Tıp ???

aslında insan hayallerinden vazgecmemeli canım ama işte insan bazı konularda sanssız olunca oluyor işte cok zor oluyo mecburen vazgeciyosun :KK14: tabi özellikle lisede yanlıs bölüm secmek :KK50: ah ah
ama umarım kalbindeki isteklere ulasabilirsin tatlım ya her ne pahasına olursa da olsun ..

Seni tekrar görmek çok iyi oldu perimle'cim yaaa :))
Aynen yaa yanlış bölüm seçtiiim :KK43:

bizim okulda bi tm öğrencisi tıp puanı almıştı. öğrtmen lisesi çıkışlıyım ben. babası dersane müdürüydü.
tıp da oluyordu hukuk da.. hangisini seçti bilmiyorum ama. hayallerinden vazgeçme. azmin elinden hiçbirşey kurtulmaz. yaşanmış örnekleri var benim tanıdığım böyle hem hukuk hem tıp kazanan arkadaşlarım oldu. yalnız sabah akşam çalışacaksın. başka çare yok..

Yazdığınız yazı çok iyi geldi bana bu kadar olumsuzluktan sonra ben yinede elimden geleni yapacağım olmazsada artık şans kısmet ne yapalım :KK59:

Yazdığınız yazı çok iyi geldi bana bu kadar olumsuzluktan sonra ben yinede elimden geleni yapacağım olmazsada artık şans kısmet ne yapalım :KK59:

yani kısmet ve hayırlısı en başında ama benim böyle arkadaşlarım var. yani etrafımda örnekleri çok.. tm deki kız geldi bizim ( mf bölüümü okuyanların ) önümüze geçti tıp kazandı :KK1:
ne çok deli olmuştuk kendi derslerine baksın bir de bizim alana gözü dikti diye :KK1:
şimdi tıp yada hukukta yani anlayacağın :KK69:

biz sayısala hazırlanırken tm için hazırlanan sayısal arkadaşlarımz da vardı .. pdr ye gittiler onlar da..

ama şöyle birşey de var.. mesela bi arkadasım 1 sene bekledi celal bayar üni. gitti .. şimdi de siyasal bilimler okumak istiyorum doktorlukta mutlu değilim diye konusuyordu.. şuan bi bilgim yok ama doktor ünvanının kazanılmasına bile okumaya değer demişti :KK1:

hayatta herşey olabilir canım. önce sağlam bas ayağını yere keşke dememek için bi karar al ve onun kurallarına uy..
ayrıca başarılar dilerim. rakibim de olsan allah gönlümüzce versin :KK66:

Çook zor ama imkansız değil.Kimya kolaydır yaparsın ama fizik ve biyoloji öyle değildir.Biyoloji her ne kadar ezberlenip yapılabilecek bir ders olarak görünsede fen alanında en az net yapılan alandır çünkü bütün temel bilgileri bilmen ve yorumlama gücünün kuvvetli olması gerek.Puanın kırılacağı için neredeyse bütün soruları doğru yanıtlaman lazım.Eğer şimdi tüm konsantreni fene verirde diğer alanlarda başarısız olursan kötü olur.Hukuk kazanabilirken ondanda olursun.Tabi yinede kendi tercihin gayretin,çaban takdir edilebilecek şekilde ama yinede çok umutlanma derim ben.Tıp olmazsa anestezi,hemşirelik gibi alanları tercih edebilirsin en azından tıpa yakın birşeyler okumak istersen.İleride ne yapmak istediğine iyi karar ver pişman olma sonra (benim gibi) yanlış tercih insanı istemediği yerlere götürebiliyor.

