Transfer Sonrasi İdrar Testi Acil Bakinn!!

Damla3434

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2021
85
16
26
Hanımlar merhaba ilk tüp bebek deneyimim Transferim 31.12.2020 de oldu. Benim embriyolarim dondurulup 2 hafta sonra verildi adetimden sonra.2 adet embriyo yerlestirildi. Ben transferin 6 günü test yaptım pozitif gördüm fakat şuan 9 günüm test yaptığım da herhangi bir sonuç çıkmıyor cok çok silik çıkıyor acaba düşük mü yaptım hiçbir ağrım sızım da kanamamda su zmaana kadar olmadım kafayı yiyecem fikri olan yazsın.

Hanımlar merhaba ilk tüp bebek deneyimim Transferim 31.12.2020 de oldu. Benim embriyolarim dondurulup 2 hafta sonra verildi adetimden sonra.2 adet embriyo yerlestirildi. Ben transferin 6 günü test yaptım pozitif gördüm fakat şuan 9 günüm test yaptığım da herhangi bir sonuç çıkmıyor cok çok silik çıkıyor acaba düşük mü yaptım hiçbir ağrım sızım da kanamamda su zmaana kadar olmadım kafayı yiyecem fikri olan yazsın.
Burada ogrendiklerime gore test gunu gelmeden yapilan test yalanci pozitif sonuc veriyormus. Sabirla gününü bekleyin.

Umarim öyle değildir çok teşekkürler
Verilen ilaclarin salgiladigi hormonlar sebebiyle bu oluyormus. Bu sebeple test gunu gelmeden test yapilmamasi gerekiyormus. Yani zamanı gelince yapilan test pozitif ciksa bile ilk yaptiginiz pozitif test yalanci pozitif. Vakti gelmeden test yapmayin.

Verilen ilaclarin salgiladigi hormonlar sebebiyle bu oluyormus. Bu sebeple test gunu gelmeden test yapilmamasi gerekiyormus. Yani zamanı gelince yapilan test pozitif ciksa bile ilk yaptiginiz pozitif test yalanci pozitif. Vakti gelmeden test yapmayin.
Yalancı pozitif dediğinizi yanlış sonuç olabilir gibi birseymi

Bu transferlerde en sağlıklı sonuç 14.gün demişti 5 kez tüp bebek yaptıran arkadaşım. Ilacın etkisi ile yüksek çıkıp etki geçince belli olur her şey. Doktorunuzun gününü bekleyin sakin olun. Yani basta yüksek çıkması ilaç etkisinden. Sakin olun. Belki de stress ve üzüntü ile bebeğinizi oaybedeceksiniz. Lütfen sakin sakin sakin

Şimdi bir yerde okudum, 11. Gün-de 4.55 cıkmış sonra gebe olduğumu öğrenmiş. Allah büyük. Ederim canım inşallah Rabbim bu konuda daha fazla sınamasın. Tez zamanda kucağınıza alın bebeğinizi insallah

Transfer oldunuz gebe olmasanız da silik çıkabilir. Doğru sonucu Su an göremezsiniz. Ilacın etkisi daha geçmedi vücudunuzdan. Yalancı betahcg salınımı yaptı ilaç. Döllenmiş yumurtanızın östrojen üretimini arttırmak için. Daha sonra vücut östrojen kesecek ve progesteron üretmeye baslicak. Siz Su an ilaç etkisinde olduğunuz için ne gebe olduğunuzu ne olmadığınızı bilemezsiniz. 14. Gün geçecek etkiniz. Ki dokto4unuz da sizi 14. Gün olan pazartesi çağırmış.
Bak bunlar hep erkenden test yapan bir arkadasa yazilmis seyler. Lutfen oku.

Cok eşekkür ederim umarım hamileyimdir içimi cok rahatlattin acaba su zamana kadar hiç agrim sızım olmaması normal mi

Evet aynen arkadaş doğru söylemiş yanlış sonuç çıkar ilk başta. Transferden sonra en az 14 gün bekleyip öyle test yaptirmalisiniz
Doktorum 12 günü test dedi bakalım hakkimizda hayırlısı olsun teşekkür ederim. Acaba bu ağrının sizimim olmamasi normalmi

Dondurulmuş transferde çatlatma iğnesi kullanmadıniz değil mi?

Yalancı pozitif dediğinizi yanlış sonuç olabilir gibi birseymi
Arkadaşın dediği şey taze transferde oluyor çatlatma iğnesi etkisi denilen şey sizinki dondurulmuş böyle bişey olma ihtimali yok ama kimyasal gebelik yaşamış olabilirsiniz

Doktorum 12 günü test dedi bakalım hakkimizda hayırlısı olsun teşekkür ederim. Acaba bu ağrının sizimim olmamasi normalmi
Ben de ilk gebeligimde ağrı sızı yaşamadım. Mide bulantısı vs hiç biri olmadi. Hatta kalbi durmuştu ben yine hiç belirti yaşamadım. Bunların hepsi normal. Doktora sormuştum. Her 2 kadından 1 i hiç etkilenmez demişti. Sen bir yerlere uzanma esneme hareketleri ağır spor vs. Ağır kaldırma şimdilik bekle bakalim.

Ben de ilk gebeligimde ağrı sızı yaşamadım. Mide bulantısı vs hiç biri olmadi. Hatta kalbi durmuştu ben yine hiç belirti yaşamadım. Bunların hepsi normal. Doktora sormuştum. Her 2 kadından 1 i hiç etkilenmez demişti. Sen bir yerlere uzanma esneme hareketleri ağır spor vs. Ağır kaldırma şimdilik bekle bakalim.
Kanamam olacak diye ödüm kopuyor o yüzden hicbirsey yapmıyorum saol canim cok

X