Tum yüz germe yaptirdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
mada07 arkadaşım size tam olarak hangi işlemler yapıldı.
Endoskopik alın germe
Derin plan yüz germe
Gözaltı torbalarının alımı
Kantooeksi ( bu gözaltı ameliyatlarında zaten yapılması gereken bir işlemmiş sürpriz oldu bana fakat badem göz aklınıza gelebilir öyle bir durum yok bende alt gözaltı kapağından giriş sebebi ile zaten şekillendirilmesi gerekiyordu )

Endoskopik alın germe
Derin plan yüz germe
Kantooeksi ( bu gözaltı ameliyatlarında zaten yapılması gereken bir işlemmiş sürpriz oldu bana fakat badem göz aklınıza gelebilir öyle bir durum yok bende alt gözaltı kapağından giriş sebebi ile zaten şekillendirilmesi gerekiyordu )
Ortalama fiyatı söyleyebilir misiniz?

Endoskopik alın germe
Derin plan yüz germe
Sadece gozunuzu cekıp koymanız mumkunmu acaba.

Merhaba arkadaşlar ;
naz70 beni yargılamayınız lütfen oldu mu. Ayrıca tarzımı örneklemişsiniz anlayamadım diye üyelere sorduğumu belirtmişsiniz niçin bunu cımbızla çekip örneklediğinizi ben anlayamadım. anlayamadı isem sormuşumdur siz de anlayamaz ve kafanızda oturtamazsanız sorarsınız insanlara.
Ameliyat olduğuma göre gerçekten anlamak istiyormuşum.
Arkadaşlar karar verme süreci gerçekten çok zor . Bunlara gitmeyeceğim çünkü tahmin ediyorum ki aynı kaygılar yaşanıyor . Sonucu kimse bilemez baştan. İllaki bir şey hissedilir tahminimce. Şöyle mi oldu böyle mi olsaydı vs vs. Bunları geçiyorum.
Ben son 1 yılda iyice çökmüş olduğumu hissediyordum ve görüyordum. Aynaya baktığımda yorgun bakışlar üzgün kederli bir yüz ifadesi çökmüş alt yanak ( dudak çene bölgesi ) bulldog görünümün oluşmaya başlaması belirgin nozolabial hat görünümü ile mutsuz bir insan olmuştum. Maske öyle işime gelmişti ki dudak altı çene kısmına çekip sosyal ortamlarda öyle çay kahve içer olmuştum. Hiç kullanmadığım şalları fularları çeneme çekerek kapatma şekilleri deneyip onlarla kamufle etmeye başlamıştım. Şimdi düşünüyorum gelişen tıp ve teknoloji neler sunuyor bizlere şanslıyız ulaşabiliyoruz. Bizden önceki kuşakta bizim psikolojimizdeki insanlar ne kadar mutsuz bir hayat sürmüşlerdir. Ne kötü. Eğer böyle bir çözüme ulaşamasa idim inanınız kendimi bir çok sosyal ortamdan soyutlayarak yaşardım gibi geliyor. Bilmiyorum belki de takmazdım fakat eğer sosyal bir yapınız var ise ve görünümüz ile yaşam tarzınız uyuşmuyor ise olmuyor. Uyuşur ise denge oluşuyor ve bu sizi mutlu ediyor iyi hissettiriyor. Bu da normal tempoda yaşam sürmenizi sağlıyor.
Fakat beni bu araştırmaya iten vurucu söz annemden geldi. Bir gün otururken " sen şu kremleri sürüp durma boynun kırışmaya başlayacak bazen boyun hareketlerine göre başladığı belli çok dokunma " ..... İşte o an kaygımın sadece benim bakmamla ilgisi olmadığını anladım ve okumaya başladım internette ilgili bilgi kanallarını. Maceram böyle başladı.
Sevgili Mada ben de merak ettiğim için ısrarla size sorular sordum karşılığında bu ne hiddet diye cevap aldığım için sizin de defalarca merak edip sorular sorduğunuzu örnekledim. Kısaca size benziyorum diyelim. Meraklı,ısrarcı. Buna kızmayın lütfen

