Ortopedi topuk dikeni illeti :(

kardeşimde vardı bu illetten ameliyat oldu çok şükür kurtuldu....

kardeşimde vardı bu illetten ameliyat oldu çok şükür kurtuldu....

ameliyat zormu :26:
doktor eşime henüz küçük bu kadar rahatsız etmemsi lazım demis ..
ignelerden sonra gecer gibi oldu ama istirahat vermedi :KK31:

Benim annemde vardi ilac denedi denedi hic bir ise yaramadi. Ne kremler aldik ne kremler 😊 en sonunda artik pes demistik ki annemin hemsire bir arkadasi sogani kaynatip dikenin oldugu yere koy ve sar dedi. Belki kocakari yontemi diyceksiniz ama gecti 3 hafta icinde. Hatta annem sogan bagimlisi oldu hala haftada bir kere bir tam sogan kaynatip aksamlari bir parcasini ayagina sarip yatiyor :)))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

geçtimi peki tatlım? :KK31:
geçerse deneyelim ya :KK5:

ameliyat zormu :26:
doktor eşime henüz küçük bu kadar rahatsız etmemsi lazım demis ..
ignelerden sonra gecer gibi oldu ama istirahat vermedi :KK31:

lokal anestezi oldu bir süre üzerine basmadı ayağının fazla zorluğu olmadı en azından tamamen kurtuldu...

çok geçmiş olsun..

lokal anestezi oldu bir süre üzerine basmadı ayağının fazla zorluğu olmadı en azından tamamen kurtuldu...

çok geçmiş olsun..

:KK5::KK5: ooff ameliyat olmaktan bıktı adam,tm cok tesekkür ederimmm :KK16:

annemde yıllardır bu sıkıntıyı çekti,tabanlıklar işe yaramıyor.
en son lazerle kırdırdı.sonrasında sıkıntı yaşamadı.
kolay gelsin.

annemde yıllardır bu sıkıntıyı çekti,tabanlıklar işe yaramıyor.
en son lazerle kırdırdı.sonrasında sıkıntı yaşamadı.
kolay gelsin.

hah işte bunu soruyorum devletteki doktor baskentte var git ısınlat demis .. :26:
ışınnın herhangi bir zararı varmı? ordaki doktora gidelim biz en güzeli :KK31:

benim annemde başkentte yaptırdı zaten:))
bölüm başkanı ortapediydi sanırım.annem ağrılı değildi demişti öyle hatırlıyorum.
ışının bir zararı varmıydı bilmiyorum ama olsa yapmazlardı heralde.
geçmiş olsun.

Son düzenleme:
benim annemde başkentte yaptırdı zaten:))
bölüm başkanı ortapediydi sanırım.annem ağrılı değildi demişti öyle hatırlıyorum.
ışının bir zararı varmıydı bilmiyorum ama olsa yapmazlardı heralde.
geçmiş olsun.

cook tesekkür ederim,dizde gidelim öyle yapılcak muhtemelenn saolll :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

Oncelikle gecmis olsun esinize. topuk dikeniyle yasayan biri olarak deneyimlerimi size aktarmayi bir gorev bildim :) Topuk dikeniyle ilgili bilinen temel yanlis orda bir diken oldugudur. Aslinda ayaktaki agriyi olusturan diken sekline gelen kucuk kemik parcasi degil, topuktaki asinma sonucu olusan yangidir. Topuk dikeninin gercek adi Plantar Faciitis. yani topugun yogun kullanimindan olusan yangi, inflamasyon ve ordaki planter faciitis dedigimiz kaslarin kisalmasidir. Esiniz deodorant sisesiyle topuguna baski uyguluyorsa bu inflasmasyonu daha da alevlendiriyor demektir. Oncelikle uzun bir sure yaklasik bir ay kadar topuguna buzla soguk kompres uygulamali ve topugunu zorlamamalidir ki bu yangi sureci sona ersin. Ayni zamanda kisalan kaslarin uzamasinin o bolgeyi rahatlattigi bilindiginden surekli baldir kaslarini geren egzersizler yapmalidir. Koruyucu onlem olarak ortasi delik olan epin topukluklari ayakkabisina ve evdeki terliginin icine yerlestirmeli. Bu sekilde oraya daha az baski uygulayacan zamanla o bolge iyilesecektir. Ne yazik ki hic bir zaman tam olarak plantar faciitis ortadan kaybolmaz, topugu zorladigi zaman tekrar hortlayacaktir. Ancak ilk alevli donemi atlattiktan sonra epin topuklu ve egzersizlerle rahat bi sekilde is yasamina devam edebilir diye dusunuyorum.