Seni tekrar görmek çok iyi oldu perimle'cim yaaa :))
Aynen yaa yanlış bölüm seçtiiim :KK43:

tesekkür ederim tatlımmm :KK16:
işte bende senin yaptıgın yanlısı yaptıgım için cok üzüntülüyüm ..o yüzden benimde bazı hayallerim gercek olamadı:KK59::KK59:

gerçekten hayalin buysa kimsenin moralini bozmasına izin verme. çalıştıktan sonra her şey yapılır gerçekten. Sadece mf dekiler 1 saat çalışıyosa atıyorum senin 2-3 saat çalışman gerekir. Dediğim gibi hayalin buysa tıka kulaklarını sadece çalışmana bak sen. Tm çıkışlı olup türkiye derecesi yapıp tıpa giden arkadaşım var benim:)

Destek olan olmayan herkese çok ama çok teşekkür ediyorum,iyi ki varsınız. hoşuma gitsin ya da gitmesin fikirleriniz inanın benim için çok değerli ben yienede elimden geleni yapacağım artık olmazsa da kısmet. hangisi hayırlıysa rabbim onu versin.. :KK71:

kızlar niye bu kadar karamsarsınız.sıkı bi şekilde çalışıp iyi de bi dersaneye gidersen olur bence.niye olmasın?takıldığın soruları mutlaka ama mutlaka sor bence.

ben de aynı durumdayım başka bi konuda açmıştım bu konuda cidden imkansız mı??:2:

ben de aynı durumdayım başka bi konuda açmıştım bu konuda cidden imkansız mı??:2:

İmkansız diye bi şey yok, 4-5 yıl hazırlananlar var tıp için. Ben de tıp istiyorum bu 2. yılım. Başkalarından olur ya da olmazlarına takılma. Herkes kendi dünyasına göre değerlendirir. Bunu yapmayı göze alamayanlar hayır der sonuçta. Bu senin idealin yerine olsam sonunu düşünmeden sadece çalışırdım. Tekrar söyleyeyim imkansız diye bi şey yok eğer sen gerçekten çaba gösterirsen. Yoksa acaba olur mu olmaz mı diye seni hiç tanımayan insanların senin hakkında yapacağı yorumlardan medet umarsan olmaz bu iş.

Ama...Çok zor hatta çok çok düşük bir ihtimal.

MF bir öğrenci rahatlıkla TM den giriş yapabilir hiç sıkıntı olmaz ancak aynı şey ne yazıkki eşit ağırlıkçılar için geçerli olmuyor kaybedilmiş koskoca 3-4 yıl var bu 3-4 yılı elbette hepimiz son sene dersanelerle halledebiliriz imkansız olmaması bu yüzden,işte temel sıkıntıı:) Açık konuşuyorum çok çalışman lazım çook.. Sayısal öğrenciler bile kazanamazken senin onları üçe beşe katlaman lazım çalışma olarak

Konu eskiymiş yeni farkettim bir de inşallah kazanmıştır hayallerini gerçekleştirmiştir arkadaşımız:) Böyle niceleri var yanlış tercihler sebebiyle zora giren bkz:'ben'

Herkesin hayali gerçek olsun benim de olsun yaa Allah'ım sen yardım et bizee:116:

İmkansız diye bi şey yok, 4-5 yıl hazırlananlar var tıp için. Ben de tıp istiyorum bu 2. yılım. Başkalarından olur ya da olmazlarına takılma. Herkes kendi dünyasına göre değerlendirir. Bunu yapmayı göze alamayanlar hayır der sonuçta. Bu senin idealin yerine olsam sonunu düşünmeden sadece çalışırdım. Tekrar söyleyeyim imkansız diye bi şey yok eğer sen gerçekten çaba gösterirsen. Yoksa acaba olur mu olmaz mı diye seni hiç tanımayan insanların senin hakkında yapacağı yorumlardan medet umarsan olmaz bu iş.

