Tüp bebek maceramız son buldu, buyrun yorumlara.

Bu site aslında psikolojik olarak da insanı çok etkiliyor, çünkü hep bi arayış hep bi merak içindesin, mesela öyle çok yazıyorlar ki işte kasığımda ağrı vardı göğsümde müthiş sızlama vardı daha ikinci günden, işte bende şu oldu hemen bu oldu gibi, ben transferden sonra mesela strese girmiştim aynı belirtiler neden bende yok diye, demek istediğim aslında biraz da burdan uzak kalmak lazım bu süreçte. En azından diğer dondurulmuşlarla denediğinde, inanıyorum bebeğin tutunacak sana, Rabbim hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin🌹
Allahım sanada bian önce hiç ummadığın anda mucizeni nasip etsin güzel kalplim 🤲🏼💖

Evet duydum ismini Şahin beyin iyi diyorlar. Benim hikayem kısaca eşimde translokasyon var. 1 normal yolla sağlıksız gebelik oldu. 3 defa ngs li embriyo transferi oldum ama negatif oldu. İlki sadece kimyasal olmuştu. Şu an bıraktım dinleniyorum ve araştırıyorum canım 🤲💐💜
bn o hatayı yaptım.3 kere aynı yerde denedim ve çok yıpranmıştım.sahin bey ve ekibi çok güler yüzlü ve işlerinde çok iyiler.daha az ilaç kullanmama rağmen herşey yolunda gitti şükür.bi on görüşmeye gitmelisin bnce.bnde 3.negatiften sonra çok araştırdım hepsiyle görüşü cem öyle karar vericem demiştim ama ilk şahin beyle görüştükten sonra orda yaptırmaya karar verdim.insallah sende güzel sonuclar alırsın😍😍

Ahhhh çok coook üzüldümmm, ne güzel şeyler paylaşmıştık😢 yaramı düşmek istemem ama niye kürtaj oldun canım 😢
Canım çok teşekkür ederim. 💕
Hersey cok güzel gidiyordu 2 kese görüldü sonraki kontrolde 1 keseyi göremedik yoktu diğer kesede son hafta bebegi gördük ama kalp atışı yoktu 9.haftadaydik ama 6 haftalık görünüyordu gelisimi durmuş sağlıklı olmadığını ve kalp atisi olmadığını söyledi o yüzden gebeligim sonlandi malesef 😔
En nasılsın canim senin nasil gidiyor

Bu yaşta, daha ilk denemede pes etmek neden? Maddi derseniz anlarım ama başka türlüsünü anlayamıyorum. Bakın 5 kere tüp bebek denedim hiç hamilelik oluşmadı, hala pes etmiş değilim tekrar deneyeceğim. Çünkü bazı şeylerde ısrarcı olmak taraftarıyım. Lütfen biraz dinlenin öyle karar verin. Allah yardımcınız olsun.

Canım çok teşekkür ederim. 💕
Hersey cok güzel gidiyordu 2 kese görüldü sonraki kontrolde 1 keseyi göremedik yoktu diğer kesede son hafta bebegi gördük ama kalp atışı yoktu 9.haftadaydik ama 6 haftalık görünüyordu gelisimi durmuş sağlıklı olmadığını ve kalp atisi olmadığını söyledi o yüzden gebeligim sonlandi malesef 😔
En nasılsın canim senin nasil gidiyor
Olsun olsun canım, en önemlisi sağlık. Gene olur herşeyde vardır hayr. Rabbim diğer transferden gelicek bebeğini saglıkla kucağına almayı nasip etsin insallah 🤲🏼
bende iyi olmaya çalışıyorum, mide bulantısı çok arttı canlı cenaze gibiyim

Olsun olsun canım, en önemlisi sağlık. Gene olur herşeyde vardır hayr. Rabbim diğer transferden gelicek bebeğini saglıkla kucağına almayı nasip etsin insallah 🤲🏼
bende iyi olmaya çalışıyorum, mide bulantısı çok arttı canlı cenaze gibiyim
Allah razı olsun cnm Rabbim isteyen herkese sağlıkla nasip etsin 🤲
Tam bulantilarin tavan yaptığı zamanlar elma yoğurt falan ye biraz rahatlatır inşallah
Rabbim saglikla kucağına almayı nasip etsin 🥰💕

İlk denemede elbette olacak diye bir şey yok ama sonraki deneme için para yoksa ne yapacağız? Başka çarem mi var şu an? Açıklama olarak %80 genetik bozukluk yazmış evet görüşmeye gideceğiz ben istemiyorum eşim zorluyor daha doğrusu.
Merhabalar, öncelikle İnş hakkınızda hayırlısı olur.. yaşadığınız bölgedeki fakulte hastanesine gitmeyi düşündünüz mü hiç peki, yani sadece ilaç masrafınız oluyor oda indirimli alıyorsunuz, hastane rapor çıkarıyor ilaç için. Yani en azından daha düşük maliyet ile şansınızı denemiş olursunuz diye düşünüyorum.