Oncelikle gecmis olsun esinize. topuk dikeniyle yasayan biri olarak deneyimlerimi size aktarmayi bir gorev bildim :) Topuk dikeniyle ilgili bilinen temel yanlis orda bir diken oldugudur. Aslinda ayaktaki agriyi olusturan diken sekline gelen kucuk kemik parcasi degil, topuktaki asinma sonucu olusan yangidir. Topuk dikeninin gercek adi Plantar Faciitis. yani topugun yogun kullanimindan olusan yangi, inflamasyon ve ordaki planter faciitis dedigimiz kaslarin kisalmasidir. Esiniz deodorant sisesiyle topuguna baski uyguluyorsa bu inflasmasyonu daha da alevlendiriyor demektir. Oncelikle uzun bir sure yaklasik bir ay kadar topuguna buzla soguk kompres uygulamali ve topugunu zorlamamalidir ki bu yangi sureci sona ersin. Ayni zamanda kisalan kaslarin uzamasinin o bolgeyi rahatlattigi bilindiginden surekli baldir kaslarini geren egzersizler yapmalidir. Koruyucu onlem olarak ortasi delik olan epin topukluklari ayakkabisina ve evdeki terliginin icine yerlestirmeli. Bu sekilde oraya daha az baski uygulayacan zamanla o bolge iyilesecektir. Ne yazik ki hic bir zaman tam olarak plantar faciitis ortadan kaybolmaz, topugu zorladigi zaman tekrar hortlayacaktir. Ancak ilk alevli donemi atlattiktan sonra epin topuklu ve egzersizlerle rahat bi sekilde is yasamina devam edebilir diye dusunuyorum.

doktorumuz demişti deodorant sisesinde hareketi :44: :26: :KK53:
soguk iyi mi gelir demek,hic denemedik .. ama ısın tedavisiyle hallettircez gbi tesekkürlerrr :KK16::KK16::KK16::KK16:

Doktor sanirim deodorant sisesini ayagin kavisli kisminda cevirmesini soylemistir. Oranin esnemesini saglar bana da ayni oneriyi bu sekilde soylemisti doktor. Buz da agrisini hafifletecektir.

ilginize tesekkürler :KK16: umarım kurtulur topuk dikeni illetinden kocisim :KK14::KK14::KK14:

Geçmiş olsun canım benim de vardı bitane iğne vuruldum kaç yıl geçti üstünden daha çıkmmadı canım :26:

Geçmiş olsun benim annemde de vardı topuk dikeni gitmiş olduğu fizik ted.merkezinde bir yöntem uygulandı elektro şok olabilir adı tam olarak bilmiyorum çünkü eğer bu tedavi işe yaramazsa iğne ve ameliyat tedavisi demişti fakat uygulanan yöntem başarılı oldu şimdi gayet sağlıklı 4 seneyi bulmuştur tedavi olalı.

Geçmiş olsun benim annemde de vardı topuk dikeni gitmiş olduğu fizik ted.merkezinde bir yöntem uygulandı elektro şok olabilir adı tam olarak bilmiyorum çünkü eğer bu tedavi işe yaramazsa iğne ve ameliyat tedavisi demişti fakat uygulanan yöntem başarılı oldu şimdi gayet sağlıklı 4 seneyi bulmuştur tedavi olalı.

bizde baska doktora gitcez bakalım insallah bizimkide gecer cnm saol :KK39::KK39::KK39:

X