TRANKO BUSKAS kullananlar buraya lütfen!

nemesis17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2013
180
11
arkadaşlar benim psikiyatri doktorum xanaxı kesti ve tranko buskas denilen ilacı yazdı bu ilacı ilk defa kullanıcam.olası yan etkileri var mıdır ? ve sakinleştirici olduğunu söylüyorlar ama bir yerde antidepresan olarakta geçiyordu bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilir mi acaba ??

tranko buskas psikolojik mide ile ilgili problem olduğunda verildiğini ve doktor kontrolü dışında uzun süreli kullanıldığında bağımlılık yaptığını okumuştum

tranko buskas psikolojik mide ile ilgili problem olduğunda verildiğini ve doktor kontrolü dışında uzun süreli kullanıldığında bağımlılık yaptığını okumuştum

mide ile mi ilgili ? bana psikiyatri doktorum panik atak için yazdı bu ilacı mide ve panik atak ne hoş çelişki garipsedim açıkcası

şu an bende kullanıyorum. sakinleştirici olarak verdi bana da doktorum. antidepresan ile birlikte kullanıyorum. bitkisel olduğunu okumuştum bir yerde. ben bi zararını görmedim :)

şu an bende kullanıyorum. sakinleştirici olarak verdi bana da doktorum. antidepresan ile birlikte kullanıyorum. bitkisel olduğunu okumuştum bir yerde. ben bi zararını görmedim :)

hmm ben pek bir farkını göremedim ilacın sanırım kullananlar memnun

mide ile mi ilgili ? bana psikiyatri doktorum panik atak için yazdı bu ilacı mide ve panik atak ne hoş çelişki garipsedim açıkcası
üzerinden oldukça zaman geçmiş ama yine de yazayım dedim.mide için derken psikolojik kaynaklı mide problemleri için demek istedim. hiç duymadınız mı stresten mideine kramplar giren. bende panik ataktan dolayı kullandım pek faydasını görmedim ve bıraktırdı doktorum. benim mideme vuruyor sürekli bulantı vardı oyüzden vermişti.

üzerinden oldukça zaman geçmiş ama yine de yazayım dedim.mide için derken psikolojik kaynaklı mide problemleri için demek istedim. hiç duymadınız mı stresten mideine kramplar giren. bende panik ataktan dolayı kullandım pek faydasını görmedim ve bıraktırdı doktorum. benim mideme vuruyor sürekli bulantı vardı oyüzden vermişti.

hmm daha once duymamıstım

arkadaşlar doktor bana bu ilacı yazdı bugün
benim kasıklarımda geçmeyen bir ağrı var hiçbir şey çıkmayınca sanırım psikolojik nedenlerle ağrım olduğunu düşündü ve bu ilacı yazdı
fakat tedirginim internetten araştırdığım kadarıyla uyuduktan sonra uyanmak biraz zor oluyormuş kullanan var mı acaba korkuyorum içmeye

Ben bu tarz ilaçların hepsinin bir bağımlılık oluşturduğunu düşünüyorum birkaç yazıda okumuştum bununla ilgili her şeyden önce. İlaçsız iyileşmenizi dilerim. Çok geçmiş olsun acil şifalar.

bende bu ilaçtan arkadaşım kullanıyordu o vermişti 2 defe kullandım.Geçen sordum eczaneye vermedi reçetesiz..........aşırı takıntılı gerginnn biriyim :KK43:

annemede nevralji için verdi nöroloji doktoru kullanırken hiç bir sorun yaşamadı..xanax ve tranko buskas arasında dağlar kadar fark var.ne diye sorsan sayamam orası ayrı ama Hoppageçmiş olsun

herkesin bünyesi farklıdır. bağımlılık da öyle bir kutu ile olmaz arkadaşlar. bağımlılık yaptığını düşünmeniz sizi psikolojik olarak etkileyecektir. doktorun önerdiği şekilde kullanıp, bırakınız. geçmiş olsun.

kızlar bende lustral 50 mg ve tranko buskas 20 draje kullanıyorum.Bende aşırı takıntılıyım delircek gibi oluyorum.Nefesimi sayıp tutuyorum felan 15. Günü geçtim iyi gelir inş ...ağrılarım var benimde yıllardır.Bence kullanın benim ellerim titriyor felan utanıyorum çay götürmeye misafirlere felan :KK43:

kızlar bende lustral 50 mg ve tranko buskas 20 draje kullanıyorum.Bende aşırı takıntılıyım delircek gibi oluyorum.Nefesimi sayıp tutuyorum felan 15. Günü geçtim iyi gelir inş ...ağrılarım var benimde yıllardır.Bence kullanın benim ellerim titriyor felan utanıyorum çay götürmeye misafirlere felan :KK43:

merhaba, takıntılar için bazı doktorlar Lustrali veriyor ama kesinlikle doğrudan bir etkisi yoktur. Lustral de "seratin" maddesi var, yani mutluluk hormonu seratonik takviyesidir. Benim de takıntılarım vardı ve Paxera isimli ilacı verdi doktor, bu da antidepresan olarak geçiyor ama mutluluk vermeyip yalnızca takıntıları cımbızla çeker gibi söküp alıyor. Etken maddesi "paroksetin". Yoğun takıntılarınız varsa doktorunuza bu ilaçtan bahsedin…
Ben depresyonda değildim ama takıntılarım (obsesyon) yaşam kalitemi etkilemeye başlamıştı, bu da dolaylı bir depresiflik yaratıyordu. Paxera kullandım ve tümünden kısa bir sürede kurtuldum, üstelik yoğun bir doz uygulaması da planlamadı doktor… 6 aylık tedavi süresince dozu düşük tuttuk yani.