Merhabalar, öncelikle İnş hakkınızda hayırlısı olur.. yaşadığınız bölgedeki fakulte hastanesine gitmeyi düşündünüz mü hiç peki, yani sadece ilaç masrafınız oluyor oda indirimli alıyorsunuz, hastane rapor çıkarıyor ilaç için. Yani en azından daha düşük maliyet ile şansınızı denemiş olursunuz diye düşünüyorum.
Haklısınız, tavsiye için teşekkür ederim🌺 Açıkçası düşünmedim ve hem mental olarak hem bedenen yorgun olduğum için uzun bi süre de düşünmüyorum, en azından bir yıl kadar. Zaten öyle de böyle olmuyor, ama olur da tekrar denersek işte o zaman raporlu denerim💐

evet maddiyat çok bağlıyor canım insani malesef bizde çok zor durumdayız 3 kredi ödüyoruz.bir tane daha yapicak durumumuz yoktu .inşallah normal yolla en kısa zamanda olur.okadar çok bitkil kür yedim icrm neler neler yaptım.cocuk istediğinden biz kadınlar herşeyi yapmaya hazırız.ve çok güçlüyüz.negatif alıp akşam sabaha kadar ağlayıp sabah ise gidiyorum çok zordu.ama sonunda başardım asla hiç bir zman yılma.maddiyatini.toplayınca labaratuari iyi bir yere git mutlaka canım.
👏🏻👏🏻Gözünüz Aydın hangi merkezde yaptırdınız birde hangi kürleri denediniz acaba

