Lekeler, Çiller Tüm cilde, tüm cilt sorunlarına faydalı bir şey: Evde kimyasal peeling

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Daryana

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2012
353
266
Herkese merhaba, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Çünkü genel anlamda çok faydasını gördüğüm bir şeyden bahsetmek istiyorum neredeyse ciltle alakalı olan her yere uyuyor konumun başlığı. Özet geçerek sade bir dille anlatacağım. TCA'yı ya duydunuz, yada yeni duyuyorsunuz belki fakat doğru kullanım, doğru adımlarla uygulandığında kesin ve risksiz sonuç veren bir tür kimyasal ürün. Hatta o kadar çok amaçla kullandımki benim için neredeyse kozmetik bir ürün. Sivilce, Güneş lekesi, Çukurlar, Geniş gözenekler, Su çiçeğinden kalma izler. Piercing/Hızma delindikten sonra delinen yerde oluşan noktalar. Hepsine faydalı. (Mimik kırışıklıkları, dudak dolgunluğu ve bacaklardaki batıklar içinde işe yarayacağını düşünüyorum ve umudum var ama daha uygulama esnasında olduğumdan bu üçüne henüz değinmeyeceğim, sonuç alırsam konuyu editleyeceğim.)

-Öncelikle size hikayemden başlamak istiyorum. Yüzümde küçüklüğümden beri bir tane su çiçeğinde kalma iz vardı. 1 senedir bazı nedenlerden dolayı sivilce sorunu yaşıyordum ve kalıcı görünen bir sorundu. Kimyasal Peelingi araştırdım. Evde yapanlarda vardı fakat bende ilk başta herkes gibi evde uygulamaya korktum ve bir güzellik merkezine yaptırmaya karar verdim. Farkı neydi derseniz çok fahiş bir fiyat vererek evde kendime uygulayabileceğim bu şeyi başkasının yüzüme sürmesini sağladım, olan parama oldu. Dediklerime uyarsanız evde uygulamanın riski, estetisyenin size uyguladığındaki risk ile aynı. Bu açtığıma biraz yakın bir konu vardı okuduğum halde kendim yapmak yerine korkmuştum, korkmayın kızlar asitte olsa kezzap değil sonuçta ben bunu anlamış oldum. Her neyse, gittiğim yerde bana %50lik glikolik asit uygulandı ve bence bu dahada riskli bir şey ama cildim kaldırdı allahtan. Etkisini falanda görmedim sadece sivilcelerimi kuruttu o kadar. Sonra araştırıp TCA'nın daha iyi olduğunu gözlemledim. Siparişimi verdim ve evde uyguladım. Buradan LadySubaru LadySubaru ya teşekkürlerimi iletiyorum gözümü açtığı için. Zaten onun konularını araştırırsanız daha detaylı bilgiye ulaşırsınız. Ben sadece sivilce ve yüz dışındada gözlemlediğim faydalarına değinmek istiyorum. Yüzüm artık bebek gibi. ben %20lik tca kullanıyorum, hemen yanma hissi oluşunca yüzümü yıkıyorum yüzüme derin işlem yapmıyorum. Bir kaç yer hariç. Sivilceleri kurutmak için pamuk yardımıyla nazikçe sürdükten sonra yanma, karıncalanma hissi oluştuğu anda yüzünüzü yıkamanız yeterli oluyor. Çukurlar için ise kulak pamuğunun ucunu sivriltip üstüne damlatıp nokta koyar gibi 1-2 değdirmeniz yeterli. 2-3 dakika içerisinde yıkayın. İşlem derin olduğundan kahverengimsi kabuğumsu bir görüntü oluşabilir korkmayın geçiyor bir iki güne. O kabuk döküldüğünde alttan gelen yeni derinin çukuru iyileştirdiğini göreceksiniz. Şimdi gelelim benim değinmek istediğim yere. Göğsümde geçtiğimiz yaz kocaman bir güneş lekesi oluşmuştu ve oraya biraz derin işlem yaptım. Seansım daha sona ermeden sonuç almaya başladım diyebilirim. Güneş lekelerine birebir kesin çözüm. İlgilenen arkadaşlara detayını anlatırım. Dudağımdan memnun olsamda kenar çizgisinede sürdüm birde belki kolajen üretimini arttırır ve biraz daha dolgunlaşır diye. 1 dk beklettim. Dudağımı şuan ilk kez bu kadar kuru hissediyorum fakat kabuklanması geçtiğinde sonuç alırsam bunuda paylaşacağım. Sıra geldi bacaklara. Bu yaz bacaklarımın bazı yerlerinde batıklar oluştu. Çok yok fakat gözüme batıyor işte :)) En kısa zamanda bacağımdaki batıklarada uygulayacağım. Kendimi deney tahtası ilan ediyor gibi oldum ama gerçekten hem yüzde hemde göğsümdeki güneş lekesinde fayda gördüysem neden cildimin başka yerlerinde görmeyeyimki diye düşündüm sonuç aldım. Dudak dolgunluğu ve bacaklardanda sonuç almayı umuyorum. İlgilenen olursa detayları yazacağım. Aslında belkide bu kusurlardır bizi güzel yapan fakat biz kafayı takıyorsak pes etmiyoruz asla. :))

Batiklarim var benimde 4 snedir geçmiyor ama sen risk filan deyince korktum yan etki filan yapabilen birseys kullanamam korkarim.cunku cok hassas cildim

Internet araştırdım cogunlukla evde uygulamanın cok zararli oldgnu soyluyor gözüm korktu yuzu yananlar olmus

bu konu hakkında bende başlık açmıştım ama pek rağbet göremedim ilgilenen yok evde yapma konusunda benimde tereddütlerim var ve tca orjinal değilmiş

Ben de bugün bacaklarıma ve kollarıma uyguladım %30 Tca . Geçmeyen kahverengi alerji lekelerim için. Eğer bir sonuc alırsam buradan paylaşabilirim .

X