Transferde idrara sıkışık olma sorunsalı.

Momofthecats

If not now, when?
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2022
795
1.614
Kizlar herkese iyi aksamlar. Ilk tup bebek denememi Aralik ayinda yaptim ama malesef sonuc negatif geldi. O surecten aklimda kalan sadece ve sadece idrara sıkışık olma zorluguydu. Normalde de idrarini tutan bir insan degilim. Geldiginde gider yaparim, hic alisik degilim tutmaya. Transfer gunu belirlenen saat uzayinca ve tabi benimde tutma aliskanligim olmadigi icin tutabildigim kadar tuttum ve en sonunda kendimi tuvalette buldum. Hatta odanin icinde tuvalete kosarken biraz kacirmis bile olabilirim. Ben tuvaletten ciktigim anda hemsireler geldi iceri sedyeyle. Dedim boyle boyle tutamadim daha fazla. Neyse hemen 1.5 litre suyu icip dolasin ki biran once mesane dolsun dediler. Dediklerini yaptim ve yarim saatte ben yine davul gibi oldum. Ama nasil zorlaniyorum tutmak icin. Beni aldilar, ameliyathaneye goturmeleri, hazirlik asamalari falan derken ben catlayacaktim artik. Oyle bir noktaya geldim ki stresten aglayacagim orda iseyecegim diye. Neyse doktor geldi "aferin cok guzel sıkışmışşın ama kendini cok sıkıyorsun suan biraz gevse" dedi. Kolaysa gevse tabi. Ben hep simdi doktorun suratina iseyecegim modundayim. Neyse transfer gerceklestirildi doktor yanima geldi elimi tuttu duygusal duygusal konusuyor. Ben basladim aglamaya. Doktor saniyor duygulandigim icin agliyorum. Neyse beni odaya cikardilar. Demezler mi 30 dk sonra tuvalete gidebilirsiniz. Hemsireye mumkun degil dedim. O da sagolsun hemen sürgü getirdi. Kizlar o anki rahatlamayi size anlatamam :) o anki stres yuzunden transferimin tadini cikaramadim. Aklimdaki tek sey lutfen biran once bitsindi. Bugun itibariyle ikinci transfer hazirligina basladik ve Bu sefer bunu yasamak istemiyorum. Sorum şu "transfer yaptiran arkadaslar sizler nasildiniz? Cok mu sıkısıktınız?" Bir sitede okudum sabah kalktiginizda tuvalete cikmayin yeterli olacaktir, eger su icerek sikisirsaniz cok zorlanirsiniz yaziyordu. Sanirim cok uzattim ama suan tek stres kaynagim bu durumu tekrar yasayacak olmam.

GÜNCELLEME
Hanimlar birkac saat once transferim gerceklesti. Yazilan mesajlari baz alarak bir yol izledim. Sabah kalktim tuvalete ciktim. Sonrasinda ilaclari icerken 2 bardak su ictim. Yanima da 750 ml su aldim. O 750 ml suyu 1 saat icine yayarak ictim. Cok hafif sıkışıklık hissederken beni aldilar.A ha dedim beni sondayla dolduracaklar kesin. Asagida sıkışıklık kontrolu yapildi ultrason ile gayet iyi dediler ve transferi yaptilar. Sonrasinda odaya ciktigimda yarim saati cok rahat gecirdim surguye ihtiyac duymadim. Yani totalde 1.2 lt falan su icmis oldum. Cok sukur coook rahat gecti. Guncellemeyi niye yapiyorum? Belki benim gibi korkan varsa konuyu okursa diye 🙂

Son düzenleme:
Allah kolaylık versin yardım etsin gerçekten zor bu sıkışıklık
Bende tutamayanlardanım😂
Ben transfer olacağım son yarım saate kadar su içmedim çünkü zaten aşırı sıkışık oluyordum
Dr baktı çok sıkışık değilim sondayla su vermişti 🤭
Rabbim inşallah sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah
Şöyle benim oğlum gibi bir yaramaz 😄

