Ortopedi Tetik parmak

geceninbanaoyunu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2016
142
91
Merhabalar hanımlar. Sağ elimin yüzük parmağında tetik parmak rahatsızlığı var. Ellerimi yumruk yapıyorum ve açıyorum. Tüm parmaklarım açılıyo fakat yüzük parmağım kitleniyo ve öylece kalıyo. Ocak ayında ortopediye gittim ve suda eritilen kas gevşeticilerden bir de hap kas gevşeticilerden verdi. İlaçları kullandım ancak parmağım şimdi daha da kötü. Yarın yine gidiyorum. Bu sefer iğne verecek sanırım. Bana tedavi boyunca hamile kalmak yok dedi. Hamilelik ihtimalim olabilir ama daha adetime 6gün var. Test yapsam çıkar mı acaba? Çünkü varsa iğneleri kullanamam. İğne de kar etmezse ameliyat :KK61:daha önce tetik parmak rahatsızlığını yaşayan var mı?

Tetik parmagı hayatımda ılk defa duydum
Bızım aılede genetık bır takım el parmak rahatsızlıkları var
Abım bır elınde 6 parmaklı dogmus serce parmagının yanında gelısmeyen bır parmak vardı
Abımın kızında her ıkı elı 6 parmaklı dogdu ve avucu parmakları amelıyat olana kadar 6 parmak seklınde oyle mukemmel ayarlanmıstıkı ve ıslevsel parmaklardı amelıyatla parmaklar kesıldı
Bende ıse bas parmaklarımı ıstemlı bır bıcımte kırıp ben musade edene kadar kımse acamıyor ancak benım ıcın oyun gıbı bırsey kucujkken cok yapardım sımdı yenıden denedım yapabılıyorum sadece acıyor tetık parmakta boyle bısey dıye dusunuyorum suanda
Buarada gebelıgın varsa ortaya cıkar bence benımde 6 gunum var En Büyük KK

Teşekkür ederim herkese. Bana ilk gittiğimde iğne kullanabilir misin acabaa fln dedi sonra neyse ağır bir yüklemeden önce kas gevşetici deneyelim bakalım dedi denedim ama şimdi çok daha kötü. O iğne dediği için ben de tahmin yürüttüm iğne olabilir sıradaki tedavi yöntemi diye. Sanırım iğne kortizon içerdiği için dr bebek sahibi olma diye yineler. Ben de ona göre tedaviyi kabul ederim:KK17:

Benim de sağ el serçe parmağım tetik parmak hatta yanlış tedavi uyguladılar daha sonra iğne vurdular parmağıma çok acılı bir şey. Parmağım hala tetik atıyor ama ben alıştım. Sizi çok zorlamıyorsa erteleyebilirsiniz bu işi

Merhabalar hanımlar. Sağ elimin yüzük parmağında tetik parmak rahatsızlığı var. Ellerimi yumruk yapıyorum ve açıyorum. Tüm parmaklarım açılıyo fakat yüzük parmağım kitleniyo ve öylece kalıyo. Ocak ayında ortopediye gittim ve suda eritilen kas gevşeticilerden bir de hap kas gevşeticilerden verdi. İlaçları kullandım ancak parmağım şimdi daha da kötü. Yarın yine gidiyorum. Bu sefer iğne verecek sanırım. Bana tedavi boyunca hamile kalmak yok dedi. Hamilelik ihtimalim olabilir ama daha adetime 6gün var. Test yapsam çıkar mı acaba? Çünkü varsa iğneleri kullanamam. İğne de kar etmezse ameliyat :KK61:daha önce tetik parmak rahatsızlığını yaşayan var mı?
korunuyorsan neden şüphe ettin ki.

Benim de sağ el serçe parmağım tetik parmak hatta yanlış tedavi uyguladılar daha sonra iğne vurdular parmağıma çok acılı bir şey. Parmağım hala tetik atıyor ama ben alıştım. Sizi çok zorlamıyorsa erteleyebilirsiniz bu işi
Geçmiş olsun öncelikle. Benim hayatımı etkilemeye başladı. Bardak tutarken bile zorlanıyorum. Elimi yumruk yapamıyorum. Spora gidiyorum hiçbir aleti düzgün kullanamıyorum. Daha 25 yaşındayım ve yeni evliyim. Günden güne kötüleşiyo parmağım. Belki direk ameliyat der. Nerde yaşıyosunuz ve hangi hastaneye gittiniz?

