translokasyon mucizesi

Merhabalar
Öncelikle süreçleriniz hepimizin süreci gibi yorucu ve yıpratıcı olmuş.. Rabbım inşallah tez vakitte güzel hayirli haberler almanızı nasip etsin..
Fulya bahçecide memorial dan farklı olarak ne yapıldı da biraz daha fazla yumurta toplandi?yada siz o arada ilave bir destek veya hayatınızda farklı yaptığınız birsey oldu mu?Bende 2 kez memorial da tedavi oldum,ister istemez güvenim kırıldı..o yuzden son bir kez daha deneyip sonra yoluma bakacağım..
Bahçeci de Memorial de laboratuvar ve doktor açısından gayet iyi merkezler, biri diğerinden kötü diyemem. Sadece Memorialde iki kez olumsuz olunca bir de başka bir merkezde denemek istedim ve ilk görüşmeye gittiğimde doktorun enerjisi de çok pozitif olunca bir kez de bahçecide şansımız denemek istedim.
Son tedavide, doktorum tedaviye başlamadan 10 gün önce yasmin kullandırdı. Sonra bırakınca adet olduğum gün gittik ve değerlerim de yumurta sayısı da uygun olunca başladık. Yumurta sayısı aydan aya farklılık gösteriyor, şansıma bu ay fazla yumurtam oldu. Bir de doktor günlük gonalf dozunu epey fazla (375 IU) kullandırdı. Memorial' de 225 IU kullanmıştım. Bunlardan kaynaklı mıdır tabi bilemiyorum. Ama biz yapısal kromozom bozukluğu olanlar için sayıdan çok oluşan embriyonun sağlıklı olması önemli.

Çok etkilendim aynı translokasyon no olmamız benzer süreçler … 2019 da ben de denemiştim Fulya - Bahçeci yi buarada- iyi bir yer ama ben zurnanın zırt dediği yere gelmiştim o zamanlar olumsuzlukla sonuçlanınca tamamen vazgeçmeme neden oldu tüp bebekte son denemem orda oldu

Maddi ve manevi çok kayıplı süreçler yaşayan bilir ancak , hepimiz için herkes için kolaylıklar diliyorum 🙏
Allah’ın kapısında çok ona herşey kolaydır
İçtenlikle dua ediyorum size olacak buna inanın 🙏🙏🙏
Çok teşekkürler. İnşallah hepimizi güzellikler bekliyordur.
Sizi de bir kez daha tebrik etmek, çocuğunuzu sağlıkla mutlulukla büyütmenizi diliyorum. Umarım bizler de bu yolun sonunda mutlu oluruz :)

Bahçeci de Memorial de laboratuvar ve doktor açısından gayet iyi merkezler, biri diğerinden kötü diyemem. Sadece Memorialde iki kez olumsuz olunca bir de başka bir merkezde denemek istedim ve ilk görüşmeye gittiğimde doktorun enerjisi de çok pozitif olunca bir kez de bahçecide şansımız denemek istedim.
Son tedavide, doktorum tedaviye başlamadan 10 gün önce yasmin kullandırdı. Sonra bırakınca adet olduğum gün gittik ve değerlerim de yumurta sayısı da uygun olunca başladık. Yumurta sayısı aydan aya farklılık gösteriyor, şansıma bu ay fazla yumurtam oldu. Bir de doktor günlük gonalf dozunu epey fazla (375 IU) kullandırdı. Memorial' de 225 IU kullanmıştım. Bunlardan kaynaklı mıdır tabi bilemiyorum. Ama biz yapısal kromozom bozukluğu olanlar için sayıdan çok oluşan embriyonun sağlıklı olması önemli.

Çok teşekkürler. İnşallah hepimizi güzellikler bekliyordur.
Sizi de bir kez daha tebrik etmek, çocuğunuzu sağlıkla mutlulukla büyütmenizi diliyorum. Umarım bizler de bu yolun sonunda mutlu oluruz :)
Yasmin neden kullandi acaba?
Ben de toplamda 3 farklı dr da tedavi oldum,hepsinde de aynı protokol uygulandı..
Sonucuda aynı oldu malesef..artık nereden ne duyarsam araştırıyorum denemeye çalışıyorum.. artık yoruldum hakikat bu süreçte olma düşüncesinden.. ama Allah beter bir durumdan korusun..halimize hamd olsun..

Yasmin neden kullandi acaba?
Ben de toplamda 3 farklı dr da tedavi oldum,hepsinde de aynı protokol uygulandı..
Sonucuda aynı oldu malesef..artık nereden ne duyarsam araştırıyorum denemeye çalışıyorum.. artık yoruldum hakikat bu süreçte olma düşüncesinden.. ama Allah beter bir durumdan korusun..halimize hamd olsun..
Yumurtaların hepsinin eşit boyutta ve seviyede büyümesini sağlamak için, bir nevi yumurta baskılama amacıyla kullandırdı.
Daha önce yazmışsınızdır belki ama atlamış olabilirim kusura bakmayın lütfen. siz de mi translokasyon taşıcısısınız. Eğer öyle ise hangi kromozomlarda?