Ben Acıbadem Ankara da oldum ameliyatımı. Ekip çok iyi. Buton var zaten sorun olmuyor zaten sürekli yokluyorlar.
Benim yanımda kalan kimse yoktu. Yalnız kaldım 2 gün boyunca. Buz uygulaması yapılmadı bana. Serum 2 gün boyunca takıldı. Şiddetli mide bulantısı feci bir şey kustum sürekli ilk gün. Kocaman bir kafa gözler zaten açmak isteseniz de açılamıyor şişlikten ikinci gün kendim tuvalete gidebildim fakat ilk gün mümkün değil ancak yardımla gidebildim.
Sevgili mada buz konmadığını söylemişsiniz. Nedenini sordunuz mu? Çünkü derin plan amel olan çok arkadaşım var ve hepsine kondu. Sizin dr un yöntemi mi farklı isi acaba?
Bu arada amel ile ilgili açıklamalarınızı okuyorum okurken dikkatimi çeken konuları hemen soracağım ki unutmayayım. Bilgilendirmeleriniz için de özellikle teşekkür ederim

Erken dönem gözlem ; Ödem ve şiş ilk haftalar amannn bu nee diyorsunuz. Bandaj diye adlandırdığım yüz maskesini çıkardığımda kafanın yüzün üst tarafı çok şiş alt taraf tabi o kadar şiş olmadığı için üçgen bir görünüm ve uzakdoğulu gibi gözler görüyorsunuz bu beklenen görüntü erken dönemde. Bundan şunu anlıyoruz şişen bölge üst taraf alt bölge tabi ki şiş fakat üst bölge gibi değil. Bu da şundan bence üst bölgeye hem endoskopik girişimde bulunuldu hem gözaltı torbalarım alındı yani iki girişim birden yapıldı . Göz bölgem göz altlarım morardı ki hala morluk var sayılır bazen daha belirgin oluyor.
Alt bölge bu çene dudakların konuşlandığı yerler boyun onlar ilk başta tabi ki ödemli idi zamanla son halini almaya başlıyor fakat üst bölge gibi olmuyor şok yaşatmıyor yani. Üst bölgede boşluklar olduğu için daha çok şişiyor
Alnım hala ödemli elimle dokunduğumda özellikle kaş üstlerine süngersi gibi bir his yani hala ödem var dağılması zaman alacak demek.
Dikkatimi çeken bir iki nokta var bunların zamanla geçip geçmeyeceğini bilemiyorum. Örneğin sol yanağım daha gergin ve gerilen hat ve oluşan ince oluklar çizgiler şeklinde idi ve belki dikiş hattı resmen izli idi Ozan bey sakinleştirdi geçecek 3 ay sonra dümdüz olacak dedi ve gerçekten de geçti düzeldi çok minik bir iz var o da geçecek. Daha 2.5 .aydayım.
Gözler dışında herşey iyi gidiyor.
Bir kere giysi seçiminde özgür olacağımı biliyorum motivasyonum arttı eskiden bunu giyemem boyun bölgeme dikkat çeker bu model olmaz vs gibi takıntılar yapıyordum hepsinden kurtuldum.
Sevgili mada açıklamalar için teşekkürler. Ama bir şeyi anlayamadım. Dikiş hattı izli gibiydi Ozan bey yatıştırdı demişsiniz. Dikiş izleri mi çok belirgin demek istediniz yoksa dikiş izlerinin yanında deri fazlalığı yani potluk mu oluştu ?

Endoskopik alın germe
Derin plan yüz germe
Bir de gözlerim birbirinden çok farklı gözle görülür şekilde demişsiniz. Sizin için sorun olmazsa sadecw gözlerinizin resmini koyabilir misiniz?
Gözlerde asimetri mutlaka oluyor zamanla geçiyor sorundan kasıt bu ise üzülmeyin mutlaka geçiyor çğnkü