Geçmiş olsun öncelikle. Benim hayatımı etkilemeye başladı. Bardak tutarken bile zorlanıyorum. Elimi yumruk yapamıyorum. Spora gidiyorum hiçbir aleti düzgün kullanamıyorum. Daha 25 yaşındayım ve yeni evliyim. Günden güne kötüleşiyo parmağım. Belki direk ameliyat der. Nerde yaşıyosunuz ve hangi hastaneye gittiniz?
İstanbulda yaşıyorum benim parmağım ters döndü ondan sonra tendomlar kopmuş canım. Parmağıma çıktı dediler atel taktılar, parmak sabit kalmaması gerekirken haftalarca sabit kaldı.Daha sonra parmağım benden istemsiz hareket ettiğini farkettim ağrılarım vardı. Kastan iğne yapıcaz dediler Düzcede yapıldı bu işlem bu arada. İnanılmaz bir acıydı sadece iğne vurulan yerin şiştiğini hatırlıyorum (bu arada korkutmak gibi olmasın gerçi benim canım çok tatlıdır :halay:)
İğneden sonra rahatladım ama parmak tetik kaldı, hala atıyor yani.
Çok fazla klavye kullanırsam ağrı yapıyor onun haricinde problem yok.
Bu arada sana da çok geçmiş olsun canım sen nerde yaptıracaksın bu işlemi ?

İstanbulda yaşıyorum benim parmağım ters döndü ondan sonra tendomlar kopmuş canım. Parmağıma çıktı dediler atel taktılar, parmak sabit kalmaması gerekirken haftalarca sabit kaldı.Daha sonra parmağım benden istemsiz hareket ettiğini farkettim ağrılarım vardı. Kastan iğne yapıcaz dediler Düzcede yapıldı bu işlem bu arada. İnanılmaz bir acıydı sadece iğne vurulan yerin şiştiğini hatırlıyorum (bu arada korkutmak gibi olmasın gerçi benim canım çok tatlıdır :halay:)
İğneden sonra rahatladım ama parmak tetik kaldı, hala atıyor yani.
Çok fazla klavye kullanırsam ağrı yapıyor onun haricinde problem yok.
Bu arada sana da çok geçmiş olsun canım sen nerde yaptıracaksın bu işlemi ?
Ben de İstanbul'dayım. Beykoz devlet hastanesine gidiyorum. Doktor bana bu hastalığın sebebi şudur diyemem dedi. Yani neden oldu bilmiyorum.

Şimdi çıktım hastaneden. 22 mart için operasyon dedi. Yani ameliyat olcağım. Sürekli kitlenen parmağım doktorun yanında sapasağlamdı hayret ettim:KK12: annem de bir doktora daha görün diyo napsam bilemedim

:KK17:Kızlar bu çarş operasyon olacak sabah erkenden. Basit bir işlem dedi doktor ama açıkçası biraz korkuyorum. Ameliyat hakkında bilgisi olan? daha önce bu ameliyatı geçiren varsa ameliyat yerinin fotosunu atabilecek olan var mı? İnternette saçma sapan dikişler gördüm ürküttü iyice

Arkadaşlar daha önce bu ameliyatı geçirenler bilgilendirirse sevinirim. 22 Mart'ta sağ el yüzük parmağımdan ameliyat oldum. Dikişler kapandı iyileşme sürecinde bala fakat parmağımı tam olarak açamıyorum. Diğer 4 parmağım gibirahat değil. Daha ömce bu ameliyatı olanlar fizik tedavi gördünüz mü? İşe yaradı mı?

annemde bas parmagından ve avuc ıcınden sıkayetcı cok agrıları kasılmaları oluyor ortapedı doktorununda ıcınde katagorılerı var anladıgım kadarıyla hangısınınden randevu almam gerekoyor

X