Evet çok yorucu bir süreç maddi ve manevi ancak hiç moralinizi aşağı çekmeyin. Hayatta her şey biz insanlar için ve bu durumda da yalnız değiliz hiç birimiz. Her şeyin bir zamanı vardır elbet ben buna inanıyorum. Sadece bizim diğer kadınlara göre biraz daha çetrefilli yollardan geçmemiz gerekiyor, biraz daha çaba ve emek sarf etmemiz gerekiyor. O yüzden tüm hayatımızı çocuk sahibi olmaya adamak değil de, hayatı yaşarken bir yandan da çocuk için uğraşmak gerektiğine inanıyorum. Yani mümkünse bu yolda kendimizi hırpalamadan...

Yumurtaların hepsinin eşit boyutta ve seviyede büyümesini sağlamak için, bir nevi yumurta baskılama amacıyla kullandırdı.
Daha önce yazmışsınızdır belki ama atlamış olabilirim kusura bakmayın lütfen. siz de mi translokasyon taşıcısısınız. Eğer öyle ise hangi kromozomlarda?
Himmm bende öncesinde gonapeptyl kullanmıştım baskilama için,aynı görevi yapıyordur sanırım..
Benim esimde translokasyon var ,robetsonian..13.ve 14.kromozomlarda.siz de hangisi var peki?

Bende 7. ve 8. kromozomlar arası resiprokal translokasyon var. Erkeklerde olduğunda, sağlıklı embriyoyu bulma ihtimalinin bir tık daha yüksek olduğunu okumuştum bir yerlerde.

Bende 7. ve 8. kromozomlar arası resiprokal translokasyon var. Erkeklerde olduğunda, sağlıklı embriyoyu bulma ihtimalinin bir tık daha yüksek olduğunu okumuştum bir yerlerde.
Oyle diyorlar 1 tık daha iyi diye bakalim..inşallah tez vakitte sağlıkla hamile kalıp kucağımıza almamız nasip olur.

Merhaba,

32 yaşındayım. Bende de 7. ve 8. kromozomlar arasında resiprokal translokasyon var. Bu da, Mayıs 2020' de hamile kaldığımda herşey güzel giderken detaylı ultrasonda görünen bazı anomaliler sonucu amniyosentez ve karyotip analizi ile teşhis edildi. Maalesef Eylül 2020' de terminasyon yapıldı. Sonra Mart 2021' de normal yolla tekrar hamile kaldım fakat bu kez de Haziran ayında, bebeğin 8. haftada kalbi durduğunu öğrendik ve ilaçla düşük yaptım. Sonra bize tüp bebek yolları göründü tabii. Memorial' de (amh değerimin 1.57 olmasına rağmen), Eylül 2021' de 6 yumurta toplandı, 3' ü döllendi ve 2 tanesi 5. gün NGS' e gitti. İkisi de sağlıksız geldi. Kasım 2021 ' de 7 yumurta toplandı, 5' i döllendi ve 1 tanesi 5. gün NGS' e gitti. O da sağlıksız geldi.

Sonra merkez değiştirmenin bana iyi geleceğini düşünerek Ocak 2022' de bahçeci fulyada tedaviye başladım. Bu kez de 20 yumurta toplandı. 10 tanesi döllendi ve 3 tane embriyo 5. güne ulaştı. Bu 3 embriyodan bugün biyopsi alınarak NGS' e gönderildi. Üç embriyodan sağlıklı gelme ihtimali umarım yüksektir. Zira çok yorucu ve yıpratıcı bir süreç. Bir örnek teşkil etmesi adına ben de durumumu paylaşmak istedim.

Dualarınızı esirgemeyin lütfen olur mu.
Allah yardımcınız olsun ben normal yolla denemeye karar verdim. Tüp bebeği karşılayacak bütçem yok. Bir kızım var bnm sağlıklı şükür. Ben de pıhtılaşmada var. Doktor 3 4 defa daha normal yolla deneyebilirsin dedi. Bakalım hayırlısı olsun

Allah yardımcınız olsun ben normal yolla denemeye karar verdim. Tüp bebeği karşılayacak bütçem yok. Bir kızım var bnm sağlıklı şükür. Ben de pıhtılaşmada var. Doktor 3 4 defa daha normal yolla deneyebilirsin dedi. Bakalım hayırlısı olsun
Bu kez de olmazsa ben de sanırım normal deneyeceğim bir süre. Çünkü dediğiniz gibi bütçe de bu süreçte büyük etken. Sizin yaşınız kaç peki?

