TSK’da yeni fişleme skandalı

balbocegi35

Ayı balı bol bulunca orasına burasına sürermiş :)
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2013
12.177
8.377
Fişlemelerde göze çarpan sebeplerin arasında, Alevi, Ermeni, ÇYDD üyesi olmak, cemevi yönetimlerinde olmak ve Hacı Bektaş etkinliklerine katılmak yer alıyor.

Gölcük Komutanlığı’nda dört subayın çok sayıda subay ve astsubayı mezhep ve din farklılıkları, katıldıkları etkinlikler ve okudukları gazeteleri gerekçe göstererek fişlediği iddia edildi. Fişleme belgelerinde ailevi bilgilere de yer verildiği görülürken bazı isimler hakkında ‘kullanılabilir’ notunun düşülmesi dikkat çekti.
Cumhuriyet’ten Canan Coşkun’un haberine göre; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı’nda görevli Yarbay İ.G., Üsteğmen T.A., Yüzbaşı T.G. ve Yarbay K.S.’nin çok sayıda subay ve astsubayı mezhep ve din farklılıkları, katıldıkları etkinlikler ve okuduğu gazeteleri gerekçe göstererek fişlediği iddia edildi. Elde edilen fişleme sayfalarında kişinin rütbesi, ad ve soyadı ile “gözlemler” adı altında kişiyle ilgili fişlemeler yer alıyor. Fişlemelerde göze çarpan sebeplerin arasında, Alevi, Ermeni, ÇYDD üyesi olmak, cemevi yönetimlerinde olmak ve Hacı Bektaş etkinliklerine katılmak yer alıyor.
Genelkurmay Savcılığı’nın fişleme skandalına el koyduğu, ismi geçen kişilerin askeri ve sivil makamlara hukuksuzluğun ortaya çıkarılması için dilekçe ile başvurdukları öne sürüldü. Elde edilen görüntülerde Astsubay Başçavuş S.Y’nin Alevi olduğu, Hacı Bektaş etkinliklerine katıldığı ve maddi durumundan dolayı kullanılabileceği göze çarpan ayrıntılardan biri. Bilgi notlarında yer alan bir başka fişlemede ise Astsubay Başçavuş E.T’nin ise Ermeni olduğu, yetiştirilip kullanılması tavsiye ediliyor.
Ailevi bilgiler de yer alıyor.
Fişleme belgelerinde subay ve astsubayların yalnızca kişisel bilgilerine değil ailevi bilgilerine de yer verildiği görülüyor. O.ܒye ait bilgilerde eşinin TÜBİTAK’ta çalıştığı, babasının 12 Eylül devrimcilerinden olduğu kaydediliyor. Diğer subaylara ilişkin de uzak aile üyelerine kadar mesleklerinin irdelendiği göze çarpıyor.

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/tskda-yeni-fisleme-skandali-487548/

Eski zamanlardan farkımız çok ne yazık ki..,
Artık 7-8 yaşındaki çocuklar fişleniyor bu ülkede...
8 yaşındaki çocuğa ''Atatürk ü mü seviyorsun Erdoğan ımı ''diye sorup ağzından laf alan,aileleri fişleyen müfettişlerle dolu ülkem.

Askersiz bir ülke köksüz bir ağaç gibidir devirmesi kolay olur. İmanlı ordu kurma yolunu izleyen insanların akıl hastası olduğunu düşünüyorum. Benim ermeni , alevi , çerkez kardeşimle hiçbir sorunum yok diye bas bas bağır sonra da gel tek tek fişle...
Yazık ...

şu konu tekrarlarına ne yapsak acaba. bunu mune la konuşmak lazım. bende aynı konuyu açtımdı. :)

Son düzenleme:
şu konu tekrarlarına ne yapsak acaba. bunu mune la konuşmak lazım. bende aynı konuyu açtım. :)

Göz gezdirip öyle konu açıyorum ama gözümden kaçmış olmalı okypete. Bence de iki tane birden olunca biraz tuhaf oluyor.

Her zaman pisliklerini örtecek bir gündem yaratma güdüsüne sahipler.

