Tüp bebek devlet raporu

Nergiss28

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2021
56
49
36
Merhaba arkadaşlar nasılsınız ben de nasipse kasımda tüp bebeğe başlayacağım daha temmuzda denedim ancak iptal oldu. Devlet desteğine başvurmak istiyorum. Eşimin sperm sayısı 5 milyon altıda ve benim amh 0,4. Bulunduğum ilin araştırma hastanesinde tüp bebek bölümü yok. Devlet desteğine Başvurmak için başka illere mi gitmem gerekiyor, 😔😔

hanife101104

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2019
38
8
31
Transfere zaten 15-20 gün var 😓😓😓 ozman benim iş zor.
Tüplerim tamamen alındı tüp bebekten başka çarem yok tüplerimi alan doktor bile rapor vermedi onlara yaptırmıyorum diye. Embriyolarım donduruldu
Rapor alabilecek olsam yetişmese bile 1 ay daha transferi geciktirebilirim nasıl olsa donduruldu diye. Ama sanmıyorum alabileceğimi. Yani bugün tüp benek yaptırdığım kuruma sordum açıkça bana dedi ki araya yüksek yerlerden adam koyabiliyorsunız rapor veriyorlar dışarıya dedi. Ne günlere kaldık sağlıkta bile torpil olmuş her şey. Hakkımızda hayırlısı tutacağını bilsem rapor falan düşünmem de
Elde yok avuçta yok Allah hepimizin yardımcısı olsun 🙏🏻🙏🏻
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Rabbim sağ Salim sizin bebeğinizi de kucağınıza almanızı nasip etsin inşallah . Başka bir topik de görmüştüm sizi ilk tüp bebek deneyiminiz pozitif olmuş. Ne güzel darısı bana ve tüm isteyenlerin başına. Tabi hayırlı bir şekilde 🙏🏻 Benim de bu ilk tüp bebek denemem. Bana önerilerin neler.
Hiç bir sorunumuz yok tek sorun tüpler de o da alındı dondurulmuş bekliyor 3 embriyo
Transferi bekliyoruz hayırlısı önerilerini ve dualarını bekliyorum
Yazinizi okudum simdi de siz tup bebek tedavisi olmususnuz ve embriyolar dondurulmus ole anladim o zaman rapora neden ihtiyaciniz var cunku transferde rapor gecerli olmuyor bildigim kadariyla yanlis anlamaisimdir umarim eger tedavi okduysaniz raporla artik bir isiniz yok ben mi yanlis anladim

Nasipp61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
2.582
2.107
Trabzonda hangi bolumden rapor aldiniz normal kadin dogumdan mi yoksa
Hayır kadın doğuma muayene oluyorsunuz . Tüp bebek biriminin oldugu bölümde oda numarasını hatırlamıyorum ama bilgi toplama ve evrak teslimi odası var. Oraya gidiyorsunuz . Bilgi veriliyor istenen evrakların listesi veriliyor ona göre onları toparlayıp oraya teslim ediyorsunuz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ay42

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2020
249
144
Yazinizi okudum simdi de siz tup bebek tedavisi olmususnuz ve embriyolar dondurulmus ole anladim o zaman rapora neden ihtiyaciniz var cunku transferde rapor gecerli olmuyor bildigim kadariyla yanlis anlamaisimdir umarim eger tedavi okduysaniz raporla artik bir isiniz yok ben mi yanlis anladim
Doğru anlamışsınız ama şöyle bir durum var dondurulmuş olması önemli değil
Transferden hemen önce bile raporu kuruma sunabiliyoruz. Transfer edildikten sonra sunamıyoruz. Artık transferim de oldu puandan itibaren rapor geçersiz olur yani

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :90 Kg. Şimdiki Kilom :90 Kg.

hanife101104

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2019
38
8
31
Doğru anlamışsınız ama şöyle bir durum var dondurulmuş olması önemli değil
Transferden hemen önce bile raporu kuruma sunabiliyoruz. Transfer edildikten sonra sunamıyoruz. Artık transferim de oldu puandan itibaren rapor geçersiz olur yani
Tedavi olurken raporlu gibi mi aldiniz ilaclari yoksa odediginiz miktari geri mi odeyecekler size onu kabul ettilerse ne guzel normalde kabul edilmez

Ay42

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2020
249
144
Tedavi olurken raporlu gibi mi aldiniz ilaclari yoksa odediginiz miktari geri mi odeyecekler size onu kabul ettilerse ne guzel normalde kabul edilmez
Normal olarak alıyorsunuz ilaçları kutularını atmıyorsunuz ilaçların. Eğer
Rapor alırsanız kutuları ile birlikte raporu eczaneye götürüyorsunuz eczane paranın bi kısmını iade yapıyorlar sisteme raporu yükleyip

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :90 Kg. Şimdiki Kilom :90 Kg.