İlacı ise asla aniden bırakmamak lazım, kulak içindeki denge sıvısını fazlaca etkileyip vertigo'ya bile sebep olabiliyor.

Aradan 2 yıl geçtikten sonra ise şehir değiştirme ve mutlu olunamayan bir çevre ile yeniden benzer belirtiler gösterince tekrar doktora gittim bu sefer Lustral verdi ve farklı etkileri olduğunu gördüm. Lustrall çiçek gibi ilaçtır, yalnızca mutluluk hormonu sağlar ve hayata daha mutlu gözlerle bakmanıza yardımcı olur, bu da sıradan sorunları yaşamınıza almanızı engellediği için sıkıntılı ve sürekli şikayet eden biri olmamanızı sağlar. Genel olarak hayatınızda tatmin duygusu içinde olursunuz. Mutlu olduğunuz için takıntılarınız hafifler yani anlatabiliyor muyum… ama aslında beynin o bölümünden takıntılı davranışları Paxera'da olduğu gibi bir cımbızla çekip alma olmaz… Ayrıca dolaylı olduğu için Lustral ile tedavi daha uzun zamana yayılır… Doktorlar elbette tüm ilaçları biliyorlar, etken maddelerini ve etki sürelerini de ama ilaç firmalarıyla kurdukları bağlantılar yüzünden etki süresi uzun olsa da bazı ilaçları daha sık tavsiye ettiklerini düşünüyorum, yani mesela Paxerayı sağlayan firma ile ilişkisi yoksa Lustrali veriyor gibi… mesela… ayrıca belirtmek isterim Paxera bir miktar kilo alımı da yapıyor… çok değil ama az...

Ben doktor değilim ama iki ilacı da kullandığım ve etkilerini net olarak gözlemelediğim için yazıyorum. Mesela Lustrali kullandıktan sonra da çok sevdim ben, hafif bir ilaç ve yaşam kalitesini de bozmayan, olumsuz yan etkileri olmayan bir ilaç. Hatta depresyon tedavisi bittikten sonra da dönem dönem aşırı mutsuz hissettiğimde, kendi irademle yarım doz kullandım... Regli dönemi sendromları gibi, duygusal boyutta evliliğime etki eden gerginliklerim oluyordu, yine faydasını gördüm ama ilacın aralıklı kullanılmasının da çok zararlı olduğunu biliyordum. Eşi doktor olan bir arkadaşımdan eşine sormasını istedim (çünkü bazen ticari ilişkileri yüzünden gerçekten doktorlara güvenemiyorum -boşu boşuna ilaçla doluyoruz-), o da "Kesinlikle ara ara kullanıcaksa antidepresan almasın, sinirsel bağışıklık sistemini olumsuz etkiler. Onun yerine dönemlik de kullanılabilecek, özellikle regl dönemi gerginlikleri ve sinirsel miğde ağrılarına etkili Trankobuskas kullansın" demiş. İnternetten araştırdım gerçekten de özellikle bunun için olan bir ilaçmış ve antidepresanlar gibi uzun süreli tedaviler için değil dönemlik kullanımlar için tasarlanmış… Etken maddesi "medezepam", bu ismin latince anlamı da "geçmişte olan şeyler"… yani kuruntular olarak yorumladım ben bunu, demek ki ona iyi geliyor dedim… Panikatak meselsi de buna iyi bir örnektir… etkileri araştırmaya devam ediyorum, merak edip bu siteye de girdim ama hani bilemiyorum … sanırım sadece bu dönemlerdeki gerginliklerimden kurtulmak için alıcam bu ilacı.

Neyse biraz uzun oldu anlattıklarım, kusurabakmayın... ama bence her ilacın etken maddeleri çok kesin farklılıklarla farklı problemlere çözüm oluyor. Mutsuzluk başka şey, takıntılar başka şey, kuruntular bambaşka bir problem... Elbette ezbere ilaç kullanmamak lazım, özellikle etken maddenin araştırılması lazım diye düşünüyorum o yüzden buraya kullanımda fördüğüm farkları ayrınlıtı şekilde yazmak istedim. geçmiş olsun herkese… kimse depresyonda olmasın, gergin de olmasın, takıntılı hiç olmasın… hepsini bildiğim için ne menem ne beter şeyler olduklarını da çok iyi hatırlıyorum. Hepsi o esrarengiz kıvrımlara sahip beynimizin bize oyunları ve arıza veren yeri nokta atışıyla düzetmek mümkünse bunun çaresine bakıp yaşamdan keyif almaya geri dönülmeli diye düşünüyorum:KK28:

Sevgiler ve mutluluklar dilerim :)

Son düzenleme:
tekrar düzenlemeye çalıştım ancak mümkün olmadı "seratin" yazmışım yanlış: etken madde "sertralin" olucak, mutluluk hormonu olarak "seratonik" yazmışım o da "seratonin" olucak seratonin takviyesi yani… hatalar için kusura bakmayın :KK48:

keşke seratonik de olsa .. öyle bi tonik olsa...hım hımm evet olsa...

Segult Merhaba

Cok guzel anlatmissin ağzina eline saglik
Endise ilacina ihtayicim oldugunu farkettim

X