Tozlu ev

julietxx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2017
27
17
27
merhabalar. Yeni evliyim ve kendi çapımda temiz bir insanım. Eşimin toza alerjisi var bu sebeple her gün evi temizlemem gerekiyor çünkü en ufak uçan toz bile defalarca hapşurmasına tıkanmasına sebep oluyor.
Her gün süpürüp sildiğim toz aldığım halde ertesi gün sanki bir haftadır temizlik yapmamışım gibi oluyor ev. Bütün eşyalarım yeni ilk defa kullanılıyorlar. Çoğu insan yeni eşyanın böyle toz yapacağını söylüyor ama bana aşırı geliyor. Ya da dikkat ettiğim için gözüme batıyor bilmiyorum ama çok rahatsız oluyorum. Evin geç tozlanması için ne yapmam gerekiyor? Her gün 2 3 saat temizlik yapmaktan çok sıkıldım ve yoruldum. Bir de ev büyük daha da çok yoruluyorum.

Hayirli olsun.
Halilarin cok toz yapar onlari bir kac kez yikamaya verirsen toz azalir.

Imkaniniz varsa camasir kurutma makinesi alin en cok tekstilden toz oluyor kurutma makinesi cekiyormus.

Birde pronto ahsap temizleyicisiyle toz alabilirsin kopuk seklinde oluyor.

merhabalar. Yeni evliyim ve kendi çapımda temiz bir insanım. Eşimin toza alerjisi var bu sebeple her gün evi temizlemem gerekiyor çünkü en ufak uçan toz bile defalarca hapşurmasına tıkanmasına sebep oluyor.
Her gün süpürüp sildiğim toz aldığım halde ertesi gün sanki bir haftadır temizlik yapmamışım gibi oluyor ev. Bütün eşyalarım yeni ilk defa kullanılıyorlar. Çoğu insan yeni eşyanın böyle toz yapacağını söylüyor ama bana aşırı geliyor. Ya da dikkat ettiğim için gözüme batıyor bilmiyorum ama çok rahatsız oluyorum. Evin geç tozlanması için ne yapmam gerekiyor? Her gün 2 3 saat temizlik yapmaktan çok sıkıldım ve yoruldum. Bir de ev büyük daha da çok yoruluyorum.
Yeni hali yapiyor tozu. Nemli bir fircayla fircalayin. Gecen sene bende yeni hali aldim salona. Surekli tozak olusuyordu. Bir kac kere fircalayinca rahatladim. Toz almak icinde pronto nun ahsap temizleyici urunu var. Onunla yerleri mobilyalari silebilirsiniz.

Bir kaç yıl (3 sene süreni gördüm) halıların tüyleri yüzünden tozdan kurtulamayacaksınız.
Bazı markaların tozu engelleyen ürünleri var işe yarar mı bilmem.

Cocugu alerjik olan arkadaslar vardi Markasini unuttum bir urun kullaniyorlar,Hali koltuk perde vs.tozu oyle bir yutuyormuski sasar kalirsin demisti. O ev aletinden kullanan yok mu yahu adini yazsalar.

Halı yerine kilim alsaydınuz keşke. Benim de oğlum alerjik bronşit. Bi sürü şeye alerjisi var en çok toz ve akarlarına karşı. Hergün ev temizliyorum bende ama halılarımı kaldırdım yerine 60 derecede yıkanan kilimlerden aldık doktor tavsiyesiyle. Bi de temizlik robotu aldık normal süpürge kullanmıyoruz. İnanın evde zamanla toz azalarak kayboluyo. Hem bu robotla halı koltuk ve yatak yıkanıyo. Ayda bi muhakkak hepsini elden geçiriyorum. Duvar camlar kapılar aklınıza gelcek her şeyin tozunu alması için başlıkları var. Normal toz aldıktan sobra üstten robotla çektirip kalan tozları da yok ediyorum.

Antialerjik kılıflar kullanmamızı söyledi doktor yatak yastık ve yorganda. Battanşye ve peluş kesinlikle yasak. Toz tutan fazla eşyaları topladım resim süs eşyası ne varsa. Ve fazla olan her şeyi dolaplara kaldırdım.

Evet zor bi durum ama astıma çevirmemesi için dikkat mecbur olan bi durum.

Ben size bir de İbrahim Saraçoğlu nun keçiboynuzu kürünü tavsiye ediyorum bi araştırıp yapın. Benim oğluma epey faydası oldu şükürler olsun.

Benimde var herşeye alerjim yatak odam, mutfakda halı kullanmıyorum evde toz tutucak süs eşyası ,yapay çiçek Yok birde çamaşır için kurutma makinesi aldım şuan ne kaşıntı ne hapşurma yaşıyorum evi hergün havalandırıyorum birde şuan ilaç kullanmayı bıraktım şükür ara sıra hayvanları çok el sürdüğüm zaman dikkat etmezsem kabarma oluyor vücudumda onuda iğne yaptırıyorum

Halıların üzerine çarşaf ile kapatın misafir gelince açarsınız. Halı çok toz yapıyor. Ev cadde üzerinde veya inşaat varsa etrafında yine toz olur. Bir de oturduğunuz yerde tozu çeken aletler var onu kullanın bende var ben çok memnunum

Öneriler için herkese teşekkürler. Evi her gün prontoyla siliyorum ve sadece salonuma halı aldım diğer odalar hep kilim. Belki dediğiniz gibi yıkarsam geçer. Koslanın elde halı şampuanı ile koltuklarmı ve halımı silmeye karar verdim.

Merhaba benimdw olmuştu yeni halıdan dolayı ben hali yıkama fırçasıyla ıslatıp fırçaliyordum biraz azalmıştı ama yikatmak daha iyi oldu sizde arada fırçalayın obek obek toz çıkıyor.

Halı yerine kilim alsaydınuz keşke. Benim de oğlum alerjik bronşit. Bi sürü şeye alerjisi var en çok toz ve akarlarına karşı. Hergün ev temizliyorum bende ama halılarımı kaldırdım yerine 60 derecede yıkanan kilimlerden aldık doktor tavsiyesiyle. Bi de temizlik robotu aldık normal süpürge kullanmıyoruz. İnanın evde zamanla toz azalarak kayboluyo. Hem bu robotla halı koltuk ve yatak yıkanıyo. Ayda bi muhakkak hepsini elden geçiriyorum. Duvar camlar kapılar aklınıza gelcek her şeyin tozunu alması için başlıkları var. Normal toz aldıktan sobra üstten robotla çektirip kalan tozları da yok ediyorum.

Antialerjik kılıflar kullanmamızı söyledi doktor yatak yastık ve yorganda. Battanşye ve peluş kesinlikle yasak. Toz tutan fazla eşyaları topladım resim süs eşyası ne varsa. Ve fazla olan her şeyi dolaplara kaldırdım.

Evet zor bi durum ama astıma çevirmemesi için dikkat mecbur olan bi durum.

Ben size bir de İbrahim Saraçoğlu nun keçiboynuzu kürünü tavsiye ediyorum bi araştırıp yapın. Benim oğluma epey faydası oldu şükürler olsun.
Ihlasin robotumu bu bahsetigin.

:))) inan can çekmiycek gibi değil. Çok güzel bi şey ya. Bi de temizlik yaptığında mis gibi kokuyo her yer. Koltuk yatak halı puf puf kabarıyo parlıyo yumuşacık oluyo :)) amma reklam yaptım hee :KK70:
Gozum dysonlardaydi ama bu bi baska yikamasi var herseyi var :))
Gule gule kullan masallah diyelimde nazar degmesin simdi :KK70:

X