Tomografi çekildim gebelik için beklemem mi lazım ?

bittercikolatambeniim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
286
64
26
Merhabalar ben 1 ay önce akciğer enfeksiyonuna yakalanmıştım o zaman 1 kez röntgen ceklmşti allahtan o ay gebelik olmadı ve 1 ay antibiyotik kullanıp zor iyileştim
Şimdi de mide ağrısı sırta vurmasıyla 3-4 gün zor dayanıp mecburen hastaneye gittim doktor benden hemen ultrason ve tomografi istedi apandisit şüphesiyle Allah sükür öle bişi çıkmadı ama akut gastrit teşhisi koydu karnıma dokununca bile canım acıyordu her neyse çektiği tomografi de BT, ABDOMEN - ÜST, KONTRASTSIZ
BT, PELVİS, KONTRASTSIZ
Bunları istemiş şimdi bunların radyasyon dereceleri ne acaba suan gebelik yok bir gebenin günlüğü yumurtlama testleriyle yapıyorum hala yumurtlama görmemiştim ona güvenerek gebelik yok diye çektirdim ve yok zaten bence çünkü 2 aydır o testleri kullanıyorum doğru olduğunu düşünüyorum ve mecburdum bunu çektirmek içinde acaba Suan gebelik olmasa da 1-2 gün sonra yumurtlama görürsem deneyeyim mi ? Yoksa beklemek zorunda mıyım ? Bu ikisinin radyasyon seviyesi suan bebek olsa zarar verir mi acaba ?
Babamda cok kızdı sen neden tomografi çekildin o vücutta cok ağır radyasyon bırakıyor diye ben ne bileyim doktor istedi ben ağrıdan zaten o an kötüyüm sinirim bozuldu hemen yoğurt ayran yapıcam her gün şimdi ne yapmam lazım acaba
Bekleyeyim mi bu ay birdahaki ay mı deneyeyim testlere güvenerek yaptırdım bunu umarım yoktur gebelik testi de yapmıştım yok bir şey ama olsa da görmem için çok erkendi zaten

X