Topuk dikeni....

aynı sorunla annemde karsılasmıstı onada doktor mantar taban verdi ayakkabısını içine yerlestırdıler iyileşti ve tekrarlamadı da

Emez cim canım benim denemiştim verdiğin bitkisel ilacı evet faydasını gördüm ama 7 ay kadar sürdü.Ben devamlı dolaşarak çalışan bir insan olduğum için tekrarladı. Yine deneyeceğim..

Sayın Erman Toroğlu'nun Hürriyet Gazetesi'nden görüp te uyguladığım bir tedavi yöntemi. Eğer bu dertten muzdaripseniz muhakkak uygulayın. İşte o tedavinin Hürriyet Gazetesi'nda çıkan yazısı:

Hakemdim, topuk dikeni çıktı. Hoş deveyi diken yaralarmış, o da ayrı bir olay. Ama topuk dikeni bende çok hasar bıraktı.
Kortizonlu iğneler oldum. "Ameliyat" dediler korktum. Sonra bando, mızıkada çalışan bir astsubay arkadaştan bir telefon aldım. Bana bir tarif verdi. "Ben bu sayede atlattım" dedi.
Üç günde geçer
Ama bana bu tarifi verdiklerinde "Hadi lan oradan" diye içimden geçirdim. Ama denize düşen yılana sarılır misali oldum. "Sen de dene" dedi. İsterseniz bu tarifi size vereyim, çok basit.
Üçte iki Vicks'i, üçte bir balla bir kapta karıştırıyorsunuz. En az yarım saat ayağınızı bileğinizin bir karış üzerine kadar mümkün olduğu kadar sıcak suda tutuyorsunuz. Suya devamlı sıcak takviyesi yapıyorsunuz. Sonra ayağınızı kuruluyorsunuz. Bu bulamacı iyice masaj yaparak bileğinizin dört parmak üzerine kadar yediriyorsunuz. Sonra da bir parça jöle gibi üzerine sürüp bir ayağınıza naylon torba geçiriyorsunuz.
Doktorlarla tartıştım
Üzerine de çorap. Bu işlemi akşam yatmadan yapıyorsunuz. Sabaha kadar böyle kalıyor. Sabah çıkarıyorsunuz ayağınızı yıkamıyorsunuz. Silip normal çorabı giyip hayata devam ediyorsunuz. Üç gün yapıyorsunuz. Bende bir şey kalmadı 7-8 kişide de bir şey kalmadı. Sonra gittim doktor arkadaşlarla bunu tartıştım.
Topuk dikeni herkeste olabilir. Sizdeki ağrıyordur, başkasında ağrımaz. Sebebi bu topuk dikeni yerinden çıkıp başka yere batınca o ağrıyı veriyor. Siz bu işlemle adaleyi hamur hale getiriyorsunuz. O da eski yerine gidiyor. Geçme sebebi de öyle. Hakemdim bunu geçirdim.

ARKADAŞLAR ANNEME YAPTIM 3 GÜN AĞRISI KALMADI..AMA SÜREKLİ YAPMAK GEREK SANIRIM

bencede sıksık yenilemek lazım yada dikkat etmek..Çünkü benim içinde bir süre çözüm oldu..Havalar çok ısınmadan naylon geçirme etkileyeceği için ısınmadan yapacağım tekrar...deneyin sizde ...

benimde annemde var. burdaki kürü not aldım. uygulayalım bakalım inşallah işe yarar.

reebok marka sı topuk dikeni için ayakkabı üretmiş biraz kaba ama etkili gerçekten ben kullandım tavsiye ederim ayrıca ayağınızın altında kalın yuvarlak oklava gibi odun çevirin rahatlatıyo

canım benim annemdede var
iLaç kuLLandı ayakkabı tabanı kuLLandı geçmeyince bidaha gitti doktora,kumda yürü yada Lazer yapaLım demiş
maLum antaLyada oLunca sahiLden boL ne var yürüyo bakaLım işe yarıcakmı
dene istersen

ben o illeti 1 senedir çekiyorum.

öncelikle konuyu araştırın bu konuda internette yayınlanmış makaleler var onları okursanız bilgi sahibi olursunuz...
topuk dikenine sebep olan başka sorunlar var önce onların tespit edilemsi ve tedavi edilmesi gerekiyor ama topuk dikeni belli tedavisi olmayan bir hastalık malesef.
bende uzun yürüyüşlerle dolu bir haftanın ardından şiddetli bir batma hissetmiştim ve o günden beri çekiyorum özellikle sabah yaktan kalktığınızda veya uzun süreli oturup sonra yürüdüğünüzde daha şiddetli hissedilen bir durum. Bende oluşma sebebi 1. si düz tabanlık imiş o da sürekli spor ayakkabı giymekten kaynaklanıyor veya babet falan...
Arada hafif topuklu ayakkabı ve ortopedik ayakkabı giymek şart. Bunun dışında 2. sebep ise fazla kilolar... E mantıklı da benim ayaklarım 36-37 kilo 84 falandı nasıl taşısın o ufacık ayaklar o kiloyu
kilo vermek ve doğru ayakkabı sorunu azaltıyor ama tedavi derseniz burada yazan tüm kürleri denemiş, topukluk, tabanlık kullanmış biri olarak söylüyorum:
tek çare egzersiz gibi görünüyor kızlar selim murağbi diye bir dr var ben onda duymuştum bu hastalık kasla alakalı olduğu için o kasın uzaması güçlenmesi lazım bunun için 2-3 egzersiz var onları hergün yapmak gerekli o zaman iyileşiyorsunuz yoksa öldür allah geçmiyor, benimki ileri seviye demek...
bunun dışında ayakkabı tercihi:
polaris in 5 nokta serisi
rebook un easytone serisi
ceyo nun klasik ev terlikleri
laydfalcon un topuk dikeni için özel yapım terlik ve ayakkabıları
bricenstok un terlikleri (tuzlu ama)

ben resmen ayakkabı dolabımı yeniden oluşturdum bunların dışında ayakkabı giyemiyorum babetlerin düz ayakkabıların hepsini verdim valla

bu terkibi deneyen oldumu acaba benim her iki topuğumdada var bu illetten bir sürüşey denedim ama olmadı

Arkadaşlar topuk tikenine at kestanesi kremi cok iyi geliyormus yanı sıra baska şeylerede iyi geliyor biraz pahalı ama cok faydalı arastırın bence ...

Size bir sır vereyim, bende işe yaradı. Topuk dikeni için, ayağını sandalyede veya koltukta otururken ileri doğru uzatabildiğin kadar uzat gerdir, sonrada ayaklarını çekebildiğin kadar çek, bunu mümkün oldukça çok yapınca ağrılarınız azalacak, artık kızımla koşabiliyorum:) tabi tabanlık kullanmaya ayakta şişe yuvarlamaya da devam....

Herkese çok geçmiş olsun. Benim iş arkadaşımın topuk dikeni için hastanede "eswt" adında bir yöntem uygulandı, arkadaşım gayet memnun. Sizler de bir araştırın isterseniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…