Anket toprak yer misiniz ?

toprak yermisiniz ?

• Ankete Katılan
    77
beni yiyebilirsiniz kızlar oldukça tatlıyımdırtatlicadiarzusırnaşık şey

evet doğru söylüyorsunuz ben kendimden bildiğim için nedeninide ii biliyorum kansızlık+demir eksikliğinden kaynaklanıyor...
saygı duyanlara teşekkür ederim ama aramızdaki bi arkadaş beyin eksikliği gibi aşağılayıcı bir hitapta bulunduğu için sizlerin önünde onu kınıyorum herkesin görüşüne saygı duymak lazım haksızmıyım
her zaman ve her konuda saygı ve sevgi çerçevesinde paylaşımlarda bulunursak bence ortam muhteşem olur...:enbuyukkk:

aaaaaaaaaaa bütün yorumları okumadım kim yapmış öyle bi hatayı bakayım:mymeka: olurmu öyle şey tprak yemek oldukça doğal bir şey doktorlar bile açıklıyor bunu demir eksikliğinden kaynaklanan bir durum olduğunu hatta benim bir arkadaşım vardı işi abartmış duvarı kazır dökülen kireçleri yerdi vücudunda eksik olan minarellerden dolayı ona o çok lezzetli ve cazibeli geliyormuş:kahve:

Yenir:) Beşamel sola tavada çevir,yanına bi de yeşil salata yaptın mı,tadına doyum olmaz:))

Duymuştum bunu..Hatta kil de yiyenler vardı..Özellikle hamilelikte yaşayanlar olmuş..Kesinlikle doktora başvurulmalı!

tarifini en kısa zaman da denicem canım sanada yollimmi :roflol::roflol:

valla bende küçükkene yemişim. bende ne halt bulsam yiyomuşum :roflol:
demir eksikliğinden oluyormuş o :kahve:

Yaa küçükken:emir_bebek: yemişim ama şimdi yeme alışkanlığım yok:roflol::roflol: hem neden yiyimki bilmediğimiz bir yararrımı var yoksa:roflol:

Bir akrabamız yiyordu bebekken..... Şimdi organik topraklar var boncuk gibi... onu satarlarken bayanlar diyor ki çocuğunuz yerse bile sorun değil topraktan hiç farkı yok...... Ve hooop atıyor ağzına..... :roflol::roflol:

evet gerçekten çok güzeller...renkli renkli ve zıp zıp bişeyler.ben aklıma geldikçe elimi vazonun içine sokup onlarla oynuyorum.ama normal toprak yenmezzz...iğğğğ solucanlar falan oluyor topraklarda yenmezzz,yenilemez...:1no2::1shok:kafamçokkarıştı

evet gerçekten çok güzeller...renkli renkli ve zıp zıp bişeyler.ben aklıma geldikçe elimi vazonun içine sokup onlarla oynuyorum.ama normal toprak yenmezzz...iğğğğ solucanlar falan oluyor topraklarda yenmezzz,yenilemez...:1no2::1shok:kafamçokkarıştı

aaaaa yenmezmi hiç o solucanlar vitamin deposutatlicadiarzu

Demir ve kansızlık yedirtiyor.Bir arkadaşım var mukavva kağıdı yer, devamlı parçalayıp yanında taşır onları, bahar napayım benim derdim de bu der hep, ağzında eriyene kadar o kağıdı çiğner durur.Zor bir durum hakketten...

evet yiyorum kırmızı belki bilirsiniz içine su koyarar soğuk olsun diye 14 yıldr yiyorum

toprak yiyenleri duydum.bu demir eksikliginden ileri gelen bi durum.yiyen arkadaslar doktora başvurmalısınız kızlar....

öncedende cvp vermişim evet yiyrum dur yediğimin resmini koyayım annemm bıraktım sanıyo ama hala yiyorum bunun gibi kaç tane yedim annem bunarıda yemeyim diye boyattı kardeşlerime

testiok5.jpg

w1200.png

eet bende duymustm demir eksikligi olanlar yerms bende kücükken 1-2 defa yemişim seyy bazen canm hala cekmio degil:eek: özellikle topragı sularlar ya kokusuna bayıllıırrımmmmcokacimcoook

X