Tüp Bebek Keseden Anlayanlar Acil Yardımm

Esoca38

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2021
252
309
27
Nisan ayında tüp bebek tedavisi oldum. Tek embriyo istememe rağmen çift embriyo transferi yapmışlar. Keseyi görmeye gittiğimde iki ayrı kese gördüm ikiz dedi. İmkansız falan dedim işte transfer günü yanlışlık olmuş falan iki embriyoyu birden transfer etmişiz dedi. Yaptığınız yasal değil dedim. Sonra bir başka doktora gittim. Aslında üçüz gebeymişim. İki kese var fakat birinin içinde iki bebek birinde tek bebek var. Kendi içinde bölünen bebek için doktoru suçlamıyorum Rabbim iki can vermiş ama ikinci embriyo için doktora ve hastaneye maddi ve manevi tazminat davası açtık bugün. Sizce mahkeme de ikinci embriyoyu biz koymadık diye inkar edebilirler mi ? Kendiliğinden oluşmuş diye. Kafam çok karıştı. Kimisi saçmalama kendi içinde bölünen gibi olsa tamam sorun yok ama ayrı ayrı iki kese var iki tane koymuş diyor. Kimisi belki kendiğinden tek koydu iki ayrı kese oldu diyor. Kafamız çok karışık. Avukatımız da hastane raporunda herşey ortaya çıkar ama burada biz haklıyız kesinlikle dedi çünkü transfer kağıdında da transfer edilen embriyo sayısı 1 yazmışlar. Ultrason görüntüsü koyuyorum anlayan varsa yarcımsı olabilir mi lütfen. 🙏
IMG_20210525_173818.jpg

Birincisi transfer sonrasi rapor verilmedimi size embriyo kalitesi sayisi hakkinda? Ikincisi ve sonuncusuda siz bir isterken rabbim 3 tane vermis guzel yanlarindan baksaniz.

Birincisi transfer sonrasi rapor verilmedimi size embriyo kalitesi sayisi hakkinda? Ikincisi ve sonuncusuda siz bir isterken rabbim 3 tane vermis guzel yanlarindan baksaniz.
Rapor verildi raporda bir adet yazıyor. Ama bana iki verdiğini kendi ağzıyla söyledi. Güzel yanlarından zaten bakıyorum çok şükür Rabbime nasip etti tek seferde. Sadece ultrason görüntüsü hakkında fikir almak için yazdım. Rabbimin verdiğine şikayet etmek için değil. 👍

Nisan ayında tüp bebek tedavisi oldum. Tek embriyo istememe rağmen çift embriyo transferi yapmışlar. Keseyi görmeye gittiğimde iki ayrı kese gördüm ikiz dedi. İmkansız falan dedim işte transfer günü yanlışlık olmuş falan iki embriyoyu birden transfer etmişiz dedi. Yaptığınız yasal değil dedim. Sonra bir başka doktora gittim. Aslında üçüz gebeymişim. İki kese var fakat birinin içinde iki bebek birinde tek bebek var. Kendi içinde bölünen bebek için doktoru suçlamıyorum Rabbim iki can vermiş ama ikinci embriyo için doktora ve hastaneye maddi ve manevi tazminat davası açtık bugün. Sizce mahkeme de ikinci embriyoyu biz koymadık diye inkar edebilirler mi ? Kendiliğinden oluşmuş diye. Kafam çok karıştı. Kimisi saçmalama kendi içinde bölünen gibi olsa tamam sorun yok ama ayrı ayrı iki kese var iki tane koymuş diyor. Kimisi belki kendiğinden tek koydu iki ayrı kese oldu diyor. Kafamız çok karışık. Avukatımız da hastane raporunda herşey ortaya çıkar ama burada biz haklıyız kesinlikle dedi çünkü transfer kağıdında da transfer edilen embriyo sayısı 1 yazmışlar. Ultrason görüntüsü koyuyorum anlayan varsa yarcımsı olabilir mi lütfen. 🙏Eki Görüntüle 2857134
Eksik okumusum 1 yazmislar evet yaptiklari suc