Göz gezdirip öyle konu açıyorum ama gözümden kaçmış olmalı okypete. Bence de iki tane birden olunca biraz tuhaf oluyor.
buna bir çözüm olmalı. sonra açılan kapatılmalı. çünkü şimdi bakıyorum. aynı konu 2 kere açılmış. şu an bir ona bir diğerine yazılıyor. siyasette konu tekrarında yenisi kapansa iyi olacak

Son düzenleme:
fişlemeye karşıyım ,kim olursa olsun .
yalnız bu ülkede ilk yapılan bir şey değil bu ,her zaman vardı ..
zamanında da namaz kılanları ,eşi başörtülü olanları ,ailesinde hacı hoca olanları ,seceresinde din adına bir şey var mı diye fişliyorlardı .
hakeza eniştem bu fişleme yüzünden askeriyeye giremedi .

parkon eskiden de Hz muhammedi mi çok seviyorsun atatürkü mü diye soruyorlardı :KK34:

Böyle birşeyi ilk kez senden duyuyorum kontes.Muhtemelen bir şehir efsanesi bu söylediğin.
Eğer bir belge varsa görmek isterim.
Şuan müfettişlerin yaptığı belgeli ama..
Benim 2 komşumun çocuğuda müfettişlerin bu anlamsız sorularına maruz kaldı.
İlkokul çağındaki çocuklarımız bile fişlenirken bunun bile hesabını sormamamız mı gerekiyor?

fişlemeye karşıyım ,kim olursa olsun .
yalnız bu ülkede ilk yapılan bir şey değil bu ,her zaman vardı ..
zamanında da namaz kılanları ,eşi başörtülü olanları ,ailesinde hacı hoca olanları ,seceresinde din adına bir şey var mı diye fişliyorlardı .
hakeza eniştem bu fişleme yüzünden askeriyeye giremedi .

İşte bunu kastetmiştim be cilgin anne :)

Okun ucu yön değişince bu durum için etik değil naraları atılır oldu..

Eskiden beridir var olan birşeydi zaten..

Akrabam diz kapaklarından fişlendi biliyor musun ?

Diz kapağı yahu :))

Neyse..

Böyle birşeyi ilk kez senden duyuyorum kontes.Muhtemelen bir şehir efsanesi bu söylediğin.
Eğer bir belge varsa görmek isterim.
Şuan müfettişlerin yaptığı belgeli ama..
Benim 2 komşumun çocuğuda müfettişlerin bu anlamsız sorularına maruz kaldı.
İlkokul çağındaki çocuklarımız bile fişlenirken bunun bile hesabını sormamamız mı gerekiyor?

Şehir efsanesi demek..

Hadi öyle olsun..Ben doğru oldugunu biliyorum..

Ordununda kendşne göre kuralları var bunuda unutmayalım lütfen..
Elini kokunu sallayan o kapıdan giremez arkadaşlar..
Dini vecibelerini yerine getiren personele de kimse bişey diyemez zaten..
Amaaa işin boyutu değişirse orada dur denir...

Sürekli aleviler fişleniyor ben anlamıyorum ne yapıyor bu Aleviler?
Daha doğrusu yıl olmuş 2014 neden insanlar fişleniyor diye soruyorum?
Sakın kimse bana ama eskiden de şöyle böyle demesin geçmişin yanlışları bu günün doğrularımı olsun?
Eskiye takılıp kalmışız o yüzden bir adım ileriye gidemiyoruz. Eskilerin öfkesi, kini içimize işlemiş yazık çok yazık.

Hangi kişi namaz kılıyor, ailesinde başörtülü var diye askerlik yapamamış ya da askeri makamlarda görev alması engellenmiş seceresini istemişler acaba annesi kapalı açık mı diye ben duymadım da böyle bir şey. Atatürk'ün de annesinin başı kapalıydı. Bu ülkede Hz. Muhammed'i mi daha çok seviyorsun Atatürk'ü mü diye bir soru sormaya kimsenin cesaret edebileceğini sanmıyorum çünkü din bambaşka bir şey bu vatanı düşman işgalinden kurtaran insan bambaşka ikisi çok farklı şeyler herkesin bunun ayrımına varması lazım. Şunu diyorum başka partilerin döneminde namaz kılıp oruç tutup, dini bayramlarımızı kutlayamıyor muyduk asıl geçmişe özlemler var bu konuda.

Fişleme olayına gelecek olursak geçmişte de yapılmış olabilir ama bize yapıldı size yapılırken de ses çıkarıyorsunuz demek yanlış. O olaya tepki veriyorduysanız bir insan olarak buna da tepki vermeniz lazım. Çünkü ben şahsen öyle yapıyorum. Bu ülkede ölen çocuklara bile zaten ailesi alevi yani ne olduğu belli diye alenen söyleyenler duruyor başımızda bu haberle mi anladık bunu yani. Pamir bile aranırken twitter da alevi bilmem nesi kaybolmasaymış napalım kaybolduysa deyip arkasına da seçimle ilgili nasıl koyduk ama yazanlar vardı ne alakaysa. Kürtlere özerklik verilirken, apo posterleriyle nevruz kutlalarken bir şey yok alevi, ermeni, çerkez olunca fişleme ne güzel. Bu kişilerin böyle hor görülmemeleri için ülkemizi askerlerimizi tehdit etmeleri mi gerekiyor.

