Gebeliğe Hazırlık TSH Yüksekliği ve Hamilelikte Tiroid Sorunu Yaşayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende trioid hastasıyım degelerim çok yüksekti 2ninaltında tutmamız gerekior ddiler ilacımı yükseltiler iki aydır degerlerim düşük buayda adetim gecikti 3.günüm hala olmadı mide bulantısı ve baş agrısı var aşırı derece de gaz sancısı var geçen hafta kantahlili yapmışlardı negatif çıktı bu yaşadıgım belirti olabilir mi hamilemiyimdir ne zmn test yaptırmalıyım

Bende trioid hastasıyım degelerim çok yüksekti 2ninaltında tutmamız gerekior ddiler ilacımı yükseltiler iki aydır degerlerim düşük buayda adetim gecikti 3.günüm hala olmadı mide bulantısı ve baş agrısı var aşırı derece de gaz sancısı var geçen hafta kantahlili yapmışlardı negatif çıktı bu yaşadıgım belirti olabilir mi hamilemiyimdir ne zmn test yaptırmalıyım
Tahlil sonucu negatif çıktı hayırlısı olsun inşallah

Merhaba başlık açılalı çok uzun zaman olmuş.Fakat bende zaman zaman kadınlar kulübündeki yaşanmış tecrübeleri okuyarak bilgi aldığım için belki birilerine faydam olur, bu konuda daha dikkatli olmalarını sağlarım amacıyla yaşadıklarımı yazmak istedim.
Hipotirodi hastasıyım,3.gebeliğimin 5.ayındayım.ilk gebeliğimde teşhis edildi ve çok zorlamadı ilaç tedavisiyle hemen normal değerlere düştü ve sağlıklı bir gebelik geçirip bebeğimide sağlıkla kucağıma aldım.Şuan 8yaşında canım oğlum.6yıl sonra 2.hamileliğimde ilk haftalarda tiroit değerlerim 18 di öncesinde ilaçta kullanıyordum fakat hamilelikle birlikte hemen yükselmeye başlıyor.125ve 150mg dönüşümlü ilaçla düşürmeye çalıştık 21.haftamda en fazla 5.21 e düşmüştü ve sıradan doktor kontrolümde bebeğimin maalesef canlı olmadığını farkettik.2hafta önce kaybetmişiz bebeğimi ve ben belkide savrulmalarını hareketi zannetmiştim onun.hiç birşey hissetmemişim.Tamamen tiroitlere bağladılar durumu.başka hiç bir sebebi yok.21.haftada bebeğimi suni sancı verilerek normal ölü doğum yapmak zorunda kaldım.Hem manevi hem fiziksel olarak çok çok zor bir süreç geçirdim.Yaşadığım travma nedeniyle uzun zaman kendime gelemedim ve bu nedenle 3.hamileliğim psikolojik olarak tam bir kabus gibi geçiyor.Her sabah karnım söndümü?bebeğime birşeymi oldu?endişesiyle zor zamanlar geçiriyorum.bir taraftanda tiroitleri kontrole altına almaya çalışıyoruz ve şuan 5.ayımda 4.30 ama hamilelikte olması gereken değer 2 ve altı.Buna çok dikkat edilmeli.Hamilelikte doktorunuz bakmazsa bile siz her kontrolünüzde lütfen tahlil isteyin üzerinde durulması gereken bir konu.umarım kimse aynı şeyi yaşamak zorunda kalmaz.

Merhaba 6+4 haftalık hamileyim ben guatir sonuçlarım 8 çıktı doktor 10 olursa hamileliği sonlandirmamiz gerekiyor dedi. Sizin 10n üzerinde doktor size böyle birşey söylemedimi ve hangi ilaçları kullandınız sonuçları düşürmek için

Neden böyle bir şey dedi bende de tsh 22 çıktı hemen endokrinolojiye gittim ve ilaç kullanmama rağmen çok çıktı çok üzüldüm doktor dozunu yükseltti sonra bebeğim için kalp atışını dinlemeye gittim hiç gelmemiş 6+3 de gitmiştim 5 haftalikta kalmış doktor haftaya çağırdı beni inşallah gelisir dedi en olumsuz herseyi söyledi şuanda olumsuz olan herseye hazırım bende bir umut diye elimden geleni yapıyorum

X