Allah kolaylık versin yardım etsin gerçekten zor bu sıkışıklık
Bende tutamayanlardanım😂
Ben transfer olacağım son yarım saate kadar su içmedim çünkü zaten aşırı sıkışık oluyordum
Dr baktı çok sıkışık değilim sondayla su vermişti 🤭
Rabbim inşallah sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah
Şöyle benim oğlum gibi bir yaramaz 😄
Sondayla su verme olayi acilimiydi peki? Ay bak simdi daha cok strese girdim :KK43:

Iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim. Allah bagislasin sizinkini de :)

Ben su içmedim giderken çünkü bende tutamam hatta stresten daha çok gelir hiç su içmedim sabah gittim zaten hazırlanıp doktor gelene kadar tuvalet ihyacı oluyor ameliyathanede soğuk

Kizlar herkese iyi aksamlar. Ilk tup bebek denememi Aralik ayinda yaptim ama malesef sonuc negatif geldi. O surecten aklimda kalan sadece ve sadece idrara sıkışık olma zorluguydu. Normalde de idrarini tutan bir insan degilim. Geldiginde gider yaparim, hic alisik degilim tutmaya. Transfer gunu belirlenen saat uzayinca ve tabi benimde tutma aliskanligim olmadigi icin tutabildigim kadar tuttum ve en sonunda kendimi tuvalette buldum. Hatta odanin icinde tuvalete kosarken biraz kacirmis bile olabilirim. Ben tuvaletten ciktigim anda hemsireler geldi iceri sedyeyle. Dedim boyle boyle tutamadim daha fazla. Neyse hemen 1.5 litre suyu icip dolasin ki biran once mesane dolsun dediler. Dediklerini yaptim ve yarim saatte ben yine davul gibi oldum. Ama nasil zorlaniyorum tutmak icin. Beni aldilar, ameliyathaneye goturmeleri, hazirlik asamalari falan derken ben catlayacaktim artik. Oyle bir noktaya geldim ki stresten aglayacagim orda iseyecegim diye. Neyse doktor geldi "aferin cok guzel sıkışmışşın ama kendini cok sıkıyorsun suan biraz gevse" dedi. Kolaysa gevse tabi. Ben hep simdi doktorun suratina iseyecegim modundayim. Neyse transfer gerceklestirildi doktor yanima geldi elimi tuttu duygusal duygusal konusuyor. Ben basladim aglamaya. Doktor saniyor duygulandigim icin agliyorum. Neyse beni odaya cikardilar. Demezler mi 30 dk sonra tuvalete gidebilirsiniz. Hemsireye mumkun degil dedim. O da sagolsun hemen sürgü getirdi. Kizlar o anki rahatlamayi size anlatamam :) o anki stres yuzunden transferimin tadini cikaramadim. Aklimdaki tek sey lutfen biran once bitsindi. Bugun itibariyle ikinci transfer hazirligina basladik ve Bu sefer bunu yasamak istemiyorum. Sorum şu "transfer yaptiran arkadaslar sizler nasildiniz? Cok mu sıkısıktınız?" Bir sitede okudum sabah kalktiginizda tuvalete cikmayin yeterli olacaktir, eger su icerek sikisirsaniz cok zorlanirsiniz yaziyordu. Sanirim cok uzattim ama suan tek stres kaynagim bu durumu tekrar yasayacak olmam.
Bizde aralıkta yaptırdık çok sıkışıktım bende doktor geldi ameliyathane masasına aldılar dedim ben çatlayacağım. İzin verdi azcık yaptım geldim yine tabi baya sıkışığım transfer sonrasıda sıktım kendimi 45dk yattım ama kasıklarım patlayacaktı sanki o an. Sonrasında gelen giden yok artık eşime mesaj attım söyle kaldırsınlar beni dayanamıyorum dedim herkes öğle arasında sağolsun bir ebe geldi kaldırdı ama arka arkaya 3 kere gittim tuvalete anca geçmişti 😂

Bizde aralıkta yaptırdık çok sıkışıktım bende doktor geldi ameliyathane masasına aldılar dedim ben çatlayacağım. İzin verdi azcık yaptım geldim yine tabi baya sıkışığım transfer sonrasıda sıktım kendimi 45dk yattım ama kasıklarım patlayacaktı sanki o an. Sonrasında gelen giden yok artık eşime mesaj attım söyle kaldırsınlar beni dayanamıyorum dedim herkes öğle arasında sağolsun bir ebe geldi kaldırdı ama arka arkaya 3 kere gittim tuvalete anca geçmişti 😂
Yalniz azicik yapip tam en keyifli kisimda kesip tutabilmek kolay is degil 😀 tebrik ederim. Saglikla kucaginiza alin insallah.

