Tüp bebek sürecim :(

Denniz02

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2022
21
5
28
Merhabâ ben şuan tüp bebek sürecindeyim
Geçmişte kontrollü tedavilerim çatlatma iğnesi vs var ama olmadı bi aşılamada negatif oldu
Hsg ile sağ tüpün kapalı olduğunu öğrendim bir kimyasal var 1 sol tüpte dış gebelik geçirdim
Bi kaç doktorlar görüşüp tavsiye ile tüp bebeğe başladım opudan sonraki 2. Günüm
Ayın 15inde 900 ml gonal f başladım doz 300 ml 5 gün kullanıp 6. Gün cetroidle beraber 3 gün daha kullandım cumartesi ovitrella yapıp pazartesi 10 gibi opu oldum bu arada tipler dışında hiç bi sorunumuz yok düşükler içinde kromozom testi verdik sonuca göre transfer olucaktı dün arandım 10 yumurta toplanmış 8i dolu bundan da 6sı döllenmiş bu 6sındanda sadece 3 kaldı dediler bugünde aradılar açmadım eşimi aramışlar 3ünde bölünme olmamış yarında takip ediceklrmiş bu ne demek bölünme olmazsa dondurucaklar mı

Geçmişte kontrollü tedavilerim çatlatma iğnesi vs var ama olmadı bi aşılamada negatif oldu
Hsg ile sağ tüpün kapalı olduğunu öğrendim bir kimyasal var 1 sol tüpte dış gebelik geçirdim
Bi kaç doktorlar görüşüp tavsiye ile tüp bebeğe başladım opudan sonraki 2. Günüm
Ayın 15inde 900 ml gonal f başladım doz 300 ml 5 gün kullanıp 6. Gün cetroidle beraber 3 gün daha kullandım cumartesi ovitrella yapıp pazartesi 10 gibi opu oldum bu arada tipler dışında hiç bi sorunumuz yok düşükler içinde kromozom testi verdik sonuca göre transfer olucaktı dün arandım 10 yumurta toplanmış 8i dolu bundan da 6sı döllenmiş bu 6sındanda sadece 3 kaldı dediler bugünde aradılar açmadım eşimi aramışlar 3ünde bölünme olmamış yarında takip ediceklrmiş bu ne demek bölünme olmazsa dondurucaklar mı
Bölünme olmaması gelişim göstermemesi demek. Gelişim göstermeyen embriyo dondurulmaz. Muhtemelen tekrar tedaviye başlamanızı söyleyecekler

Tüplerde hidrosalpinks var mı iyi kontrol ettirin. Kapalı tüplerde şişme ve hidrosalpinks oluyor genelde. Rahimdeki embriyoya zarar veriyor.

Benimde ilk opumda 11 yum 9 dolu 6 döllenme 3 normal 3 yavaş ilerleme ile 5.güne 4aa ve earlyblast iki embriyo kaldı. 262,5 doz kullandım gonalf yi.
2.opuyu 1.5 ay hazırlanarak oldum arı sütleri nar suları neler neler. Zaten uzun süre kompleks vitamin kullanıyorum. 300 doz verdi bu sefer daha çok yum olsun daha çok embriyo dondurayım dedi. Ve 12 yum 8 döllenme 3.güne çok güzel ilerleyen 8 tane embriyo 5.güne sadece 2 tane earlyblast oldu. Donduruldular beraber. Çözüldüler ve ilerleme göstermediler transfer olamadım. İlk opuda kileri oldum o da tutmadı 4aa en iyi kalite olmasına rağmen. Bence 2.opuda kaliteli 1,2 embriyo yine olurdu ama lab ve ilaç dozu hatası var. Başka hoca lab araştırırken öğrendim. Semra kahraman ın memorial sitesindeki videolarını dinleyebilirsin. Yüksek doz embriyo kalitesizliği yapıyormuş. Arkadaşım Dr ve labını değiştir ve 2, 3 ay hazırlanarak tekrar dene. Yumurta sperm kalitesizliği değil. Çünkü sizde de pco yok döllenme gayet iyi. En az orta kalite 2,3 embriyo olmalıydı. Kalite ile alakalı olsa benim böyle olmazdı.

Bende ilaçla olduğunu düşünüyorum çok hızlı ilerledi herşey 2. Randevum da opu randevusu verdiler ne olduğunu anlayamadım

Bende ilaçla olduğunu düşünüyorum çok hızlı ilerledi herşey 2. Randevum da opu randevusu verdiler ne olduğunu anlayamadım
Birdençok büyümüşler. Benimde 2.opumda 300 le böyle oldu. O kadar pahalı bir tedavi ki boşa gitti transfer bile deneyemedim. Lab ve Dr çok önemli

Hangi doktora gittiniz

İlaç dozu yüksek gelmiş muhtemelen yumurtalarınızı kalitesizleştirmiştir.
Hemen olayı kendinizde eşinizde aramayın.

Ne güzel yumurtaları çöp ettiler.
Tekrar tedavi tekrar masraf.

Beklesinler belki bölünür ama düşük bi ihtimal.

Rahim filmi sonucunda tüpün icin hidroselpenks yazıyor mu????

Hayır tek tüp açık olduğu için hiç bi doktor gerek görmedi baya ünlü herkese bi ayda doğal gebelik diyen doktorada gitmiştim hepsi olur gerek yok biri açık yeterli dedi

Hayır tek tüp açık olduğu için hiç bi doktor gerek görmedi baya ünlü herkese bi ayda doğal gebelik diyen doktorada gitmiştim hepsi olur gerek yok biri açık yeterli de
Merhaba naptınız bugün 5. Gün olmalı yumurtalarınız ne durumda

X