Tiroid... Bilgileri....Paylaşım alanı

gecmiş olsunn canumm
ben paratirodimi aldırdım kalsıyum cok yuksekdi aldırmam gerekliymiş biri alındı şimdi kalsıyum normal seviyede
cok hastane cok doktor gezdim sonucunda bi sıkıntım yok cok sükür

Arkadaşlar eşimde hipertiroidi var nodülsüz. T3 ve t4 normal seviyeye indi fakat tsh hormonu yükselmiyor samsundayız özel bir hastaneye gidiyorduk doktor ameliyat dedi açıkcası güvenemedik tecrübeli arkadaşlar fikrinizi merak ediyorum hemen ameliyat şart mı?

Slm kızlar bir sorum olacak levatiron adet düzensizliği yaparmi kaç gün geciktirir

CNM benim adetim geçiyor hamile olma ihtimalimde var aceba ilaçtan dolayimi gecikme yasiyorum yoksa hamismiyim inş hamisimdir
Herkeste farklılık gösterebilir..Ama ben düzenli ilacı kullandığım zaman adetlerimde düzenli oluyor..Ara verdiğim zaman hormonlar yükseliyor ve geçikme yaşıyorum
Test yapmanızı öneririm

tsh ormonunun yuksekligi gebeligi etkiliyormu ya bunu bilmiyordum benimde 5 civarı doktor onemsemiyor benim anneminde boyleymiş genckken ama 3 kardesiz sorun olmamıs

Arkadaslar acil cevap bekliyorum ne olurrr 6 haftalik hamileyim tahlil yapildi tsh 4.56 cikti. Dahiliyeye sevk etti. İlacla duzelir mi. Bebekte beyni etkiliyomus zeka geriligi yapiyomus ne yapacam cok korkuyorummm

bununla ilgili facebookta sayfa oluşturduk grubumuza herkesi bekleriz:TSH TROİD HORMONU YÜKSEK OLAN HAMİLELER VE ANNE ADAYLARI

TSH TROİD HORMONU YÜKSEK OLAN HAMİLELER VE ANNE ADAYLARI

Slm kızlar bende 2011 yılında ameliyat oldum ve atom aldım şu an ilaç kullanıyorum ve bebek düşünüyoruz bir kimyasal birde düşük yaşadım tsh düşük t3 ve t4 normal tsh düşük olduğu içinmiş aranızda tsh düşükken gebe kalan varmı şu an ilacımın değerini düşürdük yukselsın diye tsh 0.08

merhaba Allah sağlıklı sıhatli kucağına almayı nasip etsin cnm benimle aynı durumdasın ve bebeğin doğacak çok sevindim inan gebelikte Bi problemle karşılaştınmı nasıl geçti şimdi nasılsın hemen gebe kaldınmı lütfen bana bilgi verir misin

Cnm bence sen burda yazilanlara fazla kulak verme ben verdim tüm psikolojim bozuldu

Merhaba tecrübelerinize dayanarak bir sey sormak istiyorum ben a.syim yani iltihapli romatizmam var. 4ay once ogrendim. 3ay salazoprin kullandım bu arada b12 ve d vitaminim cok düşüktü igne ve hap da kullandim... 3.ayin sonunda bir gun ateslendim bas agrisindan duramiyordum sağlık ocagina gittim ben ilaclarin mideme zarar verdigini dusunup ilacimi bırakmıştim. Bugun sonuclarimi aldim saglik ocagindan demir eksimligim varmis ilac verdi. Bi de troid hormonlarında biraz bi düşüs var ama cok degil aceleye gerek yok sen 3ay sonra yine olctur bakalım dedi. Sac dokulmelerimi falan her seye romatizmama bagliyordum ancak troid de sorun olabilir mi ya da bu dusus ilaca bagli gecici bir sey olabilir mi bilginiz var mi? T3 2.07 olmasi gereken 2.5 -3.8.. t4 0.69 olmasi gereken 0.60-1.25 .. tsh yaninda anormal bir işaret yok biraz silik çıkmış ama 0.99 sanirim olmasi gereken 0.91-5.1.. ben 0.99 diye yorumlardim 9.99 olsa yaninda isaret olurdu cunku diger anormal değerlerde var. Bunlar sorun mu teskil ediyor yardimci olursaniz cok sevinirim doktor bir sey demedi 3ay sonra olcelim cok bisi yok dedi.

cnm bence troid değerlerin gayet normal yine de dr göster

benim diğerleri normal sınırlarda serbst t4 düşük çıkıyor bi de kolestrol yüksek çıkıyor pkolaşma var adet olduğum için pko da diyemiyorlar ama kilo alma ödem kıl var.insülin direncim yok testesteronum normal

cnm bence troid değerlerin gayet normal yine de dr göster
Iste hafif bir düşüklük var okadar vitaminsizim ki zaten sikayetim cok oyuzden tedirgin oldum biraz iltihapli romatizma ya bi sey daha eklensin istemiyorum ondan tedirgin oldum galiba cevabiniz için cok tesekkur ederim ozaman acele etmeme gerek yok birdahaki ay bir daha olcturur bakarım..

herhangi bir tanı yok galiba.. ts3 de dusukluk var bende de yanında işaret var dusuk gösteriyo umarım geçici bir şeydir tek birinde meydana gelen hafif dusukluk

herhangi bir tanı yok galiba.. ts3 de dusukluk var bende de yanında işaret var dusuk gösteriyo umarım geçici bir şeydir tek birinde meydana gelen hafif dusukluk
çok düşük olmadığı için ilaç verip vermeme de kararsız kalıyorlar ama troid dengesizliği ve kolestrol yüksekliği çok uyuşukluk yapıyor bende türk kahvesi içiyorum.cuma doktora gidicem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…