Bende ilk başlarda sabah tuvaletini sıkmak gerekiyor diye düşünmüştüm ama genede çıktım wcye 🤣. Sonra zaten hapları içerken su aldım ve klinikte beklerken extradan yarım litre şişe verdiler iç bunu siye. Ameliyathanede tekrar ultrasonla baktılar transfer öncesi, meshane çok fazla dolu dediler bu bardak kadar işe öyle gel dediler. Ameliyathanede wc varsı gittim bi bardak işededim tekrar oturdum gene baktılar ultrasonla şimdi tmm dediler daha sonra transfer gerçekleşti. Odaya alındığımda yarım saat sonra heyecandan mı ne gene idrarım geldi hemşire geldi zaten şimdi çıkabilirsiniz dedi. O an çok rahatlamıştım zaten😂

Cok tesekkurler cevap icin. Gelen cevaplara gore ben de hareket edicem.

En fazla 1 litre su için o yetiyor zaten.
Bem yeterince sıkışamayacağım korkusundan 2 litreye yakın su içmiştim
Transferden hemen sonra aşırı sıkıştım patlayacak gibi oldum.
15 dakika zor dayandım hemn gittim tuvalete.
Hemen tuvalete gittim olumsuz olduyla alakası yok bu işin bence stres yapmayın
Kolaylıklar diliyorum 🌻

En fazla 1 litre su için o yetiyor zaten.
Bem yeterince sıkışamayacağım korkusundan 2 litreye yakın su içmiştim
Transferden hemen sonra aşırı sıkıştım patlayacak gibi oldum.
15 dakika zor dayandım hemn gittim tuvalete.
Hemen tuvalete gittim olumsuz olduyla alakası yok bu işin bence stres yapmayın
Kolaylıklar diliyorum 🌻
Cok tesekkur ederim. Ben de en fazla onkadar icmeyi dusunuyorum. Bir de ben tuvaletim geldikce stresten odanin icinde hep yurudum o daha cok getiriyormus meger. Icip yaticam oyle beklicem. Saglikla kucaginiza alin insallah. 🌺

Sıkışık olma durumunu bildiğim kadarıyla ultrasonda rahminizi rahat görebilmeleri için istiyorlar. Tutunmasıyla alakası yok yani. Embriyonun kataterden çıktığını rahme yerleştiğini görebilmek için. Sanırım patlayacak kadar sıkışıkolmaya gerek yok. Ben o kadar sıkışık değildim ekstra bişey de yapmadılar. Henüz sonucu almadım tabi beklemedeyim :)

Sıkışık olma durumunu bildiğim kadarıyla ultrasonda rahminizi rahat görebilmeleri için istiyorlar. Tutunmasıyla alakası yok yani. Embriyonun kataterden çıktığını rahme yerleştiğini görebilmek için. Sanırım patlayacak kadar sıkışıkolmaya gerek yok. Ben o kadar sıkışık değildim ekstra bişey de yapmadılar. Henüz sonucu almadım tabi beklemedeyim :)
Evet kesinlikle rahmi daha net gorup embriyoyu daha kolay bir sekilde yerlestirmek icin sıkışık olmak lazim. Somucu ne zaman alacaksiniz? Kacinci deneme?

Merhaba ben de ilk aşılamada bu sorunu yaşadım ve bir daha o hataya düşmedim. Tüp bebek son transferimde uyanınca tuvalete gittim. kahvaltı yaptım biraz içtim sonra yolda da yarım litre içtim hastanede de yarım litre su içtim önce sıkışmadım sandım ama masaya giderken yeterliydi ve dayanabildim. Ben de normalde çok tutmam önce sıkışmadım sanıyorsun ama birden geliyor zaten

X