Eksik okumusum 1 yazmislar evet yaptiklari suc
Aslında tam olarak öğrenmek istediğim şey. Tek embriyo transferi yapsa kendiliğinden iki kese olabilir mi ? Yani yaptıklarını inkar etme ihtimalleri varmı bu konuda bir bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz daha çok. 🙏

Rapor verildi raporda bir adet yazıyor. Ama bana iki verdiğini kendi ağzıyla söyledi. Güzel yanlarından zaten bakıyorum çok şükür Rabbime nasip etti tek seferde. Sadece ultrason görüntüsü hakkında fikir almak için yazdım. Rabbimin verdiğine şikayet etmek için değil. 👍
Cok guzel oyleyse

Aslında tam olarak öğrenmek istediğim şey. Tek embriyo transferi yapsa kendiliğinden iki kese olabilir mi ? Yani yaptıklarını inkar etme ihtimalleri varmı bu konuda bir bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz daha çok. 🙏
Tek embriyo transferinde tek kese olur tek embiryo bölunup 2 bebek olur ama kese tek olur ben bu sekilde biliyorum yanlis degilse

Tek embriyodan 2 kese olmaz. Embriyo bölünürse tek kesede tek yumurta ikizi olurlar. 2 kese varsa 2 embriyo konmuş demektir.

Tek embriyo transferinde tek kese olur tek embiryo bölunup 2 bebek olur ama kese tek olur ben bu sekilde biliyorum yanlis degilse
Bende o şekilde biliyorum çoğu kişide sizin gibi söyledi. Umarım haklıyızdır zaten mahkeme bilir kişi atayıp devlet hastanesinden rapor istiyormuş orada herşey belli olur. Çok teşekkür ederim fikriniz için 🙏

Nisan ayında tüp bebek tedavisi oldum. Tek embriyo istememe rağmen çift embriyo transferi yapmışlar. Keseyi görmeye gittiğimde iki ayrı kese gördüm ikiz dedi. İmkansız falan dedim işte transfer günü yanlışlık olmuş falan iki embriyoyu birden transfer etmişiz dedi. Yaptığınız yasal değil dedim. Sonra bir başka doktora gittim. Aslında üçüz gebeymişim. İki kese var fakat birinin içinde iki bebek birinde tek bebek var. Kendi içinde bölünen bebek için doktoru suçlamıyorum Rabbim iki can vermiş ama ikinci embriyo için doktora ve hastaneye maddi ve manevi tazminat davası açtık bugün. Sizce mahkeme de ikinci embriyoyu biz koymadık diye inkar edebilirler mi ? Kendiliğinden oluşmuş diye. Kafam çok karıştı. Kimisi saçmalama kendi içinde bölünen gibi olsa tamam sorun yok ama ayrı ayrı iki kese var iki tane koymuş diyor. Kimisi belki kendiğinden tek koydu iki ayrı kese oldu diyor. Kafamız çok karışık. Avukatımız da hastane raporunda herşey ortaya çıkar ama burada biz haklıyız kesinlikle dedi çünkü transfer kağıdında da transfer edilen embriyo sayısı 1 yazmışlar. Ultrason görüntüsü koyuyorum anlayan varsa yarcımsı olabilir mi lütfen. 🙏Eki Görüntüle 2857134
Aa çok şaşırdım canım ya arzu hanımdı dimi senin doktor. Konuşmuştuk daha önce.
Üçüz olacak he 😍 inşallah sağ salim alırsın kucağına sağlıkla büyüsünler

Çok teşekkür ederim fikriniz için. Bizde o şekilde düşünmüştük. İnşallah hayırla kucağıma alırım üç miniğimide 🙏🥰
Hayırlı olsun sevindim sizin adınıza. İnşallah bizede böyle nasip olsun :)

Yaa çok tatlılar maşallah 😍 Gerekli yanıtları vermiş arkadaşlar, hakkınızda en hayırlısı olur inşallah 🤲

Bu uştrason kaç haftalıktı hatırlıyormusunuz

X