Son düzenleme:
Sürekli aleviler fişleniyor ben anlamıyorum ne yapıyor bu Aleviler?
Daha doğrusu yıl olmuş 2014 neden insanlar fişleniyor diye soruyorum?
Sakın kimse bana ama eskiden de şöyle böyle demesin geçmişin yanlışları bu günün doğrularımı olsun?
Eskiye takılıp kalmışız o yüzden bir adım ileriye gidemiyoruz. Eskilerin öfkesi, kini içimize işlemiş yazık çok yazık.

Maalesef orduya filan gitmeye gerek yok alevi düşmanlığı hep var mezhepler farklı, kurallar farklı deyip bahane sunuyorlar kızlarını bile vermiyorlar aleviye bir arkadaşım aleviydi bir çocukla çıkıyordu çok seviyorlardı birbirlerini sırf çocuğun ailesi istemediği için ayrıldılar. Bu ülkede alevilere ayrı bir nefret var artık aşmamız lazım ama daha da açılıyor uçurum ölen çocuklar bile zaten aleviydi deniyor sanki onlar bölüyormuş ülkeyi gibi. Kürtler her tarafta türklerden kız alıp veriyorlar sorun olmuyor, çerkezlerde ha keza öyle kaç arkadaşım var çerkez ama türkle evlenen hiç konu edilmiyor ama alevi olunca işin rengi değişiyor.

İşte bunu kastetmiştim be cilgin anne :)

Okun ucu yön değişince bu durum için etik değil naraları atılır oldu..

Eskiden beridir var olan birşeydi zaten..

Akrabam diz kapaklarından fişlendi biliyor musun ?

Diz kapağı yahu :))

Neyse..

yoo ben her zaman her yerde doğru bildiğimi savunurum
ben başka konularda da bir çok şey yazdım
okusaydınız tek yönde konuşmadığımı bilirdiniz
ben yeri geldi terör konusunda başbakanın hataları olduğunu da söyledim ,yeri geldi başbakana peygamber gibi bakılmaması gerektiğini de .
ama anlamak isteyen benim tek yönlü düşündüğümü düşünmek zorunda hissettiğinden öyle düşünüyor ..
siz de demekki okumamışsınız diğer konularda yazdığımı .
Ben her zaman Başbakanı çok sevdiğimi ,bir çok konuda onu desteklediğimi de mertçe söylüyorum ,hiç gocunmuyorum da .
Ama buna rağmen hataları olduğunu ve asla onu peygamber gibi görmediğimi de defalarca yazdım .
işte görmek istediğini görenler sadece sevgi kısmını görüp kendilerine göre kullanmaya kalkıyorlar
ben her defasında yaşadıklarımdan yazdım ,ordan burdan , yok akrabamdı yok komşu kızıydı demedim
birşeyler yaşadık ki bizler de yazıyoruz ,herkes kendi yaşadığını bilir işte .

yoo ben her zaman her yerde doğru bildiğimi savunurum
ben başka konularda da bir çok şey yazdım
okusaydınız tek yönde konuşmadığımı bilirdiniz
ben yeri geldi terör konusunda başbakanın hataları olduğunu da söyledim ,yeri geldi başbakana peygamber gibi bakılmaması gerektiğini de .
ama anlamak isteyen benim tek yönlü düşündüğümü düşünmek zorunda hissettiğinden öyle düşünüyor ..
siz de demekki okumamışsınız diğer konularda yazdığımı .
Ben her zaman Başbakanı çok sevdiğimi ,bir çok konuda onu desteklediğimi de mertçe söylüyorum ,hiç gocunmuyorum da .
Ama buna rağmen hataları olduğunu ve asla onu peygamber gibi görmediğimi de defalarca yazdım .
işte görmek istediğini görenler sadece sevgi kısmını görüp kendilerine göre kullanmaya kalkıyorlar
ben her defasında yaşadıklarımdan yazdım ,ordan burdan , yok akrabamdı yok komşu kızıydı demedim
birşeyler yaşadık ki bizler de yazıyoruz ,herkes kendi yaşadığını bilir işte .

sanırım beni anlamadın cılgin anne..

Ben senin yazdıgın fişlenme olayında kastettigin şeyi demek istemiştim dedim..

X