Herkese merhaba. Beni aranızda illa ki buradan bilen vardır, 4 yıllık evliyim yaşım 25 ve hiç hamile kalamadım. Şimdiden yazayım amh kaçtı vs gibi sorular sormayın çünkü bizde bütün değerler normal, eşimde de bende de hiçbir sorun yok çok şükür. Yumurtalıklarım gayet iyi çalışıyor ve rahim kalınlığım gayet iyi ve tüpler açık.. Biz çok doktor değiştirdik, bi tanesi bana en sonunda yaa çok gençsin ne bu acele demişti.. Ondan sonra da bıraktım klomeni folik asiti, dedim tüp bebek yapalım. Zaten burda danışmıştım yine birçok kişi tüp bebek yap neyi bekliyosun demişti.. Bir arkadaş tavsiyesi üzerine Ali Osman Koyuncuoğlu ile tanıştık, hatta aranızda belki bilen vardır arada Esra Erol’a çıkıyor. Bahçelievler’de özel muayenehanesi var. İlk karşılaşmamızda beni çok sevdi, sebebi durumun ‘sebepsiz infertilite’ olmasıydı. En sevdiğim hasta grubu dedi. Yaşın genç %70 ihtimal pozitif olur ilk denemede dedi.. Hangi ilaçları kullandığımı söylememe gerek yok çünkü aşağı yukarı hepimizi aynı ilaçları kullanıyoruz. Çoğunluğu göbekten ve kalçadan iğne zaten. Benim 4 embriyom vardı, doktor çift transferi uygun gördü (biri 5. diğeri 6.gün embriyosu) diğer iki embriyo için dondurmaya gerek yok boşuna para vermeyin dedi. Çok ümitliydi transfer ettiği iki embriyo için, açıkçası bizde. Elimden gelen herşeyi yaptım: 10.gün sonunda aldığımız sonuç; negatif. Bhcg önce 21’di ve sonra sıfırlandı. Sonucu attık, bi mesaj geldi bana ‘yarın buraya gelebilir misiniz sizinle görüşmek istiyorum’
Gideceğiz ama duyacağımız hangi cevap bizi tatmin edecek ki daha? Embriyo sağlıklı değildi genetik bozukluk vardı, beklediğim cevap bu. Gerçi bu süreçte doktor elinden geleni yaptı hakkını yiyemem, içimize sinmeyen hiçbir şey olmadı. Ve aşağı yukarı tüp bebek tedavimiz eşimin hesabıyla bi 15-16 bin lira arası bişey tuttu. Elde var koca bi sıfır, aldığım dünya kadar hormon ilacı. Olmadı, tutmadı ve tüp bebek maceramız sona erdi. Bir kez daha denemeyeceğim, pes etmek değil bu, üstelememek.. Sanırım Allah bizi en çok istediğimiz şeyle sınıyor. Her şeyin bi vakti var buna tüm kalbimle inanıyorum. Buraya çok isterdim benim mucizem size mucize getirsin diye yazmayı ama nasip olmadı. Eğer çocuğumuz olursa erkek yada kız isimleri bile belli yıllardır yani bekarlık zamanımızdan beri. Ama ortada çocuk yok. Olmuyor, olmuyor..
Allah bu yolda beklenti içinde olan kim varsa, tez zamanda kucağını doldursun. Bebek hasreti çeken kim varsa Rabbim tez zamanda nasip etsin hayırlı haberleri.Ama ben an itibari ile çocuk konusunu hayatımdan çıkarıyorum, artık doktora gitmek yok ilaç kullanmak yok. Madem hiçbir şeyim yok, o zaman olmuyorsa da olmasın çok yoruldum.. Dilerim bu yolda emek verenler çektiği tüm zahmetlere değecek sonuçlar alırlar💐
konunuzu yeni okudum doktor hakkında cok bilgim yok açıkcası ama herzaman böyle programlara çıkan medyatık doktorlardan cekınırım işin içyüzü maddıyat reklam vs cok daha fazla oluyor. Tabi siz iyi elktrık almıssınız ama bikere uygulama yanlıs olmus kanunen 35yaşın altındasınız size 2embrıyo transfer edılmemelıydı neye göre ettiler sorununuz sebepsizken üstelik.Onun 35 yaş altında iki embrıyo tranferı olması ıcın bırcok krıter var ama sebepsızde buna uymuyor maalesef burdan zaten uygulama yanlıs.İkincisi tutmayınca direkt genetige baglamak dogru degıl cunku genetıgı sağlam olupta (pgt’lı tup bebek dahı olsa) tutmama olasılıgı var.Bu sefer olmayınca neye bağlayacak??Tüm şartlar çok iyi olsa dahi %60 başarı oranı diyolar sizin yaş grubu için.Tüp bebekte %70 başarı oranı dıye bısey yok manevı anlamda sizi fazla yükseltmıs olmayınca da o oranda hüsrana ugramıssınız bu da bence doktorun hatası .Ne olursa olsun ıyı pozıtıf düşünülmeli ama her olasılıkta konusulmalıydı bence.6.gun embrıuosu geriden gelen embrıyodur yanı 5.gune ulasması gereken evreyı 6da tamamlar kalıte sevıyelerı neydı bunun bılgısını verdılermı??ve nıtekım 3.gun embrıyosuyla gebe kalan yine çok kişi var .Değerleriniz iyi olmasına rağmen embrıyonuz azmıs bence dondurmamıslarda .Dondurulmus olsa yıne sıfırdan başlamadan denerdiniz .Bu da bence laburatuarla alakalı.tüp bebek tedavısınde en önemlı şey laburatuar .Duygularınızı anlıyorum ve inanın cok uzuldum ben de tüp bebek tedavısı yaşamıs bırıyım bızımde sebepsızdı ve bız ustelık daha yaşlıyız ben 34yaşındayım.İnanım yaptırdıgımız merkez embrıyomuz genetık testınden gecmıs ve tab kalitede olmasına ragmen bızı fazla yukseltmedı herseye hazırdık olmazsa tekrar tekrar deneyecektık.İlk denemeden pes etmeyın bence tamam bekleyın kendınızı toparlayın ama ıyı arastırın ıyı bır merkezde yenıden başlayın umarım tez zamanda gebe kalırsınız🤲

Haklısınız, tavsiye için teşekkür ederim🌺 Açıkçası düşünmedim ve hem mental olarak hem bedenen yorgun olduğum için uzun bi süre de düşünmüyorum, en azından bir yıl kadar. Zaten öyle de böyle olmuyor, ama olur da tekrar denersek işte o zaman raporlu denerim💐
Merhaba çok fazla msj vardı hepsini okuyamadım 🙈 genetik yaptırmış mıydınız acaba ?

X