tüm kimlik bilgilerinize ulaştım demiş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bendekidurumlar

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2015
1.276
820
ablam için yazıyorum, ablam instagramda bazen sadece can sıkıntısı amacıyla bazı kişilerle sohbet edebiliyordu ve birisiyle din konuları hakkında konuşmuş. karşısındaki kişi ateistmiş ve karşılıklı sohbet olarak bu konularda konuşmuşlar.
bu konuştuğu kişi daha sonra ben yazılıcımcıyım, güvenlik uzmanıyım. sizin tüm bilgilerinize,kimlik bilgilerinize ulaştım. farklı hesaplarınız var kimle konuştuğumu bilmek istedim demiş. gerçekten ablamın farklı hesapları var ve ablam hemen panik yapmış. sormuş bir kullanıcı adımı söyle diye. o da beklemede kalın diyip ablamı engellemiş.

ablam zaten psikolojik olarak kötü durumdaydı. böyle birşey yaşayınca şuan büyük panik yaşıyor. ben gerçek değildir diyorum. ama o inanıyor. bir kere böyle bir şeyin gerçekten doğruluk payı var mıdır? yoksa ablamı nasıl ikna ederim?

ablam için yazıyorum, ablam instagramda bazen sadece can sıkıntısı amacıyla bazı kişilerle sohbet edebiliyordu ve birisiyle din konuları hakkında konuşmuş. karşısındaki kişi ateistmiş ve karşılıklı sohbet olarak bu konularda konuşmuşlar.
bu konuştuğu kişi daha sonra ben yazılıcımcıyım, güvenlik uzmanıyım. sizin tüm bilgilerinize,kimlik bilgilerinize ulaştım. farklı hesaplarınız var kimle konuştuğumu bilmek istedim demiş. gerçekten ablamın farklı hesapları var ve ablam hemen panik yapmış. sormuş bir kullanıcı adımı söyle diye. o da beklemede kalın diyip engellemiş.

ablam zaten psikolojik olarak kötü durumdaydı. böyle birşey yaşayınca şuan büyük panik yaşıyor. ben gerçek değildir diyorum. ama o inanıyor. bir kere böyle bir şeyin gerçekten doğruluk payı var mıdır? yoksa ablamı nasıl ikna ederim?
Ablanız rahat etsin, adamın bi şeye ulaştığı yok. :)

herşeye ulaştım da demiş yani instagram da bilgiler konuşmalar vs herşeyi gördüyse diyor. sanırım tehdit edilmekten falan korkuyor
savcılık bile kimlik bilgilerine ulaşmak için yazışmalar vs yapıyor.
bu adam sanırım her türlü yargı, emniyet ve bilişimi elinde tutan bir kişi.
korkutma amaçlı yazmış. ayrıca ip numarasında kimlik bilgisine ulaşması için tt nette çalışan bir bilgisayar mühendisi vs olması lazım.
kaldı ki o mühendislerde böyle özel amaçları için bilgileri kullanamaz sonu işten atılmak olur ortaya çıkarsa bu durum.

Hadi velev ki ulaşmış olsun , ne olacak ?
Korkutmayın kendinizi , ha işler çığrından çıkar sizi rahatsız ederse polise vs başvurursunuz . Yazdığı mesajları da kanıt olarak gösterir , dava açarsınız .
Ben pek anlam yüklemezdim .
15 Temmuz sonrasında hemen her gün güya bir polis memuru olduğunu iddia eden kişiler terör örgütüne bulaşmışsınız , üyeliğiniz görünüyor deyip arıyordu . Tamam çok sağolun ben ilgileneceğim deyip kapatıyordum . Yerim belli yurdum belli polis istese beni bir saniyede bulur dedim hiç önemsemedim. Siz de öyle yapın .

savcılık bile kimlik bilgilerine ulaşmak için yazışmalar vs yapıyor.
bu adam sanırım her türlü yargı, emniyet ve bilişimi elinde tutan bir kişi.
korkutma amaçlı yazmış. ayrıca ip numarasında kimlik bilgisine ulaşması için tt nette çalışan bir bilgisayar mühendisi vs olması lazım.
kaldı ki o mühendislerde böyle özel amaçları için bilgileri kullanamaz sonu işten atılmak olur ortaya çıkarsa bu durum.
Ve kişinin kimlik bilgilerine izinsiz ulaşmak suç.

bunu yapabilecek adami mark direkt ise alirdi zaten, oyle sey olmaz.

bi de bu cikti ay yazilimciyim diye milleti kandiriyorlar sanki bana neyse bu yazilim. ben de yazilimciyim saat sabah 5 olmus hala yanlis yazdigim yer neresi niye calismiyor diye deliriyorum. :KK14: keske ben de dizilerdeki gibi tak tak biseyler yazip butun her seyi halledebilseydim.:110:

bu konuştuğu kişi daha sonra ben yazılıcımcıyım, güvenlik uzmanıyım. sizin tüm bilgilerinize,kimlik bilgilerinize ulaştım. farklı hesaplarınız var kimle konuştuğumu bilmek istedim demiş. gerçekten ablamın farklı hesapları var ve ablam hemen panik yapmış. sormuş bir kullanıcı adımı söyle diye. o da beklemede kalın diyip ablamı engellemiş.

Ateist olmasının konuyla ilgisi nedir? Neyse yalan söylemiş. Ulaşsa ulaştığını ispatlardi. Hacklendigim zaman adam seni hackledim demedi ki... Benim ekran koruyucum spor arabaydı, rengini modelini söyleyip güzel araba demişti. 😵😵😵

Adam ablanızı yemlemiş. Bu devirde herkesin fake hesabı var artık. Rastgele birine mesaj atsa sizin fake hesabınız var dese yanılma olasılığı %2. Madem bulmuş kullanıcı adını verseymiş daha inandırıcı olurmuş.

Hiçbir şey bulamaz. Adam olta atmış ablan da hemen inanmış. Herkesin birkaç hesabı olabilir bu yemi attı diye gerçekten hesaplarına ulaşmış demek değil ki. Ablan bu kadar kafasına takıyorsa bence çok nette bir şeyler yapmasın

ablam hemen panik yapmış. sormuş bir kullanıcı adımı söyle diye. o da beklemede kalın diyip ablamı engellemiş
Beklemede kalın deyip engellemiş. Öyle olsa engeller mi? Böyle tehditlerde, sizde karşıdakine, özel bilgilerime izinsiz ulaştın, siber suçlara şikayet edicem deyin.
Ablan inanıp, korkuyla konuşmaya devam etmesn sakın. Yarın öbürgün bizden para istedi yolladık diye de konu açarsınız.

Ablaniz böyle şeylere bile inanıp panik oluyorsa neden sosyal medya üzerinden tanımadığı kisilerle konuşma yapacak kadar cesur? Ya ciddiye almasin ya da bu tür şeyleri bıraksın. Yoksa daha çok endiselenir böyle.

Bosluktaydim psikolojim bozuktu vs sebeplerle hic tanimadiginiz ipsiz sapsizin kol gezdigi sanal alemde konusmak bence cok yurekli davranislar..sonradan fildir fildir gezmemek icin bastan girmeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X