Sen sayısalcı mıydın peki ? Ben 2 sene sayısal okudum. Çalışma tempon nasıl ? Rahat mısın? :) ( iNŞALLAH SENEYE DERSHANELER KAPANMAZ !!! )

Sen sayısalcı mıydın peki ? Ben 2 sene sayısal okudum. Çalışma tempon nasıl ? Rahat mısın? :) ( iNŞALLAH SENEYE DERSHANELER KAPANMAZ !!! )

sayısalcıyım ben. umarım kapanmaz gercekten ihtiyac var cünkü. bu 2. yılım gayret gösterince oluyor ben su an ygsde 460 ve üstü yapıyorum ortalama mesela. biraz fazla gayret göstermen lazım. her gün cok iyi calısıyorum diyemem ama genelde günde 200 soru altına dusmemeye calısıyorum

Hımm... Ben de bu sene 12.sınıf tmyim. 420 430 aralığında değişiyorum ben de ama tabi henüz fen yapmıyorum çok. Peki geçen sene nasıldı niye tercih yapmadın?:nazar: maşallah nazar değmesin bu arada :KK70:

Hımm... Ben de bu sene 12.sınıf tmyim. 420 430 aralığında değişiyorum ben de ama tabi henüz fen yapmıyorum çok. Peki geçen sene nasıldı niye tercih yapmadın?:nazar: maşallah nazar değmesin bu arada :KK70:

2.yılım olunca olsun o kadar ygs bi zahmet :KK70: benim geçen sene ygs 410du. 25bindeydim sıralama olarak. tavsiyem hız kazanmaya bak. çünkü gerçek sınavda insan oldukça yavaş oluyor. en azından ben öyle olmuştum sosyal yetişmemişti. lys yerleştirme de 430du. Tıp olmadı o yüzden yapmadım tercih :) fen de ygsye yakın artıyo merak etme konuları tam işleyememişsinizdir henüz ondan zaten :) İnşallah hepimiz kazanırız istediğimiz yerleri çabalarımıza değer :)

2.yılım olunca olsun o kadar ygs bi zahmet :KK70: benim geçen sene ygs 410du. 25bindeydim sıralama olarak. tavsiyem hız kazanmaya bak. çünkü gerçek sınavda insan oldukça yavaş oluyor. en azından ben öyle olmuştum sosyal yetişmemişti. lys yerleştirme de 430du. Tıp olmadı o yüzden yapmadım tercih :) fen de ygsye yakın artıyo merak etme konuları tam işleyememişsinizdir henüz ondan zaten :) İnşallah hepimiz kazanırız istediğimiz yerleri çabalarımıza değer :)

İnşallah dediğin gibi olur . Dershanelerin kapanması konusu ciddi gibi ama inşallah öyle olmaz . Şimdi ciddi ciddi fizik çalışmaya başladım. Önce onu bitirmeye çalışıcam ygs den. Sonra da kimya biyoloji . Bir yandan dershane de de işliyoruz hem:KK70: İnşallah başarabilirim :) Eğer olmazsa iki seneye kadar yolu var diye düşünüyorum ...

Son düzenleme:
İnşallah dediğin gibi olur . Dershanelerin kapanması konusu ciddi gibi ama inşallah öyle olmaz . Şimdi ciddi ciddi fizik çalışmaya başladım. Önce onu bitirmeye çalışıcam ygs den. Sonra da kimya biyoloji . Bir yandan dershane de de işliyoruz hem:KK70: İnşallah başarabilirim :) Eğer olmazsa iki seneye kadar yolu var diye düşünüyorum ...

ilk sene gerçekten olur ben biraz asmıştım. okul yoruyo biraz sadece. gelen puana göre hareket etme, idealin yolunda bi puan almaya bak :) olmadı tekrar tabi ama onu düşünme şimdiden sakınn insanı rahatlatıyo salıyosun :)

Bana moral veriyosun :) Etrafımdaki çoğu insan yapamazsın diyor ama. Bir umut dershaneler kapanmazsa gidicem :) Tabi sene sonuna kadar pes etmezsem . Şimdilik sadece fizik çalışıyorum . Onu bitirince ygs biyoloji ve kimyaya beraber çalışcam. İyi gidiyo şimdilik. İnternetten konu anlatımı dinleyip yapıyorum. Çok uzak geliyo ama... ( Bugün de deneme sınav sonucum geldi. Şimdiye kadar ki en kötüsü ):2:

X