Ayrıca sağlıklı bir kızınız varmış ne güzel Allah bağışlasın. Demek ki normal yolla da sağlıklı olabiliyor.
Sadece şu düşündürüyor beni, tüp bebek deneyip bir türlü sağlıklı embriyo bulunamazken normal yolla nasıl bir anda sağlıklı hamileliği yakalayacağız. Böyle detay düşününce de insan korkuyor

Ayrıca sağlıklı bir kızınız varmış ne güzel Allah bağışlasın. Demek ki normal yolla da sağlıklı olabiliyor.
Sadece şu düşündürüyor beni, tüp bebek deneyip bir türlü sağlıklı embriyo bulunamazken normal yolla nasıl bir anda sağlıklı hamileliği yakalayacağız. Böyle detay düşününce de insan korkuyor
Hakikat insan korkuyor endişe duyuyor hiç olmayacakmış gibi geliyor ,sonra umutlu olmaya çalışıyor gibi gibi.. hep içimden normal yol ile hamile kalmak vardi translokasyona rağmen.. ama nasip olmadı doğal yoldan..Bende bugün yeniden tedaviye başladım..bakalım neler bekliyor bizi bu tedavi de..

Hakikat insan korkuyor endişe duyuyor hiç olmayacakmış gibi geliyor ,sonra umutlu olmaya çalışıyor gibi gibi.. hep içimden normal yol ile hamile kalmak vardi translokasyona rağmen.. ama nasip olmadı doğal yoldan..Bende bugün yeniden tedaviye başladım..bakalım neler bekliyor bizi bu tedavi de..
Bu tedavi hayırlı güzel sonuçlar getirir umarım sizlere. Sağlıklı yumurtalarımız var elbet sadece toplanmak için doğru ayı bekliyor. İnşallah bu ay o aydır. Kendimle birlikte sizlere de bolca dualar ediyorum

Bu tedavi hayırlı güzel sonuçlar getirir umarım sizlere. Sağlıklı yumurtalarımız var elbet sadece toplanmak için doğru ayı bekliyor. İnşallah bu ay o aydır. Kendimle birlikte sizlere de bolca dualar ediyorum
Cok tesekkur ederim, eksik olmayin..insallah o ay bu aydır.. Rabbim tez vakitte güzel hayirli sevinecegimiz haberler almayı nasip etsin inşallah.. Siz de dualarimda olacaksınız 🤲

Bu düşünce beni de korkutuyor gerçekten. Ama şöyle düşünüyorum sağlıklı bir defa oldu neden 2.de olmasın. Bir de translokasyon taşıyıcılığı eğer genetik ise normal yolla kalınabiliyor diye söylemişti doktor. Benim ailemde annemde ablamda herkestw düşük öyküsü var. Muhtemelen genetik diye düşünüyorum. Pıhtılaşma ya bağlı olarak düşüyor olabilir dedi doktor. Bir kere daha deneyip pıhtılaşma ya karşı iğne ve ilaç kullanıp eğer düşmezse amniyosentez yaptıracağım. Doktorum bu şekilde önerdi. Bizim gibi hastalar için tüp bebek de olsa normal yollada olsa amniyosentez öneriliyor. Bir de Allah'ın takdiri var ona güvenip yola çıktım. Tüp bebek olsa da düşük ihtimali yine var. Vücudun sağlıksız embriyoları elediği gerçeğini de düşünürsek tekrar denemek bana mantıklı geldi. E paramızda yok çocuk da istiyoz mecburen normal denedik. Dua edin bana da sizlere de saglıklı evlatlarımız olsun. Allah yüzümüze baksın😢

Maalesef genetiğe giden 3 embriyonun üçü de sağlıksız geldi .Hatta 2 tanesinde 7. ve 8. kromozomlar normal ancak 3. ve 4. kromozomlar anormal geldi. Neden nasıl böyle bir şey olabiliyor artık anlayamıyorum.

Merhaba,
Eşimde 7. ve 11. kromozom translokasyonu var. Kızıma hamileyken öğrendik. Normal yolla hamile kalmıştım. Dengeli aktarım olduğu amniyosentez ile anlaşılmıştı. Amniyosentez kararımız karaciğerde parlaklık görülmesiydi. 2012 ve 2013 yıllarında translokasyon olanlar başlığındaki geçmiş mesajlarımdan detayları okuyabilirsiniz. Kızım şuan 9 yaşında maşallah bir sıkıntısı yok çok şükür. Genetikçimiz İkinci düşünürsen tüp bebek pgt ile yapabilirsiniz demişti, kadın doğumcumuz ise tekrar normal denememizi ve kordosentez ile ilk 10 hafta durum tespiti yapmamızı önermişti. bu seneye kadar ikinci çocuk düşünmüyorduk fakat kızımı kardeşten mahrum etmemek için normal yolla denesek mi diyoruz. Pgt çok maliyetli maalesef. Fiyat bile sormaya korkuyoruz şu zamanda.

