Tıp ???

Brrk

Dobarlan bırahma kendini
Pro Üye
Anneler Kulübü
18 Mart 2011
7.146
19.439
Kızlar ne olur yardım edin. Tm çıkışlı bir öğrenci tıp kazanabilir mi ?? Çevrenizde kazanan okuyan var mı ??
Bu sene sınava girdim ama istediğim bölüm olmadığı için tercih yapmadım. kesin karar verdim tıp istiyorum:44:

hiç fen bilgisi olmadan nasıl olacak
hem boşver yapma etme hayatını karartma

Biyoloji ve kimyayı halledebilirim deli gibi çalışarak ama fizikten şüpheliyim. Cidden istiyorum çocukkende isterdim ama neden mf seçip hayallerimin peşinden gitmedim bilmiyorum sanırım fizikten korktum :KK43:
Olmaz mı diyorsunuz :KK50:

3 yıl mf okuyan öğrencilerin çoğu tıp kazanamazken
Tm öğrencisi için imkansız bence
Lise hayatında seçmeli olarak fen dersleri aldın mı bilemiyorum ama
Ne kadar almış olsan da ya da fen dersleri ile aran varsa bile çok zor bi ihtimal
İlk girişinde imkansız gibi bişey ama 2 ya da 3 sene daha hazırlanırım diosan o zaman olabilir
Dersane desteğiyle tabi

3 yıl mf okuyan öğrencilerin çoğu tıp kazanamazken
Tm öğrencisi için imkansız bence
Lise hayatında seçmeli olarak fen dersleri aldın mı bilemiyorum ama
Ne kadar almış olsan da ya da fen dersleri ile aran varsa bile çok zor bi ihtimal
İlk girişinde imkansız gibi bişey ama 2 ya da 3 sene daha hazırlanırım diosan o zaman olabilir
Dersane desteğiyle tabi

Dersanede mf derslerinede gireceğim olmasada deneyeceğim ama olmasını çok isterim :KK50:

puanının kırılacağının farkındasındır umarım

fen bilimleri derslerini görmediğin halde sayısal öğrencilerinden daha fazla yapman lazım

tıp fakültesinin puanı da çok yüksek olduğu için heralde bütün soruları doğru cevaplaman lazım

puanının kırılacağının farkındasındır umarım

fen bilimleri derslerini görmediğin halde sayısal öğrencilerinden daha fazla yapman lazım

tıp fakültesinin puanı da çok yüksek olduğu için heralde bütün soruları doğru cevaplaman lazım

Evet biliyorum alan dışı tercih yapacağım için puanım kırılcak. ama ne bileyim özel üniversitelerde yüzde elli burslu falanda olur yeter ki tıp olsun diye düşünüyordum. zaten mf seçmediğim için çok pişmanım olmayacağının farkına vardım umudum kırıldı ama denemekten zarar gelmez heralde :KK43:

Dersanede mf derslerinede gireceğim olmasada deneyeceğim ama olmasını çok isterim :KK50:

Alandışı olduğu için puanın da düşecek
Çok umutlanma derim ben :/
Tıp olması imkansız gibi fakat sağlıkla ilgili bi bölüm olabilir bence tıpı aklından çıkarmalısın
Dediğim gibi 2-3 sene daha hazırlanırsan olabilir ...

ben çok iyi bi lisede sürekli fizik görmeme rağmen fiziği zor yapıyodum ya
aman ayrıca tıp okuyup ne yapacan cidden hayatını karartma bak

Alandışı olduğu için puanın da düşecek
Çok umutlanma derim ben :/
Tıp olması imkansız gibi fakat sağlıkla ilgili bi bölüm olabilir bence tıpı aklından çıkarmalısın
Dediğim gibi 2-3 sene daha hazırlanırsan olabilir ...