Ben ameliyat oldum arkadaşlar . Derin plan yüz germe endoskopik alın germe gözaltı torbalarıının alınması ve tabi ki gözaltı kapağı. Bu durumda kantopeksi zaten yapılıyormuş ki başta bilmiyordum ameliyattan çıkınca öğrenmiş oldum. Dr Ozan Bitik yaptı ameliyatımı
Chanel arkadaşıma binlerce kez teşekkür ediyorum her an destek oldu moralimi yüksek tutmamı sağladı hakkını nasıl öderim iyilik perim :-)-)
2 ay oldu. Hala ödem var fakat artık düzeliyor. Tek üzücü olan şey gözlerimde asimetri var düzelmedi . 3 ayın dolmasını bekliyorum. Bir müdahale yapıldı fakat aynı neredeyse. .
Gözaltı torbalarının yokluğunu görmek çökmüş yanaklardan kurtulmak boynumun düzelmiş olması harika. Aynaya bakabiliyorum. Fakat ödem gittikçe belli olacak . Şu a yanıltıcı. Fakat genel hatlar oturur yavaş yavaş Şu gözlerimin durumu canımı sıkan tek şey . Dr umla iletişimdeyiz şimdilik bekleyeceğiz .
Gözlerimde bu durum olmasaydı keşke. Bu durumdan dolayı sosyalleşemiyorum maalesef . Sürekli kapalıyım evde acil bir durum olmazsa çıkmıyorum. Çünkü bariz belli. Biri büyük biri küçük ve şekilleri farklı. Bu can sıkıcı . Ben dr uma güvendim . Düzelteceğim bekleyelim dedi bekleyeceğiz .
Geç yazdım çünkü erken yazsa idim panik ve heyecanlı halimle hiç sağlıklı olmazdı hatta hala neresi nasıl olacak son hali anlayamıyorsunuz Şimdilik arkadaşlarımla bile görüşmüyorum gözler moral bozucu .
Detayları sonra tekrar yazarım.
Geçmiş olsun. Sevindim sizin adınıza. Her şeyi yazmışsınız teşekkür ederiz ayrıca.

Arkadaşlar hepiniz pusuda mıydınız :-)-)
Nightrider ; nasıl anladınız yok olunca ve öncesinde kararlı olduğumu hissettirmişim demek ki.
Hiç kotkmayınız . Ben bu işi uzatmak istemedim. Gerçekten depresif bit insan gibi olmuştum . Fularla şallarla boynumu saklamaya başlamıştım kötü değildi o kadar fakat başlamıştı kırışıklık. Bulldog görünüm faciaydı ve maske en sevdiğim aksesuar olmuştu :-)-) fotoğraf çektirmekten kaçınıyordum bahane buluyordum. İyice kompleks yapmıştım. Gerçekten öz güvenim yok olmuştu. Ben kararlı olduğumu yazmıştım.
Ben de tahmin etmiştim yok olmanızdan, ameliyat olacağınızı. Yazdıklarınızı okuyorum şimdi tekrar tekrar. Gözünüz düzelir umarım. Size soracak ne çok şey var ama önce yazdıklarınızı okumalı...

Devam ; Hastanede yalnız olmaktan korkmuştum fakat hemşireler o kadar bilinçli ve bilgililer ki hem tıbbi olarak her sorunuzu yanıtlıyorlar hem güven duymanızı sağlıyorlar Ben standart hangi kata nöbet rastlıyor ise öyle çalışıyorlardır diye düşünmüştüm fakat ameliyatımızın spesifik sorularını yanıtladıklarını ve bildiklerini görünce anladım ki donanımlılar derslerine çalışmışlar hepsi de yüksek eğitimli yani güven duyacağınız bir ekip görünce rahatlıyorsunuz . Ben sonrasında evde de hep yalnızdım..
Yazdıklarınız cesaret verici. Ne kadar stresli ve yoğun bir araştırma süreci geçirdiğinizi bildiğim için, inanın sizin adınıza çok çok sevindim.

Zaten iki uc kısı kaldık arastıran bızde bır amelıyat olsak yuz forumu kapanır :)
Kapanmaz kapanmaz. Benim gibi meraklı ama korkaklar var. Ben Mada07 ile çok yazıştım. Bilgi kirliliği olmasın, bir tecrübem yok diye buraya yazamıyor, mesaj gönderiyordum. Şimdi onun ameliyat olduğunu öğrenince bana bir cesaret geldi. Dr. Ozan Bitik ile bir kez görüştüm, kendi takvimimden dolayı yaza kadar askıya aldım. Ama yazılanları okuyor, dikkate alıyorum. Bir tecrübem olmadığı için burada bilgi kirliliği de yapmak istememiştim.

Kapanmaz kapanmaz. Benim gibi meraklı ama korkaklar var. Ben Mada07 ile çok yazıştım. Bilgi kirliliği olmasın, bir tecrübem yok diye buraya yazamıyor, mesaj gönderiyordum. Şimdi onun ameliyat olduğunu öğrenince bana bir cesaret geldi. Dr. Ozan Bitik ile bir kez görüştüm, kendi takvimimden dolayı yaza kadar askıya aldım. Ama yazılanları okuyor, dikkate alıyorum. Bir tecrübem olmadığı için burada bilgi kirliliği de yapmak istememiştim.
Aramıza hosgeldınız ozaman. Bızımde yok tecrubemız kendı capımızda sorup sorusturuyoruz doktor dpktor gezıyoruz :KK66: bırgun amelıyatta olucaz ınsallah :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X