Merhaba bende uUn zamandır yazmak istiyordum eşimde 13 14 robertsoniyan translokasyonu var vede tüp bebekle 5 denemede 2 kere hamile kaldım yaklaşık 7 tane falan sağlıklı embriyomuz olmuştu bendede otoimmün rahatsızlıkları falan çıktı iki bebeğide kaybettim sonra doktorum bak 2 sağlıklı bebek rahim seçicidir akıllıdır normal yollada dene dedi ki ben hiç düşünmüyordum daha sonra otoimmün nedeniyle bebeğin zor tutunduğunu zaman zaman korunmasız birliktelik yaşanması gerektiği gibi yazılar okumuştum bende adet sonraları ilk günler yumurtlama şansım olmadığından korunmasız birliktelik ile otoimmünümü kendimce tedavi ettiğimi sanatken bir gecikme ve hamile old öğrendim çok şükür sağlıklada dünyaya geldi. Bende burada araştırırken çok zor birşeymiş çocuk sahibi olmak gibi gelmişti ama öylw olduğunu düşünmüyorum yaklaşık 7 sağlıklı embriyo eğer bende otoimmün rahatsızlığı olmasaydı belki çoktan tüp bebekle bebek sahibi olmuş olacaktım. O günleri yaşarken maalesef günler aylar geçmiyor ve ben hep olmıcak duygusuna sahiptim gerçekten umutsuz olunan günler ve az bilgiye rastlamakta insanı sıkıyor. Kim bilir bu durumda olup sağlıklı doğum yapan kaç kişi var bütün yazılanları tek tek okumasamda 1 doktor çocuğunuz olmaz demiş yanlış anlamadıysam ama unutmayın eşinizde yada sizde a;b translokasyonu var ise ve siz hayattaysanız bebeniz niye olmasınki önemli olan sizin gibi dengeli teanslokasyonlu olması belkide translokasyonsuz olucak sadece bizlerin işi çetrefilli ama umutsuz olmayın asla kendinize iyi bakın

Merhaba bende uUn zamandır yazmak istiyordum eşimde 13 14 robertsoniyan translokasyonu var vede tüp bebekle 5 denemede 2 kere hamile kaldım yaklaşık 7 tane falan sağlıklı embriyomuz olmuştu bendede otoimmün rahatsızlıkları falan çıktı iki bebeğide kaybettim sonra doktorum bak 2 sağlıklı bebek rahim seçicidir akıllıdır normal yollada dene dedi ki ben hiç düşünmüyordum daha sonra otoimmün nedeniyle bebeğin zor tutunduğunu zaman zaman korunmasız birliktelik yaşanması gerektiği gibi yazılar okumuştum bende adet sonraları ilk günler yumurtlama şansım olmadığından korunmasız birliktelik ile otoimmünümü kendimce tedavi ettiğimi sanatken bir gecikme ve hamile old öğrendim çok şükür sağlıklada dünyaya geldi. Bende burada araştırırken çok zor birşeymiş çocuk sahibi olmak gibi gelmişti ama öylw olduğunu düşünmüyorum yaklaşık 7 sağlıklı embriyo eğer bende otoimmün rahatsızlığı olmasaydı belki çoktan tüp bebekle bebek sahibi olmuş olacaktım. O günleri yaşarken maalesef günler aylar geçmiyor ve ben hep olmıcak duygusuna sahiptim gerçekten umutsuz olunan günler ve az bilgiye rastlamakta insanı sıkıyor. Kim bilir bu durumda olup sağlıklı doğum yapan kaç kişi var bütün yazılanları tek tek okumasamda 1 doktor çocuğunuz olmaz demiş yanlış anlamadıysam ama unutmayın eşinizde yada sizde a;b translokasyonu var ise ve siz hayattaysanız bebeniz niye olmasınki önemli olan sizin gibi dengeli teanslokasyonlu olması belkide translokasyonsuz olucak sadece bizlerin işi çetrefilli ama umutsuz olmayın asla kendinize iyi bakın
Yazınız gercekten umut oldu bana. Geven ay denedim normal yolla olmadı. Bizde bnm translokasyonum var. Sağlıklı bir çocugum da var. Ben de sizin gibi düşündüm Allah a sığınıyorum ve hayırlısını diliyorum. Kardeşlik artık çocuğumda sorunlara yol açmaya başladı. Psikolojik olarak iyi durumda dgl. O iyi olmayınca biz de iyi olamıyoruz. Dualarınızı bekliyorum

X