Bakalım artık hayırlısı neyse Rabbim onu versin ama gönlümdeki buydu ne yalan söyleyeyim. Ben yinede lys1 ve lys 2 yede gireceğim bir umut. olmazsada artık yapıcak bişey yok. kendim ettim kendim buldum :KK50:

Bakalım artık hayırlısı neyse Rabbim onu versin ama gönlümdeki buydu ne yalan söyleyeyim. Ben yinede lys1 ve lys 2 yede gireceğim bir umut. olmazsada artık yapıcak bişey yok. kendim ettim kendim buldum :KK50:

Tm'de devam etmeseydin keşke
11.sınıfta tm'den mf'ye geçebilirdin
Sen yine de gir tabi sınavlarına
Umarım istediğin sevdiğin biyere yerleşirsin

ben çok iyi bi lisede sürekli fizik görmeme rağmen fiziği zor yapıyodum ya
aman ayrıca tıp okuyup ne yapacan cidden hayatını karartma bak

Evet fizik gerçekten çok kasıyor haklısın ama hayal işte. çok kutsal bir meslek vede çok zor ünivi kazanmak yetmiyor 6 sene okuyorsun sonra bunun tus'u falan var ama değer. sizde doktorsunuz okumuştum bi konuda çok gıpta ediyorum :KK61:

Son düzenleme:
Tm'de devam etmeseydin keşke
11.sınıfta tm'den mf'ye geçebilirdin
Sen yine de gir tabi sınavlarına
Umarım istediğin sevdiğin biyere yerleşirsin

İnşallah canım ya çok isterimm,keşke dediğin gibi yapsaydım ama olmadı işte :KK50:

ben de fazla bilmiyorum ama galiba ukrayna bulgaristan gibi ülkelerde sadece lise diploması ile tıp fakülteslerine gidebiliyorsun.

çok istiyorsan tıp okumak bir araştır istersen.

ben de fazla bilmiyorum ama galiba ukrayna bulgaristan gibi ülkelerde sadece lise diploması ile tıp fakülteslerine gidebiliyorsun.

çok istiyorsan tıp okumak bir araştır istersen.

Aa ilk kez duyuyorum teşekkürler bilgilendirdiğin için hemen araştırmaya başlıyorum :KK71:

Azerbeycan'da falanda dershane ücretleri kadar üniversite ücretleri
Çok istiyorsan oralarıda deneyebilirsin
Eğitimi tartılşılır tabi
Özele de gidebilirsin
Ben de bi sayısalcı olarak hiç bulaşma derim
Kimya,biyoloji halledebilirim diyorsun kusura bakma ama davulun sesi uzaktan hoş gelir hesabı birazda
Benimde tmden ark.larım çok kolay ne var bunda yapamayacak tarzı şeyler söylüyorlardı ama kendi paun türlerinden bile yerleşemediler

Biyoloji ve kimyayı halledebilirim deli gibi çalışarak ama fizikten şüpheliyim. Cidden istiyorum çocukkende isterdim ama neden mf seçip hayallerimin peşinden gitmedim bilmiyorum sanırım fizikten korktum :KK43:
Olmaz mı diyorsunuz :KK50:

imkansıza yakın, biyoloji, kimya lise 1 de görülene benzemiyor ne yazıkki hele ki kimya ilerleyen sınıflarda çok ağır bir ders oluyor, problemler falan:KK35:

fizikten bahsetmiyorum bile:KK24::KK24:

Tamam kızlar ya,çok üzülerek vazgeçiyorum :KK43:

aslında insan hayallerinden vazgecmemeli canım ama işte insan bazı konularda sanssız olunca oluyor işte cok zor oluyo mecburen vazgeciyosun :KK14: tabi özellikle lisede yanlıs bölüm secmek :KK50: ah ah
ama umarım kalbindeki isteklere ulasabilirsin tatlım ya her ne pahasına olursa da olsun ..

Kızlar ne olur yardım edin. Tm çıkışlı bir öğrenci tıp kazanabilir mi ?? Çevrenizde kazanan okuyan var mı ??
Bu sene sınava girdim ama istediğim bölüm olmadığı için tercih yapmadım. kesin karar verdim tıp istiyorum:44:

bizim okulda bi tm öğrencisi tıp puanı almıştı. öğrtmen lisesi çıkışlıyım ben. babası dersane müdürüydü.
tıp da oluyordu hukuk da.. hangisini seçti bilmiyorum ama. hayallerinden vazgeçme. azmin elinden hiçbirşey kurtulmaz. yaşanmış örnekleri var benim tanıdığım böyle hem hukuk hem tıp kazanan arkadaşlarım oldu. yalnız sabah akşam çalışacaksın. başka çare yok..

X