Tüp bebek sürecim

5 mayıs ilk muayene - 300 TL ödendi(sigorta farkı)

300 TL gonamax vitamin aldık

12 mayıs kontrol - para ödemedik sadece desolet verdi 12 gün kullanacağım.

16 mayısta regli oldum 2. gün yani 17 mayısta desolete başladım.(40 tl)

18 mayısta hormon için kan verdim. e2 fsh ve tsh testleri yapıldı..

12 gün desolet kullanıp ara verdim 28 mayıs cuma bıraktım 31 mayıs pazartesi regli oldum.

1 Haziranda(reglimin 2. Günü) tedaviye başladık. Gonal f 900 mg günde 250 mg

57 TL kan farkı ve 600 TL muayene ücreti ödedim. 930 TL gonalf

1 tane de embral 50 mg iğne vuruldu göbekten (tek seferlik) baskılayıcı (900TL)

4 haziran kontrol ödeme yok ( gonal f aldık yine 930 TL) gonamax vitamin aldık 300 TL

5 haziran cuma kontrol. ödeme yok 300 mg a yükseltti gonal f'i devam

6 haziran cumartesi 300 mg gonal f devam. 930 TL ye bir tan daha gonal f aldık 3. Gonal f bu)

7 haziran pazartesi günü 300 mg gonal f devam 5 yumurtam var 2 gün geriden geliyor

8 haziran salı 300 mg gonal f öncesinde akşam 18.de cetrotide yarım doz (195 TL) 19 da merional 75 mg
(merional 2 adet 140 TL)
6 yumurtam olmuş 😍

9 haziran kontrol 300 gonal f cetrodite yarım doz merional 75 mg

10 haziran perşembe yumurtalar geriden geliyor. Pazartesi opu olacak. cuma kontrol yok. Cumartesi son kontrol olacak.

Perşembe ve cuma akşamı gonal f 300mg
Certrodite yarım doz
Merional 150 mg (gramajı arttı) 800 TL
11 haziran cuma

150 mg merional ve 1 adet cetrodite aldık. 350 TL

12 haziran Cumartesi muayene ücreti 185 TL ödendi

Leucostim aldık onu rahme enjekte etti. 150 TL

1 cetrodite (yarım doz kullanılacak 15: 30 da)

2 tane ovitrelle (1.5 doz kullanılacak 23.te)

1 tane gonopeptyl 23.30 da (3 ü 550 TL) (cumartesi toplamda 885 TL ödedik)

Ücretsiz kovid testi yaptırdık

12 haziran pazar boş geçiyoruz iğne kontrol yok

14 haziran pazartesi opu olacak (9.900 tl ödenecek)

Opuya kadar 6.382 TL ödendi.
14. Haziran opu oldu. 9.900 TL ödendi

Monodoks - progestan fitil - estrofem - prednol - progestan dex iğne - axeperin iğne ve folik asit yazdı 500 TL ödedik. Yanında parola ve mide koroyucu aldık biz (panto)

Prednol - yumurta toplama gününden itibaren 3 gün kullanıldı.

Progestan fitil günde 3 kere 2 şer adet 8.16 ve 12 de.

Monodox - 10 adet kullanıldı sabah 8 akşam 8 tok karnına

Estrofem günde 3 defa 8-16-24 te kullanılacak devamlı

Progestan dex - kalçadan formu bulunamadığı için göbekten olanı verdi merhaba istenilen saatte her gün

Axeperin transfer günü başlandı her gün akşam 8 de 1 tane göbekten (çok yakıyor buzla pres yapıldıktan sonra yapılmalı)

17 haziran perşembe transfer günü 2 tane 8 hücreli emriyo yerleştirildi yarım saat dinlenip eve gönderildim.

Ağır kaldırma çok ağır spor yapma ama gidip evde de yatma normal hayatına devam et denildi. Tatile bile gidebilirsin dediler.Sadece güneşe çıkma kullandığın ilaçlar lekelenme yapabilir dendi.

1 tane probiyotik ve gonopeptyl iğne aldık. 165 TL ödedik. İğne transferden 1 gün sonra tek seferlikti.

Transferden 12 gün sonra kan testi vermeye başlayacağım yani 29 haziran salı günü. Transfer günü 0. Gün kabul ediliyor. Test pozitif çıkarsa bütün ilaçlara devam edilecek.

Test gününden önce Dr a tekrardan reçete yazdırılacak.

Sanırım test pozitif çıkarsa bir kaç gün daha kan verilip değerin 2 ye katlayıp katlamadığı ölçülecek. Katlamışsa pozitif demek oluyor. Katlamamışsa kimyasal gebelik sayılıyor diye tahmin ediyorum

11 gün yani 28 haziran sabahı erken gebelik testim negatif kan testim de negatif. Artık ara verme zamanı :KK43:

Kısmetimizde yokmuş demek bugünün en güzel tarafı iğneler ve ilaçlarımnı hepsinden bugün itibariyle kurtuldum
Eveet yaklaşık 9 aydan sonra sanırm yine kendimi hazır hissetmeye başladım😃 bakalım bu defa beni neler bekliyor olacak. Oysaki kendimi bidaha bu sürece sokmayı hiç düşünmüyordum. Hayat işte. Şiödi de ankara da yeni bir dr arıyorum önerilerinize açığım 😇

Eveet yaklaşık 9 aydan sonra sanırm yine kendimi hazır hissetmeye başladım😃 bakalım bu defa beni neler bekliyor olacak. Oysaki kendimi bidaha bu sürece sokmayı hiç düşünmüyordum. Hayat işte. Şiödi de ankara da yeni bir dr arıyorum önerilerinize açığım 😇
Yeniden hoşgeldin o zaman senden sonra bende ilk deneyimi yapıp negatif aldım şimdi ikinci için ilaçlara başladım hatta bu hafta ikinci transfer günüm belli olacak bol şanslar 🌺

Yaaa umarım güzel sonuçlarda buluşuruz🤗 39 yaşındayım ve gerçekten zaman daralıyor artık. Bu arad hangi şehirdesin ankaradaysan nerede başladın tedaviye? Son olarak da bu yıl fiyatlar nasıl olmuş onu da çok merak ediyorum açıkçası geçen sene 20 k ya yakın gitmişti çünkü..

Ankara Bahçecide Berfu hocada tedavi oldum. 22 martta transferim gerçekleşti beklerken ellerimi tutmasını unutamıyorum işine oldukça hakim yumuşak sesiyle sizi rahatlatıyor. Yine de siz araştırmalarınızı yapıp içinize sinen yerde başlayın çünkü ben de ilk tedavimde tanıştım kendisiyle başka bir kurum doktor geçmişim yok

Teşekkürler 😉 umarım güzel sonucu alır bizimle de paylaşırsınız. Merakla bekliyor olacağım 🤗🍀

X