yapmak istiyorum T.d. Aslan pençesi beraberinde yani ayrı kaynatmayla hayıt tohumu çayını da içsem bi zararı olurmu acaba. Geçen ay soğan kürü yaptım maalesef 2 gündür adetim geldi.bu ay hem hayıt hem aslan Pençesi yapmak istiyorum öte yandan aklım karıştı napsam bilemedim...

Merhaba Bebeğiniz hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin.Bu ay yapmak istiyorum T.d. Aslan pençesi beraberinde yani ayrı kaynatmayla hayıt tohumu çayını da içsem bi zararı olurmu acaba. Geçen ay soğan kürü yaptım maalesef 2 gündür adetim geldi.bu ay hem hayıt hem aslan Pençesi yapmak istiyorum öte yandan aklım karıştı napsam bilemedim...

Amin csnım sağol Rabbim sizede en hayırlı zamanda nasip etsin 🌹
Hayıt ve aslanpençesi ikisinin de görevi hemen hemen aynı diye biliyorum canım
Hormon düzenleyici ikiside bence birini seç
Testere dişli aslanpençesini tavsiye ederim
Hayıtı hiç yapmadım
Ben t.d.aslnpnçsini düzenli bi süre içtim sonra ki ay hamile kaldım etkisi olduğunu düşünüyorum
Vesilelere sarılmak lazım hangisi sebep olur bilinmez 🤗

Amin csnım sağol Rabbim sizede en hayırlı zamanda nasip etsin 🌹
Hayıt ve aslanpençesi ikisinin de görevi hemen hemen aynı diye biliyorum canım
Hormon düzenleyici ikiside bence birini seç
Testere dişli aslanpençesini tavsiye ederim
Hayıtı hiç yapmadım
Ben t.d.aslnpnçsini düzenli bi süre içtim sonra ki ay hamile kaldım etkisi olduğunu düşünüyorum
Vesilelere sarılmak lazım hangisi sebep olur bilinmez 🤗
Aminn inşallah Allah razı olsun 💕Rabbimden çokk istiyorum olur diye umudumu kaybetmeyeceğim .sende kolaylıkla incinmeden sağlıcakla meleğine kavuş 🙏🙏

Aminn inşallah Allah razı olsun 💕Rabbimden çokk istiyorum olur diye umudumu kaybetmeyeceğim .sende kolaylıkla incinmeden sağlıcakla meleğine kavuş 🙏🙏

Kesinlikle umudunu asla kaybetme
İnsanın ağzından çıkan sözler dua hükmündedir derler o yüzden hep olacak Allahın izni ile de,
Rabbim nasip eder 🌷
Bir hadisi kudside "Ben kulumun zannı üzereyim" buyurmuştur..
O yüzden manevi açıdan da iplere çok sarılmak lazım 🌷🌹

Amiinn inşallah canım çok sağol 🤗🤗

X